Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.331 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 19 Απρ 2024, 09:29:15

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 19 Απρ 2024, 09:29:15

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:10]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 00:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304331
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 89
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 49
    Συνολικά: 51
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 13     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ESM FOCKE WULF 190-A8 ARF  (Αναγνώστηκε 40018 φορές)
    dgiatr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 596


    « Απάντηση #15 στις: Κυριακή, 8 Σεπ 2013, 17:48:23 »

    Xαρη καλημερα,το τσιμπησες μπαγασα το warbirdρακη σου τελικα!!!! Thumbs up Thumbs up
    Αντε με το καλο να το στησεις και καλοπαιταχτο να ειναι!!
    Η dle παιρνει ενα ψηφαλακη και απο μενα,πολυ καλο μοτερ και αξιοπιστο.
    Για τα σερβο ομως θα σε μαλωσω,δε  τα ξερω τα συγκεκριμενα,αλλα δε θα σου προτεινα να τα βαλεις με τιποτα ομως.
    Και στο λεω αυτο γιατι δε φτιαχνεις ενα αεροπλανο της πλακας,αλλα 30cc βενζινη που σημαινει οτι εχει ζορια πολλα!
    Και κραδασμους ,και δυναμη.Σκεψου οτι το σερβο που θα στηριξεις ολο τον ελενχο του αεροπλανου θα σου εχει στοιχισει 9 δολλαρια!!!! Cheesy Cheesy Cheesy
    Προσωπικα θα σου προτεινα να πας σε ενα επωνυμο σερβο kai ας καθυστερησεις λιγο στο στησιμο του αεροπλανου(ετσι κι αλλιως χειμωνας ερχεται χαχαχα).Και φυσικα αυτα που λεω ειναι προσωπικη αποψη και στα λεω με καθαρα φιλικο σκοπο.Λαβε  υπ οψιν και τον χωρο που πετας εσυ,σε αντιθεση με μενα που πεταω σε χωραφια,οτι δεν ειναι οτι καλυτερο να σου συμβει ατυχημα.

    Φιλικα παντα Δημητρης
    τα hextronik τα έχω σε αεροπλάνα των 13 και 15 kgr με 55 και 60cc βενζίνες χωρίς να έχουν πάθει το παραμικρό.
    Καταγράφηκε
    Yankos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.326


    Χρωστάω, άρα υπάρχω. - Yankos -


    « Απάντηση #16 στις: Κυριακή, 8 Σεπ 2013, 21:36:24 »

    Συμφωνώ, πολύ καλά τα HXT 12K.
    Τα δουλεύω σε 3D βενζίνες 30cc με μπεκ στα 6V και είναι πολύ αξιόπιστα.
    Καταγράφηκε

    dgiatr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 596


    « Απάντηση #17 στις: Κυριακή, 8 Σεπ 2013, 23:52:46 »

    Xάρη πόσο θα σου βγεί η dle 30cc μαζι με τα μεταφορικά;
    Καταγράφηκε
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 223



    « Απάντηση #18 στις: Δευτέρα, 9 Σεπ 2013, 10:57:58 »

    Παιδιά νομίζω με πείσατε θα δοκιμάσω τα hextronik μέχρι στιγμής ακόμη και σε ξάνα forum μόνο καλά ακούω!! Θα τα δοκιμάσω!!!
    Καταγράφηκε

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 223



    « Απάντηση #19 στις: Δευτέρα, 9 Σεπ 2013, 11:06:25 »

    Xάρη πόσο θα σου βγεί η dle 30cc μαζι με τα μεταφορικά;


    Δεν ξέρω ακόμη δεν έχω ψάξει? Μήπως ξέρει κανείς ποιος φέρνει Ελλάδα?
    Καταγράφηκε

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    w1ndsurfer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.404



    « Απάντηση #20 στις: Δευτέρα, 9 Σεπ 2013, 11:19:24 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση
    Καταγράφηκε

    Η τέλεια σχεδίαση επιτυγχάνεται όταν είναι τόσο λιτή ώστε δεν υπάρχει κάτιι που μπορεί να αφαιρεθεί - Antoine De Saint-Exupery (French writer and aviator)
    dgiatr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 596


    « Απάντηση #21 στις: Δευτέρα, 9 Σεπ 2013, 11:31:08 »

    Xάρη πόσο θα σου βγεί η dle 30cc μαζι με τα μεταφορικά;


