Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.389 μηνύματα σε 12.382 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 03:07:11

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 03:07:11

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:15]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 10:50]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 09:16:06]

    [Τρίτη, 23 Απρ 2024, 11:50:38]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304389
    Σύνολο θεμάτων: 12382
    Online σήμερα: 76
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 32
    Συνολικά: 32
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Βοηθεια για την αναβαθμιση του BeastX PLUS σε PRO4 !!!!!  (Αναγνώστηκε 18983 φορές)
    pagani
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 336


    Kostas Laliotis


    « Απάντηση #15 στις: Κυριακή, 22 Μάρ 2015, 12:41:48 »

    παντως αμα χαλασες 1500 ευρω για 450αρι, ευτυχως που δεν πηρες 90αρι θα μας εγραφες απο τη φυλακη τωρα....    angel
    Καταγράφηκε
    lampros
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 305



    « Απάντηση #16 στις: Κυριακή, 22 Μάρ 2015, 12:49:39 »

    οδευω και εγω σιγα σιγα προς τη φυλακη οπως παει.. εχω βρει ενα 700αρι εδω στο φορουμ με 250 χωρις ηλεκτρονικα τηλεκ. φτερα μοτερ  laugh μανι μανι 1250ε ψεμματα? φιλικα

    πσ: sorry Για το σπαμ ελπιζω να μη παιζει θεμα Kiss
    Καταγράφηκε

    Acid Junkie
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 150


    « Απάντηση #17 στις: Κυριακή, 22 Μάρ 2015, 13:22:12 »

    αμα το παρουμε ετσι.......ολοι οταν αρχισανε δε νομιζω να ηταν και οι τρελοι πιλοτοι ουτε οτι ξερανε τα παντα......εχουνε φυγει περιουσιες απο οσους ασχολουνται χρονια και δε το παρατησαν με τη 1η 2η πτωση και να τα βαλουν για διακοσμητικα ...χαχαχα! τι να κανω....αφου εμπλεξα με απατεωνες...ενω τους ελεγα οτι δε θελω ατομο να με κοροιδευει....μου λεγανε παπαδες οτι ειναι μοντελιστες και οχι "εμποροι".....μεχρι που αποδειχτηκε ποιοι ηταν σωστοι και πιοι οχι....τι να κανεις αν δε παθεις δε θα μαθεις που λενε....!!! παντως ειναι τυχεροι καποιοι που δεν ειμαι απο Αθηνα γιατι με τις παπ....ιες που μου πουλησανε κ το προλογο και κατι χρεωσεις ανυπαρκτες για δηθεν "δουλεια" που κανανε ενω δε κανανε τιποτα...πχ σε κλωνο που εχω και ηθελε μονο  μια μπαταρια πανω και ρυθμιση το ESC μου ζητησε 135 ευρω και μαλιστα εγω το εστειλα να το δουνε και να μου πουνε αν αξιζει να φτιαχτει κι αν θα πεταει καλα και 3D...κι αυτοι το πηρανε κ το "φτιαξανε" χωρις να με ρωτησουν ουτε να με ενημερωσουν οτι θα ειναι απλα για χοβερ βολτες........με λιγα λογια με αναγκασανε να πληρωσω 135ε....και οταν πηρα το κλωνο στα χερια μου.....δε πετουσε καν..γιατι δε εστριβε καν η ουρα προς τα αριστερα καθολου...κατεβαινεις μετα Αθηνα να του κανεις το μαγαζι καλοκαιρινο η οχι?
    Καταγράφηκε
    johnny_alex
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 24


    « Απάντηση #18 στις: Δευτέρα, 23 Μάρ 2015, 18:55:32 »

    Συγγνώμη που θα ρωτήσω, αλλά 135€ πλήρωσες για να στο στήσουν,  να το ρυθμίσουν και να σου βάλουν και τα ανταλλακτικα που χρειάζονται μετά από κάποιο σπάσιμο;
    Καταγράφηκε

    Ο μεγαλύτερος εχθρος του αερομοντελιστή, ειναι η γυναίκα του!
    Acid Junkie
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 150


    « Απάντηση #19 στις: Δευτέρα, 23 Μάρ 2015, 19:21:45 »

