Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 07:32:15

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 07:32:15

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 169
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 203
    Συνολικά: 204
    Στυλ εμφάνισης

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Συνδεδεμένες εκδηλώσεις
    • Πανελλήνια συνάντηση τζετ Μεσολόγγι 20 -21 Φεβ. : Σάββατο, 20 Φεβ 2016 - Κυριακή, 21 Φεβ 2016
    Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 12     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Πανελλήνια συνάντηση μοντέλων τζετ  (Αναγνώστηκε 37153 φορές)
    ΦΩΤΗΣ ΚΑΛΕΥΡΑΣ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 600


    Embraer 145


    « στις: Σάββατο, 9 Ιαν 2016, 06:01:34 »

    Οπως γράφω και στον τίτλο, μιας και υπάρχει αρκετό ενδιαφέρον στα τζετ μοντέλα... να συζητήσουμε με σοβαρότητα για μια πανελλήνια συνάντηση  με μοντέλα τύπου τζετ την οποία στην πορεία να την κάνουμε θεσμό και να βρισκόμαστε μια φορά τον χρόνο για το κοινό μας ενδιαφέρον, την τουρμπίνα.
    Προσωπικές μου προτάσεις ειναι οι εξής:
    Το πεδίο πτήσεων να βρίσκετε όσο το δυνατόν ποιο δυτικά της Ελλαδας, όπως πχ Μεσολόγγι. Για τον παρακάτω λόγο.
    Στην δυτική Ελλάδα έχουμε πολλα τζέτ αλλα δεν πετάμε συχνά λόγο που δεν έχουμε διαδρόμους. Με το Μεσολόγγι κοντά μας (2ώρες δρόμο) για όλους... Ζάκυνθο, Αθηνα, Άρτα, Ιωαννινα, Αγρίνιο, Κόρινθο, και λίγο παραπάνω απόσταση για τους φίλους από ποιό βόρεια... είναι ιδανικό μέρος για όλους πιστεύω.
    Δώστε και εσείς τις προτάσεις σας να καταλήξουμε κάπου.
    Πολύ συμαντικό να μας πούν οι μεσολογγίτες αν δέχονται να παραχωρίσουν τον διάδρομο. (Το ζητώ εγώ προσωπικά το θέμα του διαδρόμου ως μεγάλη χάρη για την πρώτη φορά αν γίνει εκεί η συνάντηση.) Για επόμενη χρονιά το συζητάμε διαφορετικά. Αν υπάρχουν και άλλα πεδία πτήσεων και νομίζετε ότι θα βολέψουν την πλειοψηφία ας αναφερθούν.
    Την πρώτη συνάντηση να την κανονίσουμε (ανεπίσημα) αλλά με όλα τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας και ανάλογα το ενδιαφέρον τις επόμενες
     με όλα τα επίσημα κόλπα.
    Καλό θα ήταν να μην ξεφύγουμε από το θέμα και να συζητήσουμε για την πραγματοποίηση του. Προσγειώστε εδώ ιδέες.
    Ευχαριστώ!
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 28 Ιαν 2016, 19:18:24 από evan » Καταγράφηκε

    Build it your self!
    Μιχαλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 109


    TURBINE JET LOVER.......


    « Απάντηση #1 στις: Σάββατο, 9 Ιαν 2016, 10:23:44 »

    Πολύ ωραία ή ιδέα σου αλλά όπως ειπες θα πρέπει να  το οργανωσετε εσείς απο εκεί!!!!!!!Εγώ παντός είμαι ή πρώτη συμετοχή!!! Thumbs up Thumbs up Thumbs up!
    Καταγράφηκε
    ΦΩΤΗΣ ΚΑΛΕΥΡΑΣ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 600


    Embraer 145


    « Απάντηση #2 στις: Σάββατο, 9 Ιαν 2016, 16:21:23 »

