Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.202 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 14:41:04

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 14:41:04

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:18]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304202
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 194
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 37
    Συνολικά: 39
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 15     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Από που πάνε Ελληνικό; #2  (Αναγνώστηκε 44162 φορές)
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #120 στις: Πέμπτη, 20 Οκτ 2016, 07:11:16 »

    Το ΣΕΦ που είναι κυριολεκτικά δίπλα στον δρόμο ταχείας κυκλοφορίας; Και παλιότεροι είχαν προσπαθήσει να κάνουν μοντελοδρομειο το ΣΕΦ αλλά οι κακοί αντιζηλοι μοντελιστες (η περιγραφή δεν είναι δικιά μου) τους υπονόμευσαν και σταμάτησε το "μεγάλο αυτό έργο". Καμία επαφή με την πραγματικοτητα, δυστυχώς.
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    gravitywins
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 147


    « Απάντηση #121 στις: Τρίτη, 8 Νοέ 2016, 13:21:24 »

    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΙΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΥΤΗ..ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΟΠΟΥ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ Κ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΞΑΝΑ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΑΝΑ ΤΗΣ ΑΝΑΒΥΣΟΥ ΟΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΧΑΝΗΣ ΕΚΤΑΣΗ Κ ΟΣΟ ΝΑ ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ΟΠΩΣ ΤΟ ΣΕΦ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ...ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ..
    Κ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΥΣΟ ΟΧΙ ΣΑΝ ΑΛΑΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΔΙΑΔΡΟΜΟ...ΝΑ ΣΤΗΣΟΥΜΕ Κ ΕΝΑ ΣΚΙΑΣΤΡΟ Κ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΟΨΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑ ΕΔΩ Κ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ....ΤΟΣΑ ΣΤΡΕΜΑΤΑ ΠΑΡΑΔΩΜΕΝΑ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ...ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΑΛΑΓΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΙΑ ΤΥΠΙΚΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ...

    Είμαι μέσα.
    Καταγράφηκε

    Never argue with an idiot, he'll drive you down to his level and beat you by experience.
    guest8078
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #122 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 16:14:32 »

    Φιλοι μου καλησπερα μετα απο πολυ προσπαθεια και βοηθεια που θα αναφερω σε επομενο ποστ  βρισκoμαστε στην τελικη ευθεια για να μπoρεσουμε να ξαναπεταξουμε στο Ελληνικο συντομα. οποιoς ενδειαφερετε θα πρεπει να μου στειλει EMAIL
    για να σταλουν στη δοιηκηση Ελληνικου και μετα στην εισοδο πυλης για να μπαινουμε ονομαστικα. Προθεσμια εχουμε μεχρι την Κυριακη για να τα στειλω τη δευτερα.ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ DRONE ΑΥΣΤΗΡΑ και δεν θα ηθελα να ανοιξουμε παλι θεμα αντιπαραθεσης γι αυτο το θεμα γιατι δεν θα εχει νοημα.
    Ελπιζω να εκμεταλλευτουμε και αυτη την ευκαιρια με σεβασμο και ομαδικοτητα  Thumbs up

    1) Αριθμο ταυτοτητας
    2) Ονοματεπωνυμο
    3) τηλεφωνο   στο παρακατω mail

    aeromodelliniko@yahoo.gr
    Καταγράφηκε
    ZAFIRIS
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 14



    « Απάντηση #123 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 17:06:24 »


    Μπράβο Παναγίωτη.Θέλω να σου πω δήμοσια ενα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις προσπάθειες που έχεις κάνει επανειλημμένα για να μπούμε στο Ελληνικό,

    όποιο και εαν είναι το αποτέλεσμα.

    Επίσης αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι μην διστάσεις να το ζητήσεις.

    Θα είμαι δίπλα σου όπως ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ με ενότητα,συνεργασία και αγάπη για τον αερομοντελισμό.


    Και πάλι ευχαριστώ.