    ΟΧΙ...καινουριο απειραχτο..ετοιμο συναρμολογημενο....μονο μπαταρια ελειπε και δεν ειχα "κολλησει" πανο το σπιντ κοντρολ και το γυροσκοπιο.....τιποτα αλλο! Κλεψιμο στη ψυχρα...και οπως ειπα τελικα δε πετιοταν καν παλι γιατι δεν ειχε ουρα....δηλαδη δεν εστριβε προς τη μια κατευθυνση καν!!!!!!! Οταν πηρα τηλεφωνο να του την πω το μονο που ελεγε ηταν φερτο να στο πεταξω μπροστα σου.....ενω εγω ειμαι Βορεια Ελλαδα διπλα στη Θεσσαλονικη και ηξερε οτι δε θα παω...αν πηγαινα θα του παιρνα τα λεφτα πισω και θα του σπαγα τα μουτρα!
    Καταγράφηκε
    johnny_alex
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 24


    « Απάντηση #20 στις: Δευτέρα, 23 Μάρ 2015, 20:15:47 »

    Ακόμη και αν πετούσε τέλεια,  δεν δικαιολογείτε τέτοιο ποσό. Εγώ θα σου πω 2 3 πράγματα σαν νέος στο hobby,  πετάω περίπου 1 χρόνο,  αλλά είχα την τύχη να γνωρίσω 2-3 άτομα που με βοήθησαν και με βοηθούν ακόμα <<Οχι εμπόρους>>. Από τα γραφόμενά σου και αν όντως έχεις πληρώσει κοντά στα 1500€ για σπασίματα σε ένα 450, θα πρεπει να καταλάβεις ότι έχεις ξεκινήσει κάπως βιαστικά,  σου γράφω γιατί και γω σε ένα πρώτο μου σπάσιμο είχα ξενερώσει,   αλλά με έκανε να σκεφτώ ότι το hobby απαιτεί υπομονή, μέθοδο και διαβασμα. Και οι 3 παράμετροι, αν δεν ακολοθούντε ευλαβικά οδηγουν σε ξενέρωμα  αν το πορτοφόλι μας δεν είναι αρκετά φουσκομένο.  Η επιλογή πάντως για resque στο beastx και αναβάθμιση αν δεν δεν έχεις το χρόνο για μικρά βήματα κάθε φορά είναι σωστή. Εγώ έχω 3 heli με beastx και ενδεχομένως στο πιο μεγάλο να περάσω την αναβάθμιση.  Σε 450 δεν θα το έβαζα, γιατί προχωράω με μικρά βήματα και δόξα τον θεό δεν σπάω και έχω την εντύπωση ότι δεν συμφέρει. Μιλώντας με τους πιο έμπειρους φίλους μου ακολουθώ ένα στάνταρ πρόγραμμα και δεν παρεκλείνω, όσο και αν στο simulator μπορώ να βγάλω κάποια κόλπα. Θα κάνω το κάτι παραπάνω στο πεδίο ΜΟΝΟ αν τα χέρια μου είναι σίγουρα για την κίνηση και την έχω δοκιμάσει τόσο, ώστε να γίνεται μηχανικά. Αυτά από μένα και σου εύχομαι να αρχήσεις να ευχαριστιέσαι τις πτήσεις χωρίς σπασίματα.
    Καταγράφηκε

    Ο μεγαλύτερος εχθρος του αερομοντελιστή, ειναι η γυναίκα του!
    Acid Junkie
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 150


    « Απάντηση #21 στις: Δευτέρα, 23 Μάρ 2015, 21:34:06 »

    Δεν ειναι το οικονομικο το θεμα....αυτη τη στιγμη στο αμαξι πεφτουν "τονοι" χρημα για να παει 1500+ τροχο !!!! Αλλα δε θελω να ειμαι και ο "μαλ....ς" της υποθεσης και να με δουλευουν οι βλακοεμπορες.......οκ εγω απο κοντα δε βρηκα ατομα που ασχολουνται δυστυχως...αλλα μεσω του φορουμ εδω μιλαω τακτικα με 1-2 ατομα και εχω συμβουλες σωστες ως τωρα....οσο για τα αργα βηματα οκ συμφωνω.....αλλα εγω δεν παω αργα γενικα....πχ σε 7 παιχνιδια του ιντερνετ που ειχαν απο 10 εως 22 εκατομμυρια κοσμο ημουν πρωτος για χρονια με μεγαλη διαφορα απο τους 2ους και εχω βγαλει επισης χρηματα πολλα μεσω παιχνιδιων στο ιντερνετ με καποια χακ κτλ κτλ που κανω και μιλαω για 6ψηφια ποσα πλεον.Ηδη στο φοινιξ μπορω να κανω σχεδον ολα τα κολπα και συνδυασμους γρηγορα το ενα πισω απο το αλλο....αλλα στη πραγματικοτιτα δε το τολμαω καν ακομη.....με εχει πιασει φοβια καπως.Οσο για την αναβαθμιση......για το αν αξιζει προσωπικα πιστευω την αξιιζει με το παραπανω γιατι εστω και 2 πτωσεις να σου σωσει τα εβγαλε ηδη τα λεφτα του...σκεψου να σε σωσει απο 200 δηλαδη......! ασε που το τρεηνερ μοντ που εχει μεσα ειναι επισης πολυ τρελο.......δε σαφηνει να ριξεις ουσιαστικα το ελικοπτερο κατω.....σαν να παιζεις εξομοιωτη φαση....οχι οχι...εγω αυριο κιολας το περναω.....περιμενω το γαμπρο μου για να το κανουμε με το paypal του γιατι εγω εχω κλεισει τα παντα απο αυτα και καρτες στις τραπεζες. Με τα 1000 παω που λενε αυριο τετοια ωρα θα ειναι ετοιμο πιστευω Χαμόγελο
    Καταγράφηκε
    johnny_alex
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 24