    Οπως γράφω και στον τίτλο, μιας και υπάρχει αρκετό ενδιαφέρον στα τζετ μοντέλα... να συζητήσουμε με σοβαρότητα για μια πανελλήνια συνάντηση  με μοντέλα τύπου τζετ την οποία στην πορεία να την κάνουμε θεσμό και να βρισκόμαστε μια φορά τον χρόνο για το κοινό μας ενδιαφέρον, την τουρμπίνα.
    Προσωπικές μου προτάσεις ειναι οι εξής:
    Το πεδίο πτήσεων να βρίσκετε όσο το δυνατόν ποιο δυτικά της Ελλαδας, όπως πχ Μεσολόγγι. Για τον παρακάτω λόγο.
    Στην δυτική Ελλάδα έχουμε πολλα τζέτ αλλα δεν πετάμε συχνά λόγο που δεν έχουμε διαδρόμους. Με το Μεσολόγγι κοντά μας (2ώρες δρόμο) για όλους... Ζάκυνθο, Αθηνα, Άρτα, Ιωαννινα, Αγρίνιο, Κόρινθο, και λίγο παραπάνω απόσταση για τους φίλους από ποιό βόρεια... είναι ιδανικό μέρος για όλους πιστεύω.
    Δώστε και εσείς τις προτάσεις σας να καταλήξουμε κάπου.
    Πολύ συμαντικό να μας πούν οι μεσολογγίτες αν δέχονται να παραχωρίσουν τον διάδρομο. (Το ζητώ εγώ προσωπικά το θέμα του διαδρόμου ως μεγάλη χάρη για την πρώτη φορά αν γίνει εκεί η συνάντηση.) Για επόμενη χρονιά το συζητάμε διαφορετικά. Αν υπάρχουν και άλλα πεδία πτήσεων και νομίζετε ότι θα βολέψουν την πλειοψηφία ας αναφερθούν.
    Την πρώτη συνάντηση να την κανονίσουμε (ανεπίσημα) αλλά με όλα τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας και ανάλογα το ενδιαφέρον τις επόμενες
     με όλα τα επίσημα κόλπα.
    Καλό θα ήταν να μην ξεφύγουμε από το θέμα και να συζητήσουμε για την πραγματοποίηση του. Προσγειώστε εδώ ιδέες.
    Ευχαριστώ!
    Το τροποποίησα λίγο καλό θα ήταν να ξαναδιαβαστεί.
    Καταγράφηκε

    Build it your self!
    ΗΑWK 100
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 240



    « Απάντηση #3 στις: Σάββατο, 9 Ιαν 2016, 16:49:58 »

    Μπραβο παιδια αυτο ειναι σουπερ....μονο που καποιοι δεν θα μπορεσουν να ρθουν λογο τις αποστασης Sad
    Καταγράφηκε
    ΦΩΤΗΣ ΚΑΛΕΥΡΑΣ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 600


    Embraer 145


    « Απάντηση #4 στις: Σάββατο, 9 Ιαν 2016, 17:19:37 »

    Μπραβο παιδια αυτο ειναι σουπερ....μονο που καποιοι δεν θα μπορεσουν να ρθουν λογο τις αποστασης Sad
    Γειά σου Βαλάντη. Σαν ποιό έμπειρος και γνώστης προσώπων και μοντελοδρομίων που είσαι... (μη παρεξηγηθώ, το λέω γιατί είμαι αποκομένος και δεν ξέρω πολλα. να 'νε καλα το ίντερνετ.) θα θέλαμε να ακούσουμε και μία δική σου πρόταση. Μπορεί να έχεις κάτι ποιό βολικό. Στόχος είναι να είμαστε όλοι μαζι. Γιά βάλε ένα χεράκι φίλε μου.
    « Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 9 Ιαν 2016, 17:52:43 από ΦΩΤΗΣ ΚΑΛΕΥΡΑΣ » Καταγράφηκε

    Build it your self!
    ΗΑWK 100
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 240



    « Απάντηση #5 στις: Σάββατο, 9 Ιαν 2016, 21:11:00 »

    Φωτη καλησπερα δεν ειναι θεμα εμπειριας και ουτε προκειται να  παρεξηγηθείς εσυ απλα εκανες μια σουπερ προταση και πολη καλα εκανες,το προβλημα ειναι οτι εμεις που ειμαστε απο λαρισα  απο θεσσαλονικη, εγω που ειμαι απο καβαλα μου ειναι μακρια να ερθω.Καλο θα ηταν να γινει μια τετοια συναντηση καπου στη μεση... ωστε να εχουμε την δυνατοτητα να ερθουμε.Μην παρεξηγηθω απλα κοιταω τι λογικη. Thumbs up
    Καταγράφηκε
    ΦΩΤΗΣ ΚΑΛΕΥΡΑΣ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 600


    Embraer 145


    « Απάντηση #6 στις: Κυριακή, 10 Ιαν 2016, 00:49:22 »

