Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 07:22:06

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 07:22:06

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 169
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 142
    Συνολικά: 144
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ SCALE  (Αναγνώστηκε 26554 φορές)
    ArgyrisGiannetakis
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.751



    WWW
    « Απάντηση #45 στις: Τρίτη, 21 Οκτ 2014, 12:57:05 »

    Συμφωνώ  απόλυτα με τον Δημήτρη mastoras !Είναι καλό να γίνονται κάθε χρονιά και κάπου αλλού έτσι ώστε να μοιράζονται όλοι την εκδήλωση και για το τοπικό ενδιαφέρον!
    Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #46 στις: Τρίτη, 21 Οκτ 2014, 13:48:02 »

    Ο τόπος διεξαγωγής Πανελλήνιου αγώνα προτείνεται κατ' αρχάς από τα σωματεία, και η τελική επιλογή γίνεται από την ΕΠΑΕ.

    Αν υπάρχει μόνο μία αίτηση, τότε αυτοδικαίως θα πάει εκεί.
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 21 Οκτ 2014, 16:04:34 από Γιάννης Κωνσταντακάτος » Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    hpergm
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.044



    « Απάντηση #47 στις: Πέμπτη, 23 Οκτ 2014, 14:29:38 »

    Από πλευράς μου, συμμετείχα για πρώτη φορά σε αγώνες scale αυτή τη χρονιά (ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ΕΕΑ για τη γρήγορη διεκπεραίωση των όποιων γραφειοκρατικών δήλωσής μου ως νέου αεραθλητή!) με βασικό γνώμονα τη γνωριμία με τους ανθρώπους του χώρου καθώς την έμπνευση από όλες τις καλύτερες κατασκευές και πτήσεις.

    Από την πλευρά ενός "πρωτάρη" στην F4C (έστω και -ARF) μπορώ να πώ ότι παρατήρησα τα εξής - για να γίνει η όποια τέτοια εκδήλωση:
    1. Χρειάζονται πρώτα απ'όλα κριτές με γνώση και εμπειρία. Η δουλειά τους είναι δύσκολη και επίπονη. Τους ευχαριστώ όλους για τη δουλειά τους.
    2. Χρειάζεται χώρος και άνθρωποι με μεράκι και όρεξη για συλλογική δουλειά και εθελοντική προσφορά. Μεγάλο ευχαριστώ στην Αερολέσχη Λάρισας (υπέροχο αεροδρόμιο).
    3. Χρειάζονται συμμετοχές, ανεξαρτήτως "εμπειρίας" ή "ποιότητας".

    Για να υπάρχουν αυτά (ακόμα δε μιλάμε για τους Αγώνες αυτούς καθαυτούς) χρειάζεται αρκετή προ-εργασία. Πολύ προτού αρχίσει να συζητά κανείς περί αγώνα...

    Με την ίδια σειρά, η προ-εργασίες:
    Για το #1: προσέλκυση και κατάρτιση ατόμων για κριτές.
    Για το #2: - (Θεωρώ ότι αυτό λύνεται πιο εύκολα)
    Για το #3: Σωστή προβολή (φόρουμ, τοπικά μέσα, κλπ)

    Πιστεύω ότι οι προηγούμενοι συμφορουμίτες έχουν αναδείξει πτυχές των παραπάνω - ας μήν επαναλαμβανόμαστε.

    Ένα πολύ θετικό συμβάν που πρέπει να μας μείνει είναι η πρόσκληση του ξένου κριτή (και προέδρου ομοσπονδίας στη Μεγ. Βρετανία), ο οποίος βοήθησε τους πάντες να βελτιωθούν (κριτές και αγωνιζόμενους) ενώ η παρουσία/εμπειρία του και μόνο έφερε φυσιολογικά ένα "εξωτερικό καλιμπράρισμα" των βαθμολογιών μεταξύ κριτών, μοντέλων και πιλότων.  Θέλει να ξανα-έρθει και να φέρει και άλλους μαζί την επόμενη φορά. Πιστεύω ότι πρέπει να αγκαλιάσουμε αυτήν την πρωτοβουλία για πολλούς λόγους - μπράβο σε αυτούς που πρωτοστάτησαν για να γίνει αυτό! Ίσως η βασικότερη βελτίωση των αγώνων scale - όπως έθεσε το θέμα και ο Παντελής.

    Όσο για την συγχώνευση των κατηγοριών F4C και F4H που προτάθηκε: πιστεύω ότι θα ήταν άδικο για κατασκευαστές έκ του μηδενός (όπως και ο Παντελής!). Σημασία δεν έχει να "πειράξουμε" τους κανόνες για να εφαρμόσουν καλύτερα στην υπάρχουσα στατιστική ("λίγες συμμετοχές"), αλλά να δώσουμε κίνητρα σε περισσότερους να συμμετάσχουν βάσει των μακρά-υπαρχόντων (και ως εκ τούτου εκλογικευμένων κανόνων).