    « Απάντηση #22 στις: Δευτέρα, 23 Μάρ 2015, 21:44:29 »

    Φίλε μου αν βγάζεις εξαψήφια ποσά  και πας να πουσάρεις bugatti veyron για 1500 ρόδα, πάρε μια τηλεκατεύθυνση με κάμποσα κανάλια για αρχή να μην παιδεύεσαι και κανά x7 gaui  που να είναι και κάπως πιο σταθερό από τους 450 κλώνους. laugh  Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Ο μεγαλύτερος εχθρος του αερομοντελιστή, ειναι η γυναίκα του!
    Acid Junkie
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 150


    « Απάντηση #23 στις: Δευτέρα, 23 Μάρ 2015, 22:06:12 »

    χαχαχαχα.....ασε με τα αυτοκινητα εχω αρρωστια και το tuning lol.... Evo 9 ειχα....εφυγε πριν κατι μηνες ...τωρα δε θα γραψω εδω για αυτοκινητα! Ναι εχω σκοπο να παρω και καλυτερο ελικοπτερο καποια στιγμη...κατσε πρωτα λιγο να εξοικιωθω.....πιστευω τα 450αρια ειναι πιο δυσκολα σε σχεση με τα μεγαλυτερα γιατι πανε σφαιρα σαν πιο ελαφρια που ειναι και θελει καλυτερα αντανακλαστικα..ξερω οτι και τα μεγαλα ειναι γρηγορα και δυνατα...αλλα αν καταφερεις να πετας σαν κουνουπι το 450 μετα τα αλλα θα σου φαινονται για πλακα οσο γρηγορα και να ειναι Cheesy
    Καταγράφηκε
    billistitan
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 53


    MINI TITAN V.2


    « Απάντηση #24 στις: Δευτέρα, 23 Μάρ 2015, 23:34:19 »

    φιλε θελει πολυ δουλεια το ελικοπτερο δυο τρια χρονια με προπονηση  Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Καταγράφηκε
    Acid Junkie
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 150


    « Απάντηση #25 στις: Δευτέρα, 23 Μάρ 2015, 23:57:28 »

    για εναν μεσο ανθρωπο ναι ισως μπορει και παραπανω....για καποιον που παιζει παιχνιδια δυσκολα απο 5 χρονων και ειναι εξοικιομενος με τα κομπο κτλ κτλ.....και καει λιγο καιρο στο φοινιξ.......τα 4 χρονια μπορουνε να γινουνε και 5 -6 μηνες Χαμόγελο σκεψου οτι ηδη στο phoenix 5 κανω funnel κανοντας  tic tocs με face down  ολη μερα....και γενικα σε ολες τις πλευρες που πιστευω ειναι ισως και το πιο δυσκολο σταντ απολα να γινει....κι αυτο ακριβως πανω απο το εδαφος οχι στο θεο ψηλα.......δοκιμασε το και πες μου ποσο καιρο θα σου παρει να το κανεις ασταματητα και να εχεις κανα σπασιμο σπανια......! εμενα μου πηρε περιπου 10 μερες να το μαθω/συνηθισω !!!
    Καταγράφηκε
    snoopy
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 319



    « Απάντηση #26 στις: Τρίτη, 24 Μάρ 2015, 10:56:57 »

    Συμφωνώ πως το κάθε τι θέλει το χρόνο του και την προπόνησή του και πως μερικοί τα πιάνουν αμέσως ενώ άλλοι θέλουν με το χρόνο !

    Το ε/κ όμως δεν είναι παιχνίδι και θέλει προσοχή. προπόνηση και υπομονή !

    Μου θυμίζεις τον αδερφό ενός παιδικού φίλου πάντως ! και αυτός στην τσίτα και στα κόκκινα ! !

