Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 09:32:19

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 09:32:19

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 194
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 60
    Συνολικά: 61
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10 ... 15     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Από που πάνε Ελληνικό; #2  (Αναγνώστηκε 44160 φορές)
    Μιχαλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 109


    TURBINE JET LOVER.......


    « Απάντηση #90 στις: Τετάρτη, 12 Οκτ 2016, 23:52:43 »

    Ναι, μην μας σκας την φουσκα ονειροπολησης κακε νομιμε αερομοντελιστη, ξουτ  idiot2
    Κανονικα εσυ δεν επρεπε να μιλας!!!!Τωρα ποιος  idiot2 idiot2 idiot2 και ποιος Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο νομιζω οτι το γραφεις στο προφιλ σου...(Αερομοντελιστης του πληκτρολογιου)
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 13 Οκτ 2016, 00:12:08 από Μιχαλης » Καταγράφηκε
    guest8078
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #91 στις: Τετάρτη, 12 Οκτ 2016, 23:53:13 »

     φιλε μου sonic να σε ενημερωσω οτι πριν καποι χρονια ο δημαρχος αναβυσου εκανε προταση στους μοντελιστες να τους φτιαξει οργανομενο μοντελοδρομιο στην αλανα της αναβυσου και ενω συμφωνησαν ολοι στο ραντεβου που κλειστηκε στο δημαρχιο ξερεις ποσοι πηγαν απο ολους για υπογραφες???     ενας     Thumbs up πιστευω να καταλαβενεις γιατι μεχρι σημερα δεν εχουμε τιποτα  κατα τα υπολοιπα ειμαι θετικος σε οποιαδιποτε κινηση γινει δυναμηκα
    Καταγράφηκε
    Skyline
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 173



    « Απάντηση #92 στις: Πέμπτη, 13 Οκτ 2016, 00:02:20 »

    ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΩΡΑ ΚΡΙΜΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΑΥΤΟ..ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΤΡΟΦΗ Κ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΤΑΣ ΧΑΜΩ...ΛΥΠΗΡΟ..ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ ΜΑΣ..ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΥΔΟΚΙΜΗΣΕ Η ΤΟΤΕ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΟΠΟΤΕ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΟΜΠΛΕ...ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ...ΕΧΟΥΝ ΣΦΙΞΕΙ ΤΑ ΛΟΥΡΙΑ....ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΦΕ...ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ...ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΦΙΛΩΝ ΟΠΟΥ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΛΑΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΗΚΑΝ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΟ ΧΟΜΠΥ ΤΟΥΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ....ΓΙΑ ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ!!!
    Καταγράφηκε

    Τα μυστικα ειναι για μικρους ανθρωπους!!
    ArgyrisGiannetakis
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.751



    WWW
    « Απάντηση #93 στις: Πέμπτη, 13 Οκτ 2016, 00:22:23 »

    Παιδιά καλησπέρα!Με όλο το θαρρος και την αγαπή αλλα αν μιλαμε για βενζινοκινητους αερομοντελιστές .... δυο καλά σερβο τον χρόνο η ενας καλός δεκτης οκτακαναλος ειναι μία συνδρομή σε ενα απο τα πλησιεστερα μοντελοδρόμια της Αττικής......Δεν ειναι και κανενα τραγικό ποσο 150 ευρω οαταν χαλάμε για πλάκα και για shoping therapy χιλιαδες και εκατονταδες ευρώ τρυγυρω........
    Και συναμα συμβαλουμε σε προσπαθειες φιλότιμες που εχουν γινει απο αυτους τους συλόγους και που δυστυχώς συντηρουνται μετα βίας και εξαιτίας πολλων που τις αγνοουν...!!!!
    Μην ψαχνουμε λόγους να δικαιολογησουμε τίποτα......το μονο που κανουμε ειναι πασαλειματα και πως θα την βγαλουμε καθαρη και ανοργανοτοι.....Δυστυχώς καμμια συμπνοια......
    Αυτα φιλοι μου!

    Και μη πει κανεις οτι ξερεις η κρίση.....ειδαμε και τις καλές εποχες.......τι συμπνοια υπηρχε!!!...... Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    Μιχαλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 109


    TURBINE JET LOVER.......