    Φιλικά,
    Έκτορας.

    Καταγράφηκε

    Θα προτιμούσα να πετάω αντί να γράφω!
    Pantelis Papageorgiou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 390


    « Απάντηση #48 στις: Παρασκευή, 24 Οκτ 2014, 09:19:27 »

    Όσο για την συγχώνευση των κατηγοριών F4C και F4H που προτάθηκε: πιστεύω ότι θα ήταν άδικο για κατασκευαστές έκ του μηδενός (όπως και ο Παντελής!). Σημασία δεν έχει να "πειράξουμε" τους κανόνες για να εφαρμόσουν καλύτερα στην υπάρχουσα στατιστική ("λίγες συμμετοχές"), αλλά να δώσουμε κίνητρα σε περισσότερους να συμμετάσχουν βάσει των μακρά-υπαρχόντων (και ως εκ τούτου εκλογικευμένων κανόνων).




    Έκτορα,
    δεν μπορώ να βρώ κάτι στο οποίο μπορώ να διαφωνήσω στα γραφόμενά σου. Πράγματι ο διαχωρισμός των κατηγοριών που ορίζουν οι ισχύοντες διεθνείς κανονισμοί είναι σοφός. Και φυσικά θα ήμουν ο τελευταίος που θα επέμενε σε μια συγχώνευση κατηγοριών όταν είναι δυνατή η διεξαγωγή των υφισταμένων κατηγοριών (βλέπε ικανός αριθμός συμμετοχών). Ποιά κίνητρα νομίζεις ότι πρέπει να δοθούν για να υπάρχουν περισσότερες συμμετοχές;
    Καταγράφηκε
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #49 στις: Παρασκευή, 24 Οκτ 2014, 11:10:02 »

    Βαλε κανα 1000κακι έπαθλο να σου πώ εγώ τι θα γίνει.
    Διότι μέρχι τώρα οι αγώνες ειναι για να χειροκροτεί ο ένας τον άλλον και να λέτε τι ωραία σκάφη που κατασκευάζετε και πετάτε...
     Grin
    Καταγράφηκε

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    santos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 553


    « Απάντηση #50 στις: Παρασκευή, 24 Οκτ 2014, 15:24:31 »



      Μπράβο... Κερδίζεις ένα χειροκπότημα !!!
    Καταγράφηκε
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #51 στις: Παρασκευή, 24 Οκτ 2014, 15:52:01 »

     laugh laugh Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    Pantelis Papageorgiou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 390


    « Απάντηση #52 στις: Παρασκευή, 24 Οκτ 2014, 17:13:49 »

    Βαλε κανα 1000κακι έπαθλο να σου πώ εγώ τι θα γίνει.
    Διότι μέρχι τώρα οι αγώνες ειναι για να χειροκροτεί ο ένας τον άλλον και να λέτε τι ωραία σκάφη που κατασκευάζετε και πετάτε...
     Grin
    Δεν μου φαίνεται κακή σαν ιδέα.
    Βέβαια καλό θα ήταν να προτείνεις και υποψηφίους αθλοθέτες-δωροθέτες.
    Καταγράφηκε
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #53 στις: Παρασκευή, 24 Οκτ 2014, 17:35:23 »

    Δεν μου φαίνεται κακή σαν ιδέα.

    Εμένα από την αλλη μου φαίνεται πολύ κακή ιδέα... Αν και υποθέτω ότι περιέχει και αρκετή δόση σαρκασμού.

    Αν φτάσαμε στο σημείο να πρέπει να βάλουμε χρηματικό έπαθλο για να αυξηθούν οι συμμετοχές σε αγώνες που αφορούν ένα χόμπυ, τότε καλύτερα να τα παρατήσουμε... Εδώ για το χειροκρότημα και το κυπελάκι γίνεται χαμός, που να μπει στη μέση το χρήμα...

    gkan
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #54 στις: Παρασκευή, 24 Οκτ 2014, 18:04:30 »

    Όχι Γιώργο δεν υπάρχει σαρακσμός.
    Οσο αφορά το χόμπυ δεν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα. Εδώ μηλάμε για ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ που είναι ενταγμένο σε ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ επίσημη. Δεν είναι χομπυ πλέον.
    Αυτός ειναι και ο λόγος που ειναι αυτού του επιπέδου οι αγώνες. Το βλεπετε σαν χομπυ ενώ δεν είναι από την στιγμή που μετέχουν αεραθλητές.
    Εαν έχετε σκοπό να το αναβαθμίσετε βάλτε συμμετοχή. Και το ποσό θα πρέπει να είναι αντίστοιχο της ποιότητας και του επιπέδου των αγώνων που θέλετε να κάνετε. Όπως και το έπαθλο αντίστοιχα.