    Καταγράφηκε
    aerojet
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 123



    « Απάντηση #124 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 17:26:37 »

    μακαρι φιλε μου μακαρι,κριμα να χανουμε τη Ελληνικη γη κατω από τα ποδια μας,
    Καταγράφηκε
    mx5
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5



    « Απάντηση #125 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 17:41:46 »

    Φιλικά προς όλη τη παρέα....Καλημέρα!!!
    Είμαι κι εγώ μοντελιστής. Ξεκίνησα από το Ελληνικό και συγκεκριμένα από το parking του. Πιστέψτε με ότι καθ'όλη τη διάρκεια που χρησιμοποιούσα το χώρο εκεί, κατάλαβα ότι με τις διάφορες εκδηλώσεις που γίνονταν (π.χ. εκθέσεις), ή με τις κατά καιρούς διαφωνίες μας με τα "αλαλούμ" πετάγματα, αυτό δεν ήταν το καλύτερο για έναν μοντελιστή και κυρίως ότι αυτός ο χώρος δεν θα ήταν για πάντα ανοιχτός. Απομακρύνθηκα λοιπόν από αυτό το χώρο και άρχισα να δοκιμάζω διάφορα μοντελοδρόμια. Μετά από πολλές περιπλανήσεις, έτυχε να γίνω μέλος μιας ομάδας με δικό της μοντελοδρόμιο και οι ώρες που περνάω εκεί είναι μοναδικές. Μήπως θα έπρεπε κάθε ένας τελικά να προσπαθήσει να βρει τον κατάλληλο χώρο που ταιριάζει σε αυτόν και τα μοντέλα του, αντί να δημιουργούνται διαφορές και διαπληκτισμοί?Huh
    Γνωρίζετε ότι υπάρχουν και ιδιωτικά μοντελοδρόμια και "παρεϊστικα". Για τον κάθε έναν υπάρχει ο κατάλληλος χώρος και συνθήκες, αρκεί να το ψάξει λίγο. Η ικανοποίηση που θα εισπράξει θα τον κάνει να ξεχάσει το οποιοδήποτε κόστος. Υπάρχει χώρος για όλους.
    Οι άνθρωποι είναι μακριά....οι αποστάσεις είναι μικρές.

    Αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία και ελπίζω να δεχτείτε την καλοπροαίρετη συμβουλή μου.

    Αγαπητε μου φιλε σαν παλιοτερος μοντελιστης,απο το '97,εχω πεταξει σχεδον παντου...Ξεκινησα απο Αναβυσσο οπυ εφαγα πολυ χωμα και μετα οπου βρισκαμε πεταγαμε...Μετα ομως εδωσε ο θεος και μπορεσαμε και πεταξαμε στο ελληνικο,πρωτα στο τερμα του διαδρομου οπου και απο κει μας πεταξανε γιατι παιξανε συμφεροντα απο καποιους που κανανε το ελληνικο μαγαζι και θελανε να πουλανε υπηρεσιες και προιοντα και επειτα μας παραχωρησαν τον χωρο του παρκινγκ οπου και απο κει ξεραμε οτι θα μας βγαλουν μια μερα οπου και εγινε...Εχω πεταξει σε μοντελοδρομια που προτεινεις αλλα νομιζω οτι λιγοι εχουν πλεον τη δυνατοτητα να δινουν 150 τον χρονο συν 50+ τη φορα σε βενζινες κτλ οταν θελουν να πανε να πεταξουν.Χωρια οτι για να πας εκει να πεταξεις πρεπει να το κανεις ημερησια γιατι οι αποστασεις ειναι μεγαλες...Επισης,ορισμενοι κατοχοι μοντελοδρομιων νομιζουν οτι εχουν πιασει τον παπα απο τα αρχ.... και το παιζουν αρχηγοι θετοντας νομους και κανονες που μερικες φορες σε χαλανε απλα...
    Εν κατακλειδι,το ελληνικο ειναι ενας μικρος παραδεισος για εμας που ζουμε στην αθηνα και μπορουμε να ξεκλεψουμε 2-3 ωρες να παμε να κανουμε το χομπυ μας...Ολα τα αλλα ειναι απλες οδοντοκρεμες...
    Με εκτιμηση και χωρις παρεξηγηση παντα...
    Καταγράφηκε
    Dakos
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4


    « Απάντηση #126 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 17:50:38 »