    « Απάντηση #94 στις: Πέμπτη, 13 Οκτ 2016, 00:39:28 »

    Παιδιά καλησπέρα!Με όλο το θαρρος και την αγαπή αλλα αν μιλαμε για βενζινοκινητους αερομοντελιστές .... δυο καλά σερβο τον χρόνο η ενας καλός δεκτης οκτακαναλος ειναι μία συνδρομή σε ενα απο τα πλησιεστερα μοντελοδρόμια της Αττικής......Δεν ειναι και κανενα τραγικό ποσο 150 ευρω οαταν χαλάμε για πλάκα και για shoping therapy χιλιαδες και εκατονταδες ευρώ τρυγυρω........
    Και συναμα συμβαλουμε σε προσπαθειες φιλότιμες που εχουν γινει απο αυτους τους συλόγους και που δυστυχώς συντηρουνται μετα βίας και εξαιτίας πολλων που τις αγνοουν...!!!!
    Μην ψαχνουμε λόγους να δικαιολογησουμε τίποτα......το μονο που κανουμε ειναι πασαλειματα και πως θα την βγαλουμε καθαρη και ανοργανοτοι.....Δυστυχώς καμμια συμπνοια......
    Αυτα φιλοι μου!

    Και μη πει κανεις οτι ξερεις η κρίση.....ειδαμε και τις καλές εποχες.......τι συμπνοια υπηρχε!!!...... Thumbs up
    Ναι ρε Αργυρη εχεις δικαιο αλλα δεν πρεπει να λεμε αλλα στην σταση και αλλα στο λεωφορειο!!!!Το Ελληνικο μας βολεψε ολλους και με ολα τα μοντελα!!!Ξαφνικα εγινε παρανομο,"εμεις" δακτυλοδεικτουμενοι και πρεπει να τρεχουμε σε μοντελοδρομια 60 με 100 χλμ μακρια για να μην πεταμε στο Ελληνικο και  να λεγομαστε νομιμοι σε μοντελοδρομια.....αυτο ρε φιλε συγνωμη αλλα δεν το καταλαβαινω!!!!!
    Καταγράφηκε
    Skyline
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 173



    « Απάντηση #95 στις: Πέμπτη, 13 Οκτ 2016, 00:40:54 »

    ΦΙΛΕ ΑΡΓΥΡΗ ΘΑ ΕΡΘΩ Κ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΓΥΡΝΩΝΤΑΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΑΝΕΣ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΛΟΣ Κ ΕΓΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΟΣΟΝ ΤΩΝ 150~ 200 ΕΥΡΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ 17 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ Κ ΜΙΣΟ ΕΥΡΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΟ ΣΤΟ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ...Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ 16 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΙΟΠΟΡΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ Κ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ  ΤΟ ΧΟΜΠΥ ΜΟΥ ΠΡΑΞΗ ΞΑΝΑ.ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΤΕΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ Κ ΠΕΡΙΟΧΗΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΕΝΑΣ ΧΩΡΟΣ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΟΛΕΥΕΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ Κ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΥΣΟ...Κ ΣΙΓΟΥΡΑ Κ Ο ΔΗΜΟΣ ΑΝ ΔΕΧΤΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΤΟΝ ΜΗΝΑ Η ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΞΑΝΑ...ΑΛΛΑ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΧΟΡΤΑΤΟ Κ ΤΣΑΜΠΕ...ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΟ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ...
    Καταγράφηκε

    Τα μυστικα ειναι για μικρους ανθρωπους!!
    guest8078
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #96 στις: Πέμπτη, 13 Οκτ 2016, 01:04:27 »

    Aργυρη συνυπογραφω ολα οσα λες και ετσι ειναι αν πιαστικες απο τα δικα μου λογια ξερεις τη τρελα που εχω για τα αεροπλανα, επισεις ξερεις οτι πληρωνω συνδρομη σε μοντελοδρομιο οποτε ευκολα θα μπωρουσα να πω δε μπα να κανετε οτι θελετε   θελω μιαμιση ωρα να παω και μιασιση να γυρισω ,δουλευω οπως και πολλοι αρκετες φορες και κυριακες οποτε δεν προλαβενω να κανω τιποτα υπαρχει πολυς κοσμος που δεν εχει το χρονο που μπωρει να χρειαζετε ενα μοντελοδρομιο εκτος αττικης η γιατι εχει οικογενεια ητε για οικονομικους λογους και δεν ειναι μονο η συνδρομη δεν θεσ βενζινα  δεν θες διοδια  δεν θες να παρεις καφε και κατι να φας γιατι θα εισαι μακρια θελετε να υπολογησουμε τελικα ποσο ειναι η συνδρομη και πιστευει κανεις οτι ενας νεος μοντελιστης που ερχοταν στο παρανομο ελλινηκο και εβλεπε και εμπενε στον χωρο συμετεχοντας και οικονομικα στην αγορα οτι με την ιδια ευκολια θα αγορασει ενα φοαμ θα γινει συνδρομιτης σε μοντελοδρομιο κανοντας ποσα χιλιομετρα και ποσα εξοδα για να δοκημασει αν θα μπωρει και θα θελει να συνεχησει  ,δε νομιζω οποτε ασ μεινουμε αυτοι που ειμαστε και ας διαβαζουμε συνεχεια στη στηλη πωλητε λογο αποχωρησεις απο το χομπι  