    Το ίδιο εννοούμε. Δώσε μας πιθανό πεδίο πτήσεων ναδούμε τι μας βολεύει όλους.  Thumbs up
    « Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 10 Ιαν 2016, 01:59:59 από ΦΩΤΗΣ ΚΑΛΕΥΡΑΣ » Καταγράφηκε

    Build it your self!
    tsiou
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 223


    Λεονταρίτης Χρήστος


    « Απάντηση #7 στις: Κυριακή, 10 Ιαν 2016, 10:03:32 »

    Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά. Πολύ ωραία ιδεα Φώτη αλλά θα συμφωνήσω και με το Βαλάντη εγω μπορώ να έρθω ο Βαλάντης από Καβάλα; Εαν είναι να γίνει κάτι ποιό κοντα για όλους εγω κανω την πρόταση να έρθετε στο AIRSHOW του Μαΐου στο Βόλο που φέτος είναι το Σαββατοκύριακο 13-14 Μαΐου . Σας ευχομαι όλους καλές προσγειώσεις και με υγεία.
    Καταγράφηκε

    ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑΚΙ (ΝΑΖΑΡΗΣ Δ.) 
      ΜΚ (ΚΕΡΠΙΝΗΣ)
      ΙΕΡΑΞ
    Μιχαλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 109


    TURBINE JET LOVER.......


    « Απάντηση #8 στις: Κυριακή, 10 Ιαν 2016, 14:31:30 »

    Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά. Πολύ ωραία ιδεα Φώτη αλλά θα συμφωνήσω και με το Βαλάντη εγω μπορώ να έρθω ο Βαλάντης από Καβάλα; Εαν είναι να γίνει κάτι ποιό κοντα για όλους εγω κανω την πρόταση να έρθετε στο AIRSHOW του Μαΐου στο Βόλο που φέτος είναι το Σαββατοκύριακο 13-14 Μαΐου . Σας ευχομαι όλους καλές προσγειώσεις και με υγεία.
    Καλά θα είναι να βρεθούμε στον Βόλο!Τα παιδιά εκει και ή 111 κάνουν υπεροχή δουλειά κάθε χρονο  και θα είναι και meeting εντος έδρας για έμας τους jetαδες!!!!!♥♥♥♥♥♥
    Καταγράφηκε
    Δημήτρης Άρτα
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.268



    « Απάντηση #9 στις: Κυριακή, 10 Ιαν 2016, 18:24:44 »

    Μπράβο παιδιά!!
    Τέτοιες ''έκτακτες '' συναντήσεις είναι και οι καλύτερες!!
    Αλλά,θέλω να εκφράσω ένα παράπονο βρε παιδιά!
    Δεν είμαι κάτοχος τζέτ ,αλλά πολύ θα ήθελα να παρεβρεθώ σαν απλός θεατής!
    Γιατί όμως βρε παιδιά όλοι οι αγώνες και οι μεγάλες συναντήσεις να γίνονται πάντα Αθήνα-Βόλο-Λάρισσα-Θεσσαλονίκη?
    Ξέρεται πόσος κόσμος θέλει να παρακολουθήσει τέτοια event αλλά οι δύσκολες οικονομικές συγκυρίες και η απόσταση δεν τους το επιτρέπουν?!
    Θυμάστε τι είχε γίνει το 2010 στο Αγρίνιο ,στην συνάντηση ανεμόπτερων scale....?!
    Θα μου πείτε άλλες εποχές ,άλλη οικονομία.....αλλά περάσαμε ωραία πάντως!!!!
    Καταγράφηκε

    Πετάμε ?
    ΦΩΤΗΣ ΚΑΛΕΥΡΑΣ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 600


    Embraer 145


    « Απάντηση #10 στις: Κυριακή, 10 Ιαν 2016, 21:45:27 »

    Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά. Πολύ ωραία ιδεα Φώτη αλλά θα συμφωνήσω και με το Βαλάντη εγω μπορώ να έρθω ο Βαλάντης από Καβάλα; Εαν είναι να γίνει κάτι ποιό κοντα για όλους εγω κανω την πρόταση να έρθετε στο AIRSHOW του Μαΐου στο Βόλο που φέτος είναι το Σαββατοκύριακο 13-14 Μαΐου . Σας ευχομαι όλους καλές προσγειώσεις και με υγεία.
    Γεία σου Χρήστο. Επειδή με ρώτησαν και άλλοι φίλοι αν θα μπορούν να φέρουν για πτήση άλλα εκτός τζετ μοντέλα. Η απάντηση μου σε όλους ειναι η εξής:
    Η συνάντηση στο Βόλο ειναι η καλύτερη σε οργάνωση και ειναι ανοιχτή σε όλα τα είδη τητεκατευθυνόμενου αεροπλάνου και ελικοπτέρου. Είναι κατι ξεχωριστό και φυσικά θα την στηρίζουμε και θα ερχόμαστε 'οσο ποιο συχνά μπορούμε. Η Πρόταση μου είναι μόνο για τζετ μοντέλα. Συνάντηση  η οποία θα γίνετε άλλη ημερομηνία και μέρος.
    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 11 Ιαν 2016, 12:55:15 από ΦΩΤΗΣ ΚΑΛΕΥΡΑΣ » Καταγράφηκε