    Πάνο, συγχαρητήρια και δημόσια!!!!!
    Με το καλό να ξαναβρεθούμε πάλι όλοι μαζί!
    Καταγράφηκε
    ZAFIRIS
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 14



    « Απάντηση #127 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 18:17:51 »

    Καταγράφηκε
    guest8078
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #128 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 18:22:39 »

    Αντε ρε παιδες να ξαναμαζευτουμε να φυγει λιγο η σκοτινια απο πανω μας Thumbs up
    Καταγράφηκε
    Siller
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 7



    « Απάντηση #129 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 20:44:36 »

    Αγαπητέ "Πυρινηκος"
    Ευχαριστώ για την προσπάθεια που καταβάλλεις, προκειμένου να μας επιτραπεί η είσοδος στον πρώην αερολιμένα Ελληνικού, για πτήσεις αερομοντέλων.
    Ελπίζω να γίνει γνωστή ευρύτερα αυτή η πρωτοβουλία ώστε να υπάρξει μεγάλη συμμετοχή.
    Έστειλα τα στοιχεία που απαιτούνται για την λίστα εισερχομένων.
    Ίσως να ήταν σκόπιμο η ανάρτηση των ονομάτων να γίνει και στο site προς επιβεβαίωση της συμμετοχής των ενδιαφερομένων...
     Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Παναγιώτης
    mikmerll
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 94


    « Απάντηση #130 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 21:51:16 »

    Και από έμενα ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ   Thumbs up
    Καταγράφηκε
    dpavlato
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 13


    « Απάντηση #131 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 21:55:32 »

    Αγαπητέ <<Πυρινηκος>>

    Σ' ευχαριστώ πολύ!!!

    Προς όλους, αν είναι να ανέβει κάτι σε site ας είναι μόνο το ονοματεπώνυμο όπως έγραψε ο Siller. Ο αρθ. ταυτότητας και το τηλέφωνο είναι προσωπικά στοιχεία.  

    Άντε να ξημερώσει αυτή η μέρα...!
    και πάλι ευχαριστώ!
    Καταγράφηκε
    guest8078
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #132 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 22:16:46 »

    Παιδια σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια και θελω επισεις να προσθεσω
     οτι μαζι στην προσπαθεια μου εχει συμβαλει κατα το ήμισυ  και ο Χρηστος Chris71
     που προσπαθουμε μαζι να φερουμε το επιθυμητο αποτελεσμα
    Η συμμετοχη οπως βλεπω ειναι πολυ μεγαλη,και χαίρομαι παρα πολυ γι αυτο

    οσο για τα στοιχεια περας της Κυριακης το μονο που θα μπωρουσαμε να παρουσιασουμε ειναι τα ονοματα ,εαν βεβαια το επιθυμουν ολοι

    και παλι σας ευχαριστουμε πολυ

    Πυρινηκος η αλλιως Παναγιωτης
     Χρηστος Chris71 Thumbs up
    Καταγράφηκε
    oav163
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 11


    « Απάντηση #133 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 22:48:09 »

    Χρηστο, Παναγιωτη, Παναγιωτη Χρηστο ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ. Πιθανον να ηταν οτι καλυτερο μπορουσε να μας συμβεί αυτην την περιοδο ειδικα σκεπτόμενοι πως την Κυριακή αλλάζει η ώρα. Απο εμένα οπως σου ειπα Παναγιώτη στο τηλέφωνο σας αξίζει να σας παίρνουμε ένα αεροπλάνο τον μήνα.

    Ραντεβού στο Ελληνικό

    Σπύρος
    Καταγράφηκε
    stefos
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 111


    « Απάντηση #134 στις: Πέμπτη, 23 Μάρ 2017, 23:02:23 »

    Παναγιώτη ενα μεγάλο μΠΡΆΒΟ ΚΑΙ απο εμένα για όλες σας τις προσπάθειες.Μένω κοντά στο ελληνικό και έχω λόγω δουλειάς τα πρωινά μου ελεύθερα για όποια βοήθεια χρειαστεί!!!
    Υ.Γ Ζεσταίνω την μηχανή του ZERO....... Cheesy
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 15     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Από που πάνε Ελληνικό; #2
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.041 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.