    παντα φιλικα προς τους συνομηλητες μου  
    και πραγματικα αερομοντελιστες Thumbs up
    Καταγράφηκε
    guest8078
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #97 στις: Πέμπτη, 13 Οκτ 2016, 01:19:30 »

    Aργυρη συνυπογραφω ολα οσα λες και ετσι ειναι αν πιαστικες απο τα δικα μου λογια ξερεις τη τρελα που εχω για τα αεροπλανα, επισεις ξερεις οτι πληρωνω συνδρομη σε μοντελοδρομιο οποτε ευκολα θα μπωρουσα να πω δε μπα να κανετε οτι θελετε   θελω μιαμιση ωρα να παω και μιασιση να γυρισω ,δουλευω οπως και πολλοι αρκετες φορες και κυριακες οποτε δεν προλαβενω να κανω τιποτα υπαρχει πολυς κοσμος που δεν εχει το χρονο που μπωρει να χρειαζετε ενα μοντελοδρομιο εκτος αττικης η γιατι εχει οικογενεια ητε για οικονομικους λογους και δεν ειναι μονο η συνδρομη δεν θεσ βενζινα  δεν θες διοδια  δεν θες να παρεις καφε και κατι να φας γιατι θα εισαι μακρια θελετε να υπολογησουμε τελικα ποσο ειναι η συνδρομη και πιστευει κανεις οτι ενας νεος μοντελιστης που ερχοταν στο παρανομο Ελληνικο και εβλεπε και εμπενε στον χωρο συμετεχοντας και οικονομικα στην αγορα οτι με την ιδια ευκολια θα αγορασει ενα φοαμ θα γινει συνδρομιτης σε μοντελοδρομιο κανοντας ποσα χιλιομετρα και ποσα εξοδα για να δοκημασει αν θα μπωρει και θα θελει να συνεχησει  ,δε νομιζω οποτε ασ μεινουμε αυτοι που ειμαστε και ας διαβαζουμε συνεχεια στη στηλη πωλητε λογο αποχωρησεις απο το χομπι  

    παντα φιλικα προς τους συνομηλητες μου  
    και πραγματικα αερομοντελιστες Thumbs up
    Καταγράφηκε
    Μιχαλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 109


    TURBINE JET LOVER.......


    « Απάντηση #98 στις: Πέμπτη, 13 Οκτ 2016, 01:27:21 »

    Aργυρη συνυπογραφω ολα οσα λες και ετσι ειναι αν πιαστικες απο τα δικα μου λογια ξερεις τη τρελα που εχω για τα αεροπλανα, επισεις ξερεις οτι πληρωνω συνδρομη σε μοντελοδρομιο οποτε ευκολα θα μπωρουσα να πω δε μπα να κανετε οτι θελετε   θελω μιαμιση ωρα να παω και μιασιση να γυρισω ,δουλευω οπως και πολλοι αρκετες φορες και κυριακες οποτε δεν προλαβενω να κανω τιποτα υπαρχει πολυς κοσμος που δεν εχει το χρονο που μπωρει να χρειαζετε ενα μοντελοδρομιο εκτος αττικης η γιατι εχει οικογενεια ητε για οικονομικους λογους και δεν ειναι μονο η συνδρομη δεν θεσ βενζινα  δεν θες διοδια  δεν θες να παρεις καφε και κατι να φας γιατι θα εισαι μακρια θελετε να υπολογησουμε τελικα ποσο ειναι η συνδρομη και πιστευει κανεις οτι ενας νεος μοντελιστης που ερχοταν στο παρανομο ελλινηκο και εβλεπε και εμπενε στον χωρο συμετεχοντας και οικονομικα στην αγορα οτι με την ιδια ευκολια θα αγορασει ενα φοαμ θα γινει συνδρομιτης σε μοντελοδρομιο κανοντας ποσα χιλιομετρα και ποσα εξοδα για να δοκημασει αν θα μπωρει και θα θελει να συνεχησει  ,δε νομιζω οποτε ασ μεινουμε αυτοι που ειμαστε και ας διαβαζουμε συνεχεια στη στηλη πωλητε λογο αποχωρησεις απο το χομπι  