    Build it your self!
    Γιαννης Ζακυνθος
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 135


    « Απάντηση #11 στις: Κυριακή, 10 Ιαν 2016, 23:45:30 »

    Καλή  χρονιά και από εμένα .

    Αν και δεν θεωρώ τον εαυτό μου τζετά μια που δεν εχω μεγάλη εμπειρία και αρκετές πτήσεις με τζέτ μοντέλα, θέλω πάντα να βρίσκομε με καλούς φίλους και να συναντώ καινούριους . Η ιδέα του φώτη είναι   καλή , ωστόσο η συμμετοχή μου στο airshow στο βόλο είναι δεδομένη . Άλλωστε εκεί είναι και το δεδομένο ραντεβού μας κάθε χρόνο στο γεωγραφικό κέντρο της Ελλάδας. Θα ήθελα πολύ πριν τον Μάιο να κάνω ένα ταξίδι για να πετάξω και εγώ το τζετάκι μου  σε έναν καλό χώρο παρέα με άλλους φίλους αερομοντελιστές, όμως δεν μπορώ να κάνω δυο ταξίδια μακρινά . Θα συμμετάσχω όπου θέλει η παρέα αρκεί να μην είναι πιο μεγάλη απόσταση από το Μεσολόγγι-Καλαμάτα – Κόρινθο .  Βαλάντη στην χειρότερη θα σε δω στο Βόλο  Ποοολύ άνεση                 
    Καταγράφηκε
    john_p51d
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 47



    « Απάντηση #12 στις: Δευτέρα, 11 Ιαν 2016, 11:16:01 »

    Παιδιά Καλημέρα.
    Υπάρχει και η Λαμία με το στρατιωτικό αεροδρόμιο που το χρησιμοποιούμαι καθε Κυριακη με ενα τεράστιο διάδρομο.

    https://www.youtube.com/watch?v=ULxw4PsTEXc
    Καταγράφηκε
    πουλιανας στεφανος
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 22


    « Απάντηση #13 στις: Δευτέρα, 11 Ιαν 2016, 22:47:45 »

    καλησπερα και απο μενα  χρονια πολλα και καλη χρονια και καλες  πτησεις  καλη η προταση του φωτη να κανουμε μια συναντηση με jet αεροπλανα  να μαζευτουμε καμια δεκαρια ατομα η και παραπανω το μερος μπορουμε να το επιλεξουμε απο μονοι μας χρειαζεται μεγαλο και ασφα λη διαδρομο το μεσολογγι εχει τετοιον διαδρομο οπως και η λαρισα και αλλες πολεις το θεμα ειναι να μαζευτουμε πολλα ατομα και μετα θα τα βρουμε επισης εναν καινουργιο διαδρομο εχει και η καρδιτσα η μυρινη 800 χ 40 μπορειτε να το δειτε στο googl ειναι ενα μερος στο κεντρο της ελλαδος για οσους εχουνε προβλημα που ειναι απο μακρια πιστευω οτι αν μαζευτουμε θα βρουμε μερος και θα περασουμε καλα
    Καταγράφηκε
    Γιαννης Ζακυνθος
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 135


    « Απάντηση #14 στις: Δευτέρα, 11 Ιαν 2016, 23:40:02 »

    Aν ψήφιζα για πρόεδρο των τζετάδων , θα ψηφιζα Πουλιάνα δαγκωτό χεχεχε Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Γεια σου stef με το 104f Thumbs up
     
    [συγνώμη που ξέφυγα λίγο απο το θέμα] Ποοολύ άνεση
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 12     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR - γενικές συζητήσεις (Συντονιστής: ArgyrisGiannetakis)  |  Θέμα: Πανελλήνια συνάντηση μοντέλων τζετ
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.041 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.