    Γιατί να λάβω μέρος σε εναν αγώνα που είναι σαν να πετάω με τα φιλαράκια μου? Δεν κάθομαι στο μοντελοδρόμιό μου?
    Για να πάρω το κύπελο? Και δεν κάνω 5 events το χρόνο με κύπελα, να γεμίσω το ράφι μου από δαύτα? 20 ευρώ κάνει το καθένα, σιγά το κόστος.
    Όποιος γνωρίζει πέντε πράγματα από marketing ξέρει καλά πώς κάθε προιόν πρέπει να έχει μια τιμή για να έχει κάποια αξία. Δεν μπορείς να απαξιώνεις το προιόν σου με το να το δίνει δωρεάν. Δεν κάνεις έρανο. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ κάνεις.
    Και μην ακούσω τίποτα χαζά οικονομική κρίση και τέτοια!!! Ξοδεύουμε τα άντερά μας για νέα μοντέλα ή για ένα ταξίδι στην Λαρισα (πχ) για το πρωτάθλημα, τα 20 ευρώ θα μας καταστρέψουν? Ενας διακόπτης ειναι πιο ακριβός!!!

    Τες πα, απλά μια άποψη εκφράζω. Δικό σας πρωτάθλημα είναι κάντε ότι νομίζετε  Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #55 στις: Παρασκευή, 24 Οκτ 2014, 18:12:55 »

    Συγνώμη, αλλά δεν τυχαίνει να γνωρίζω κανένα ερασιτεχνικό άθλημα (όλα εντάσσονται σε επίσημες Oμοσπονδίες...) του οποίου το πρωτάθλημα συνδυάζεται με χρηματικό έπαθλο.

    Ούτε και γνωρίζω κανένα Παγκόσμιο ή Πανευρωπαϊκό αγώνα της F.A.I. (επίσης επίσημη Ομοσπονδία) που να συνδυάζεται με κάποιο χρηματικό έπαθλο. Μη συγχέουμε συναντήσεις που γίνονται ανά τον κόσμο, με έπαθλα, αυτές δεν είναι αγώνες, αλλά εμπορικές δραστηριότητες...

    Το χόμπυ είναι χόμπυ, ακόμα και στο χόμπυ υπάρχει πρωταθλητισμός. Όχι όμως επαγγελματικός, ερασιτεχνικός...

    Και επιβεβαιώνεις τη γνώμη μου. Αν πρέπει να πρέπει να μπει χρηματικό έπαθλο για να φιλοτιμηθούν να έρθουν κάποιοι, ας μην έρθουν. Ότι κάνουμε το κάνουμε για το χόμπυ, για τη μούρλα μας.

    Και το χειροκρότημα των άλλων, αν είναι κερδισμένο δίκαια, θεωρώ ότι είναι πιο σημαντικό από ένα χρηματικό ποσό...

    Όπως σωστά λες, τα έξοδα που κάνουμε είναι πολλαπλάσια. Δεν καλύπτονται από κανένα έπαθλο...Δεν γίνονται όλα για το χρήμα...

    gkan
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #56 στις: Παρασκευή, 24 Οκτ 2014, 18:18:07 »

    Γιατί να λάβω μέρος σε εναν αγώνα που είναι σαν να πετάω με τα φιλαράκια μου? Δεν κάθομαι στο μοντελοδρόμιό μου?
    Για να πάρω το κύπελο? Και δεν κάνω 5 events το χρόνο με κύπελα, να γεμίσω το ράφι μου από δαύτα? 20 ευρώ κάνει το καθένα, σιγά το κόστος.

    Είναι δικαίωμά σου να νομίζεις ότι το οποιοδήποτε κύπελο ενός event που κάνεις με τα φιλαράκια σου είναι ισάξιο με ένα κύπελο πανελληνίων (ασχέτως κατηγορίας).

    Μην ισοπεδώνουμε κάτι μόνο και μόνο επειδή η συγκεκριμένη κατηγορία δεν έχει συμμετοχές. Δηλαδή στα ανεμόπτερα που μαζέυονται 30 άτομα, που δεν έχει έπαθλο και έχει συγκρίσιμα έξοδα, εκεί το κύπελο και η πρωτιά στην Ελλάδα δεν έχει καμία σημασία?