    παντα φιλικα προς τους συνομηλητες μου  
    και πραγματικα αερομοντελιστες Thumbs up
    Αυτα ειναι τα ματια των πολλων........
    Μπραβο Παναγιωτη!!! Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Υ.Γ.
    σεβομαι τον Αργυρη και τις αποψεις του!
    Καταγράφηκε
    ArgyrisGiannetakis
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.751



    WWW
    « Απάντηση #99 στις: Πέμπτη, 13 Οκτ 2016, 01:56:12 »

    Οχι Παναγιωτη μου προς θεου ...δεν πιαστηκα απο τα λεγόμενα σου.Γενικά μιλάω και συγκεκριμένα ειπα για τους βενζινοκινητους μιας και αυτοι ειναι που περισότερο καιγονται απο την ελειψη χωρου.Δυστυχώς το Ελληνικό ηταν με ημερομηνία ληξης αλλα και με θεματα ασφαλειας και το ξεραμε οτι θα τελειωσει.
    Κακα τα ψεματα ενας με ηλεκτρικό θα βρει την ακρη και θα πεταξει καπου....τα μεγαλα θελουν χωρο.Το θεμα ασφαλεια παντα ηταν θεμα και απο τυχη δεν μας εχει πει το μεγκα τσανελε ακόμα .Υπαρχει τοσο αγνοια το τι γινόταν στο Ελληνικό και ποσο επικινδυνα ηταν σε ενα λεκανοπαιδιο βουτηγμένο μεχρι τον λαιμό σε εκατομυρια συχνότητες  και ρανταρ και wifi  και φαιρεσυχνα και και και .....πως δεν εφυγε κανενα να παει Ομόνοια.....Τελος παντων
    Ναι ειναι όλα τα εξοδα μεσα στο προγραμμα αλλα υπάρχουν και αλλες λυσεις που υπαρχουν ....κοινο αυτοκινητο μοιρασμενα εξοδα....αλλα και οπως ειπα και πιο πανω ....ειδαμε και τις καλες εποχές που υποτίθεται ημασταν λιγο πιο ανετα ....δυστυχώς δεν υπηρχε συμπνοια σε προσπαθειες συλλογων .Υπαρχει το μοναδικό( να ψοφισει η κατσικα του γειτονα) μεσα στην παιδεια μας δυστυχώς και το μονο που κοιταμε ειναι την παρτη μας και το κακό του διπλανού μας!!! Θελει ο καθένας να κανει τον αρχηγό του εαυτού του με θρασύ τρόπο και επι παντός επι στητού γνωση....να κανει οτι μπορει να ευχαριστήσει μόνο το εγώ ! του!
    Και στο Ελληνικό ξεχάσαμε πως συμπεριφερόμασταν ό ενας στον άλλον?Και μπουνιές πεσανε!....Οτι ναναι....οπως θελανε πεταγανε οπου θέλανε καθόντουσαν....και παρόλο τις εξαιρέσεις που υπηρχαν και προσπαθούσαν να βαλουν καποια ταξη, δεν καταφέραν να κρατησουν μια καλή σχεση με τους αρμόδιους και χάθηκε όλη η εμπιστοσύνη...

    Απο δω και πέρα ομως τα πραγματα αγριέυουν και άλλο .Και που τα συζητάμε τι βγαινει? αλλαζει τίποτε?Αλλαζει τιποτε αποτο θράσος και την ξερολίαση ....σιγα μην παω να γίνω χομπιμποξίτης....η μαραθωνίτης....η Ντουνιτης....η γλαυξιτης....η οτιδιποτε άλλο προκύψει!
    Και το λέω αυτό με απόλυτη γνωση πόσα μέλη εχει ό καθε τετοιος συλογος!!!Οι υπόλοιποι που είναι?Τα μεγαλα πορτοφόλια ειναι μονο 100.... που εινα γραμμενοι και συχνοί στα μοντελοδρόμια?