    Ψευδώνυμό του Beep-beep από το Road runner που πήγαινε τέρμα γκάζια !

    Αυτός τα έπιανε αμέσως όπως εσύ !

    Σκέψου 14 χρονών σκατό να μαθαίνει την Κυριακή να οδηγάει το τότε  Honda Glx του αδερφού του και την Παρασκευή να βγάζει σούζα την μισή Κηφισίας ! !
    Εμείς θέλαμε τον χρόνο μας !

    Άσχετο με το θέμα το ξέρω, απλά μου θύμισες κάτι από το παρελθόν, αλλά έχει και την σχετικότητά του νομίζω

    Όσο καλός και αν είσαι αδερφέ μου,όσο γρήγορος και να είσαι, μην πιάνεις κόφτες με τα ε/κ !

    Θέλει το χρόνο του, υπομονή  και καλή προπόνηση.
    Καταγράφηκε
    ΑdamHeli
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 902


    Don't forget the ground....


    « Απάντηση #27 στις: Τρίτη, 24 Μάρ 2015, 12:33:14 »

    για εναν μεσο ανθρωπο ναι ισως μπορει και παραπανω....για καποιον που παιζει παιχνιδια δυσκολα απο 5 χρονων και ειναι εξοικιομενος με τα κομπο κτλ κτλ.....και καει λιγο καιρο στο φοινιξ.......τα 4 χρονια μπορουνε να γινουνε και 5 -6 μηνες Χαμόγελο σκεψου οτι ηδη στο phoenix 5 κανω funnel κανοντας  tic tocs με face down  ολη μερα....και γενικα σε ολες τις πλευρες που πιστευω ειναι ισως και το πιο δυσκολο σταντ απολα να γινει....κι αυτο ακριβως πανω απο το εδαφος οχι στο θεο ψηλα.......δοκιμασε το και πες μου ποσο καιρο θα σου παρει να το κανεις ασταματητα και να εχεις κανα σπασιμο σπανια......! εμενα μου πηρε περιπου 10 μερες να το μαθω/συνηθισω !!!
    ΣΣΣΣΣΣΣΩΡΑΙΟΣ!!!!! Ποοολύ άνεση
    Καταγράφηκε

    Acid Junkie
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 150


    « Απάντηση #28 στις: Τρίτη, 24 Μάρ 2015, 16:06:05 »

    καλησπερα σε ολους.......ενημερωτικα η αναβαθμιση εγινε τελικα σημερα...δεν πηρε πανω απο 20-25 λεπτα συνολικα ολο το σεταρισμα......οχι απλως δουλευει ΤΕΛΕΙΑ.....ειναι σχεδον αδυνατον να ριξεις το ελικοπτερο ακομη και να το θες που λεει ο λογος.....αξιζει τα λεφτα του με το ΠΟΛΥ  ΠΑΡΑΠΑΝΩ του.....και 2 πτωσεις να σου γλιτωνε εφτανε για την αποσβεση....σκεψου οτι  πλεον δε παιζει να το ριξεις ποτε εκτος αν πας σουρωμενος να το πεταξεις η βαρεσεις καμια συριγγα μαζι με κανα 2 κουτια υπνωτικα....! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτο που εχουνε κανει...ειναι απιστευτο.Τωρα αντι να δινεις για ανταλλακτικα...θα δινεις να παιρνεις καινουρια ελικοπτερα με κορυφαια πραμματα πανω! ΑΝ τυχον καποιος το βαλει και κολλησει καπου μπορω να βοηθησω σε οτιδηποτε μιας και εχει 1-2 ιδιοτροπιες στο σεταρισμα που δε γραφει στις οδηγιες....εγω το σεταρα μεσω skype με τον υπευθυνο πωλησεων κτλ κτλ και τεχνικο της BeastX απευθιας...! Θα κοιταξω μηπως μπορεσω ανεβασω κανα βιντεακι στο youtube με ολα τα κολπα που εχει ...συνολικα 5.
     Thumbs up Thumbs up Thumbs up Cheesy
    Καταγράφηκε
    salasgr
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 349


    fly something ... or take a nap...


    « Απάντηση #29 στις: Τρίτη, 24 Μάρ 2015, 21:07:53 »

    Αν μπορεις να ποσταρει και βιντεακι το σεταρισμα που εκανες θα βοηθησεις αρκετο κοσμο!  Thumbs up
    Καταγράφηκε



    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα ηλεκτρικά (Συντονιστής: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Θέμα: Βοηθεια για την αναβαθμιση του BeastX PLUS σε PRO4 !!!!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.033 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.