    Νομίζω ότι πολλοί θα διαφωνήσουν μαζί σου, εγώ σίγουρα...

    gkan
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    Pantelis Papageorgiou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 390


    « Απάντηση #57 στις: Παρασκευή, 24 Οκτ 2014, 19:26:31 »


    Τες πα, απλά μια άποψη εκφράζω. Δικό σας πρωτάθλημα είναι κάντε ότι νομίζετε  Thumbs up

    Γιάννη, ακριβώς εδώ κάνεις το λάθος. ΔΕΝ είναι δικό μας το πρωτάθλημα (αν με περιλαμβάνεις στους "ιδιοκτήτες"). Οι Πανελλήνιοι αγώνες δεν είναι ιδιοκτησία κανενός ούτε και καταργούνται επειδή κάποιος που μπορεί να τους θεωρεί "δικούς του" δεν συμμετέχει. Άλλωστε το θέμα αυτό ξεκίνησε για να διευρυνθεί ο αριθμός των συμμετεχόντων. Οι αγώνες είναι ζήτημα που μπορεί να αφορά τον καθένα, εφόσον ο ίδιος το θελήσει.
    Καταγράφηκε
    hpergm
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.044



    « Απάντηση #58 στις: Παρασκευή, 24 Οκτ 2014, 19:51:48 »

    Γιατί να λάβω μέρος σε εναν αγώνα που είναι σαν να πετάω με τα φιλαράκια μου? Δεν κάθομαι στο μοντελοδρόμιό μου?
    Για να πάρω το κύπελο? Και δεν κάνω 5 events το χρόνο με κύπελα, να γεμίσω το ράφι μου από δαύτα? 20 ευρώ κάνει το καθένα, σιγά το κόστος.
    Όποιος γνωρίζει πέντε πράγματα από marketing ξέρει καλά πώς κάθε προιόν πρέπει να έχει μια τιμή για να έχει κάποια αξία. Δεν μπορείς να απαξιώνεις το προιόν σου με το να το δίνει δωρεάν. Δεν κάνεις έρανο. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ κάνεις.
    Και μην ακούσω τίποτα χαζά οικονομική κρίση και τέτοια!!! Ξοδεύουμε τα άντερά μας για νέα μοντέλα ή για ένα ταξίδι στην Λαρισα (πχ) για το πρωτάθλημα, τα 20 ευρώ θα μας καταστρέψουν? Ενας διακόπτης ειναι πιο ακριβός!!!

    Κύριοι, μην μπλέκουμε τα πράγματα.
    Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να μετέχουν σε αγώνες για τους δικούς τους λόγους και άλλοι που δε θέλουν - πάλι για τους δικούς τους.
    Οι λόγοι αυτοί δεν μπορούν να αποτελέσουν θέμα οποιασδήποτε πρακτικής ή αντικειμενικής συζήτησης εδώ...
    Σίγουρα, και οι 2 κατηγορίες απόψεων έχουν τη βάση τους - κανείς δεν είναι "τρελός".

    Σκοπός είναι αυτοί που θέλουν και κυρίως αυτοί που σκέπτονται ότι μπορεί να θέλουν, να έρθουν όλοι και ταυτόχρονα να βελτιωθούν οι Αγώνες.

    Παρεπιπτόντως, το χρηματικό θέμα πιστεύω ότι είναι άτοπο και μάλλον θα είχε το αντίθετο αποτέλεσμα σε μια τέτοια δραστηριότητα ("επαγγελματική" κατηγορία...Wink.

    Φιλικά,
    Έκτορας.
    Καταγράφηκε

    Θα προτιμούσα να πετάω αντί να γράφω!
    ArgyrisGiannetakis
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.751



    WWW
    « Απάντηση #59 στις: Παρασκευή, 24 Οκτ 2014, 20:09:06 »

     GrinΑχχ τι παλιόπαιδα που είμαστε  Grin το νού μας στα εμπόρια. δεν θα αφήσουμε τίποτα όρθιο  Grin
    Βρε σείς δεν είπαμε αθλητική παιδεία, βρε εξέλιξη, βρε αυτοσυγκέντρωση, βρε τελειοποίηση, βρε ταξίδι, βρε ευγενή άμμιλα  Grin
    Πάνε τα ξεχάσαμε αυτά με ένα χιλιάρικο! GrinΑς κάνουμε κάποιες προτάσεις για γερές βάσεις όποιες και αν είναι αυτές αρκεί να είναι γνήσιες!
    Είμαι σίγουρος οτι πολλόι θέλουν να πάρουν μέρος στους πανελλήνιους αλλά το πρόβλημα που βλέπω εγώ τόσα χρόνια είναι οτι όλοι είναι παρεξηγημένοι με όλους.Δεν θα ακούσεις μια καλή κουβέντα απο κανέναν για κανέναν.Είμαστε τόσοι λίγοι και είμαστε και σκοτωμένοι. GrinΤίποτα το συλογικό!
    Πρέπει να γραφτούμε όλοι στην μεγάλη των παρεξηγησιάριδων σχολή μπάς και αποφοιτήσουμε και αλλάξουμε νοοτροποία!Αυτή είναι η αλήθεια! Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντέλα υπό κλίμακα (scale)  |  Κλίμακος (scale) F4C και semi scale (Συντονιστής: ArgyrisGiannetakis)  |  Θέμα: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ SCALE
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.034 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.