    Τελος παντων Φιλία να στε καλά και μακαρι να βρεθει κατι και για τα νοτια προαστια!Ενωθείτε και βρειτε κατι που να σας εξυπηρετει!
    Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    gravitywins
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 147


    « Απάντηση #100 στις: Πέμπτη, 13 Οκτ 2016, 15:45:13 »

    Αντέ επιτελους και μία άποψη που έχει επαφή με την πραγματικοτητα αυτή του μογγολου. Είχα απογοητευτεί ότι είμαστε ένα μάτσο υπερεθνικιστες-υπερπατριωτες που για την κατάντια μας σε όλα τα επίπεδα φταίνε οι κυνηγημένοι από έναν πόλεμο.

    Συγνώμη για να καταλάβω. Είμαι υπερθνικιστής και υπερπατριώτης?? Όχι ότι έχω πρόβλημα, ακαδημαικό είναι το θέμα. Αλλά ρωτώ, με αφορμή εμένα είναι το σχόλιο??

    Όσο για το ιδωτική εταιρεία, ποιά ιδωτική εταιρεία?? ΝΠΙΔ διαχειρστής δημόσιας έκτασης ναι, αλλά όχι και ιδωτική εταιρεία. Και θα επανέλθω περαιτέρω. Για το παράνομοι δεν θα το σχολιάσω, whatever...
    Καταγράφηκε

    Never argue with an idiot, he'll drive you down to his level and beat you by experience.
    Pantelis Papageorgiou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 390


    « Απάντηση #101 στις: Πέμπτη, 13 Οκτ 2016, 18:07:07 »

    Αντέ επιτελους και μία άποψη που έχει επαφή με την πραγματικοτητα αυτή του μογγολου. Είχα απογοητευτεί ότι είμαστε ένα μάτσο υπερεθνικιστες-υπερπατριωτες που για την κατάντια μας σε όλα τα επίπεδα φταίνε οι κυνηγημένοι από έναν πόλεμο.

    Συγνώμη για να καταλάβω. Είμαι υπερθνικιστής και υπερπατριώτης?? Όχι ότι έχω πρόβλημα, ακαδημαικό είναι το θέμα. Αλλά ρωτώ, με αφορμή εμένα είναι το σχόλιο??

    Όσο για το ιδωτική εταιρεία, ποιά ιδωτική εταιρεία?? ΝΠΙΔ διαχειρστής δημόσιας έκτασης ναι, αλλά όχι και ιδωτική εταιρεία. Και θα επανέλθω περαιτέρω. Για το παράνομοι δεν θα το σχολιάσω, whatever...

    Φαντάζομαι  ότι αναφέρεσαι στην εταιρία που διαχειρίζεται το Ελληνικό. Είναι Ιδιωτική εταιρία, ως ΝΠΙΔ (νομικό πρόσωπο ιδιωτικού δικαίου). Όλες οι ιδιωτικές εταιρίες είναι ΝΠΙΔ όπως επίσης σύλλογοι, ενώσεις κλπ. Εν προκειμένω η εταιρία που ανέλαβε την διαχείριση του Ελληνικού, είναι ιδιωτική εταιρία με σκοπό το κέρδος. Έχει στην κυριότητά της (και κατ' επέκταση στην ευθύνη της) όλη την έκταση του Ελληνικού μετά από την σύμβαση που υπέγραψε με το Ελληνικό δημόσιο. Και είναι η μόνη υπεύθυνη για ότι (καλό ή κακό) συμβεί μέσα σε αυτό τον χώρο. Και θα κάνει αυτό που πιστεύει ότι την συμφέρει και δεν θα της δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα από αυτά που ήδη έχει. Εσύ αν ήσουν διευθύνων σύμβουλος σε αυτή την εταιρία, υπήρχε ποτέ περίπτωση να σε επηρρεάσει η παρουσία 100 τύπων που θέλουν να χρησιμοποιούν τον χώρο που έχεις στην ευθύνη σου και μάλιστα για μια χρήση με πολύ ομιχλώδες νομικό καθεστώς? Θα τους το επέτρεπες; γνωρίζοντας μάλλιστα ότι όλοι είναι ανασφάλιστοι;
    Καταγράφηκε
    gravitywins
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 147


    « Απάντηση #102 στις: Παρασκευή, 14 Οκτ 2016, 10:49:46 »

    Αντέ επιτελους και μία άποψη που έχει επαφή με την πραγματικοτητα αυτή του μογγολου. Είχα απογοητευτεί ότι είμαστε ένα μάτσο υπερεθνικιστες-υπερπατριωτες που για την κατάντια μας σε όλα τα επίπεδα φταίνε οι κυνηγημένοι από έναν πόλεμο.

    Συγνώμη για να καταλάβω. Είμαι υπερθνικιστής και υπερπατριώτης?? Όχι ότι έχω πρόβλημα, ακαδημαικό είναι το θέμα. Αλλά ρωτώ, με αφορμή εμένα είναι το σχόλιο??

    Όσο για το ιδωτική εταιρεία, ποιά ιδωτική εταιρεία?? ΝΠΙΔ διαχειρστής δημόσιας έκτασης ναι, αλλά όχι και ιδωτική εταιρεία. Και θα επανέλθω περαιτέρω. Για το παράνομοι δεν θα το σχολιάσω, whatever...

    Φαντάζομαι  ότι αναφέρεσαι στην εταιρία που διαχειρίζεται το Ελληνικό. Είναι Ιδιωτική εταιρία, ως ΝΠΙΔ (νομικό πρόσωπο ιδιωτικού δικαίου). Όλες οι ιδιωτικές εταιρίες είναι ΝΠΙΔ όπως επίσης σύλλογοι, ενώσεις κλπ. Εν προκειμένω η εταιρία που ανέλαβε την διαχείριση του Ελληνικού, είναι ιδιωτική εταιρία με σκοπό το κέρδος. Έχει στην κυριότητά της (και κατ' επέκταση στην ευθύνη της) όλη την έκταση του Ελληνικού μετά από την σύμβαση που υπέγραψε με το Ελληνικό δημόσιο. Και είναι η μόνη υπεύθυνη για ότι (καλό ή κακό) συμβεί μέσα σε αυτό τον χώρο. Και θα κάνει αυτό που πιστεύει ότι την συμφέρει και δεν θα της δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα από αυτά που ήδη έχει. Εσύ αν ήσουν διευθύνων σύμβουλος σε αυτή την εταιρία, υπήρχε ποτέ περίπτωση να σε επηρρεάσει η παρουσία 100 τύπων που θέλουν να χρησιμοποιούν τον χώρο που έχεις στην ευθύνη σου και μάλιστα για μια χρήση με πολύ ομιχλώδες νομικό καθεστώς? Θα τους το επέτρεπες; γνωρίζοντας μάλλιστα ότι όλοι είναι ανασφάλιστοι;


    Ναι σε αυτή αναφέρομαι. "...με σκοπό το κέρδος" Ο ιδρυτικός νόμος της Ελληνικό ΑΕ δεν λέει αυτό. Αυτό που λέει είναι εδώ https://nomoi.info/%CE%A6%CE%95%CE%9A-%CE%91-66-2011-%CF%83%CE%B5%CE%BB-40.html άρθρο 42 παρα 3. Δεν υπέγραψε καμμία σύμβαση. Αυτοδικαίως παραχωρήθηκε η έκταση. Οι ευθύνες της εταιρείας προσδιορίζονται από τον σκοπό της.
    Μετά από τις γενικεύσεις που τεκμηριωμένα εξιδεικεύτηκαν, αφήνω στην άκρη το τυπολατρικά (ελπίζω να μην παραγνωρίζεις την αξία τους) και έρχομαι στην ουσία του επιχειρήματος σου.

    Αναρωτιέσαι και με ρωτάς
    "Εσύ αν ήσουν διευθύνων σύμβουλος σε αυτή την εταιρία, υπήρχε ποτέ περίπτωση να σε επηρρεάσει η παρουσία 100 τύπων που θέλουν να χρησιμοποιούν τον χώρο που έχεις στην ευθύνη σου και μάλιστα για μια χρήση με πολύ ομιχλώδες νομικό καθεστώς? Θα τους το επέτρεπες; γνωρίζοντας μάλλιστα ότι όλοι είναι ανασφάλιστοι;"

    Αρχικά ΟΧΙ δεν θα το επέτρεπα. ΑΛΛΑ, αν οι 100 τύποι παρουσιάζαν ως ένα οργανωμένο σύνολο - ως σύλλογος δηλ - αντιπροσωπευόμενοι από πχ 3 εκπροσώπους του ΔΣ του συλλόγου τους και μου επιδείκνυαν - μεταξύ άλλων -  ένα σύνολο κανόνων πτήσης για την ασφαλή αναψυχή τους και των άλλων, την ομαδική τους ασφάλεια, τον τρόπο διαφύλαξης πιστοποίησης των μελών τους (δηλ ότι δεν θα πλαστοποιεί ο κάθε τυχαρπαστος ταυτότητα μέλους) τον τρόπο να αναγνωρίζεται στις πύλες (ή στην συγκεκριμένη προσδιορισμένη πύλη) ότι αυτός που έχει την ταυτότητα είναι όντως αυτός που πραγματικά προσδιορίζει η ταυτότητα μέλους κλπ κλπ κλπ, ασφαλώς και θα τους επέτρεπα γιατί θα είχα να κάνω με ένα συγκροτημένο σύνολο, το οποίο έχει αντιμετωπίσει τα διάφορα θέματα όπως είναι η αστική ευθύνη κλπ. Η άδεια θα δινόταν γα όσο χρόνο διαρκούσε η αστική κάλυψη, γιατί τα άλλα θέματα είναι καλύπτονται πολύ εύκολα.
    Έχω αναφερθεί και παλαιότερα στο θέμα, καθώς μπορούν να γίνουν και άλλα να αποκτήσει η προσπάθεια κύρος.
    Καταγράφηκε

    Never argue with an idiot, he'll drive you down to his level and beat you by experience.
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #103 στις: Παρασκευή, 14 Οκτ 2016, 11:11:03 »

    Για να ασφαλιστείς σαν σύλογος, χρειάζεται να έχεις ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΑ ως χωρος μοντελοδρομιο καθώς και το μησθοτήριο για τον χωρο. Και για να πάρεις ΑΔΕΙΑ απο την ΥΠΑ γίνεται ταυτοποίηση του χώρου (εαν πληρη τις προδιαγραφές του νόμου).
    Δεν ξέρω εαν γνωρίζεις αλλά στο Ελληνικό ακόμα δουλεύει το FIR αθηνών (το ρανταρ με λίγα λόγια). Πιστεύεις ότι η ΥΠΑ θα σου έδινε άδεια? Πιστεύεις οτι η Δελτα θα σου έκανε μησθοτήριο - παραχώρηση??
    Η ΔΕΛΤΑ θα σου δώσει το "πάτημα" να μπείς στον χώρο της και να έχεις δικαιώματα???  idiot2
    Ρε παιδιά σοβαρευτείτε!
    Με μεγάλη λύπη θα πρέπει να καταλάβουμε ότι αυτός ο υπέροχος χώρος δεν μας ανοίκει πλέον (ως Ελληνες πολίτες). Και δυστυχώς σε μερικά χρόνια, το πάρκο-καζινο-μαρινα κπλ θα το βλέπουμε έξω από τα συρματοπλέγματα.
    Καταγράφηκε

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #104 στις: Παρασκευή, 14 Οκτ 2016, 13:51:11 »

    Για να ασφαλιστείς σαν σύλογος, χρειάζεται να έχεις ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΑ ως χωρος μοντελοδρομιο καθώς και το μησθοτήριο για τον χωρο. Και για να πάρεις ΑΔΕΙΑ απο την ΥΠΑ γίνεται ταυτοποίηση του χώρου (εαν πληρη τις προδιαγραφές του νόμου).

    Αγαπητέ Γιάννη, δεν γνωρίζω από πού πηγάζουν οι πληροφορίες σου, αλλά απ' ότι γνωρίζω εγώ, το να ασφαλίσεις τα μέλη ενός συλλόγου, δεν χρειάζεται να έχεις πιστοποιημένο μοντελοδρόμιο, ούτε καν να έχεις δικό σου μοντελοδρόμιο.
    Απτό παράδειγμα η Ε.Α.Α.

    Παρεπιπτόντως, δεν γνωρίζω αν η ΥΠΑ έχει αναγνωρίσει άλλο μοντελοδρόμιο εντός Ελλάδος εκτός από αυτό της Π.Ε.Τ.Μ.Ε. στον Μαραθώνα. Και όλα τα μέλη των σωματείων που είναι εντεταγμένα στην Ομοσπονδία είναι ασφαλισμένα.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Σελίδες: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10 ... 15     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Από που πάνε Ελληνικό; #2
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.038 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.