    Δεν ξέρω ακόμη δεν έχω ψάξει? Μήπως ξέρει κανείς ποιος φέρνει Ελλάδα?
    ΕΔΩ!!!!!! Χάρη http://f-hobby.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=83&productname=, δεν νομίζω να την βρείς κάπου αλλού πιο φθηνά, επιπλέον έχει τσάμπα μεταφορικά αλλά θα  πρέπει να συνεννοηθείς  μαζί του με email για να στη στείλει ΜΟΝΟ με EMS!!!!!!! γιατί διαφορετικά θα στη στείλει με UPS buck2 ή DHL  buck2 ή FEDEX buck2 και μετά ξέρεις εσύ..........Πάντως ρίξε και μια ματιά στην τιμή της dle 35 ra είναι μόνο 50 δολάρια διαφορά σε σχέση με τη dle 30cc , επιπλέον έχει πίσω εξάτμιση οπότε δεν κόβεις καθόλου cowl (αν και στο fw-190 μάλλον δεν θα κόψεις πολύ) και αφετέρου είναι πιο δυνατή μηχανή και θα μπορέσεις να γυρίσεις μια μεγάλη και πιο scale τρίφτερη έλικα, που πραγματικά και θα ομορφύνει το μοντέλο αλλά και θα στο πετάει πιο ωραία. ....για scale spinner εδώ :[urlhttp://www.sdshobby.com/3-cnc-aluminum-special-spinner-for-rc-model-scale-airplanes-imitated-second-world-war-airplanes-drilled-for-dle3055-os-fs91fs120black-p-5653.html][/url] , εάν θες τρίφτερο θα πρέπει να τους στείλεις email. ....(ωχ πολλά σου είπα, μάλλον θα σου βγεί πιο ωραίο απο το δικό μου Undecided ....)
    Καταγράφηκε
    dgiatr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 596


    « Απάντηση #22 στις: Δευτέρα, 9 Σεπ 2013, 11:35:17 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση
    .......ναι καλά winsurfer ,και μετά που θα κάνεις την παραγγελία πας κατευθείαν να ανάψεις ένα κεράκι για να προσευχηθείς μην τυχόν σε τσακώσουν στο  Τ.........νειο(εδω παίζουμε κρεμάλα...) γιατί ο φίλος ο tower hobbies δεν δέχεται να σου κάνει υποτ.........ση (εδω ξαναπαίζουμε κρεμάλα...)!!!!!........
    έτσι κι αλλιώς εσύ διακαιούσαι να μιλάς για μηχανές dle απο 0 cc έως 20 cc.... Ποοολύ άνεση


    Καταγράφηκε
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 223



    « Απάντηση #23 στις: Δευτέρα, 9 Σεπ 2013, 11:43:14 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση

    Εγώ ρε φίλε το βάζω και μου βγαίνει μαζί με μεταφορικά 270 ευρώ στο tower, άσε που φοβάμαι και το τελωνείο. Εδώ Ελλαδίτσα δεν την έχει κανείς?
    Καταγράφηκε

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 223



    « Απάντηση #24 στις: Δευτέρα, 9 Σεπ 2013, 12:18:00 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση
    .......ναι καλά winsurfer ,και μετά που θα κάνεις την παραγγελία πας κατευθείαν να ανάψεις ένα κεράκι για να προσευχηθείς μην τυχόν σε τσακώσουν στο  Τ.........νειο(εδω παίζουμε κρεμάλα...) γιατί ο φίλος ο tower hobbies δεν δέχεται να σου κάνει υποτ.........ση (εδω ξαναπαίζουμε κρεμάλα...)!!!!!........
    έτσι κι αλλιώς εσύ διακαιούσαι να μιλάς για μηχανές dle απο 0 cc έως 20 cc.... Ποοολύ άνεση




    Φίλε μου προσπάθησα να την βάλω παραγγελία στο site που μου είπες αλλά τα μεταφορικά τα έχει δωρεάν μόνο με dhl ή fedex!!! Με EMS είναι σίγουρο ότι δεν πληρώνω τελωνείο???
    Καταγράφηκε

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #25 στις: Δευτέρα, 9 Σεπ 2013, 12:26:36 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση

    Εγώ ρε φίλε το βάζω και μου βγαίνει μαζί με μεταφορικά 270 ευρώ στο tower, άσε που φοβάμαι και το τελωνείο. Εδώ Ελλαδίτσα δεν την έχει κανείς?

    Πάμε καλα? 270 για την Κινεζιά?Huh?!!!!
    Και γιατί δεν βάζεις την Zenoah 38cc με 300 από Ελλάδα???
    Καταγράφηκε

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    dgiatr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 596


    « Απάντηση #26 στις: Δευτέρα, 9 Σεπ 2013, 12:31:19 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση
    .......ναι καλά winsurfer ,και μετά που θα κάνεις την παραγγελία πας κατευθείαν να ανάψεις ένα κεράκι για να προσευχηθείς μην τυχόν σε τσακώσουν στο  Τ.........νειο(εδω παίζουμε κρεμάλα...) γιατί ο φίλος ο tower hobbies δεν δέχεται να σου κάνει υποτ.........ση (εδω ξαναπαίζουμε κρεμάλα...)!!!!!........
    έτσι κι αλλιώς εσύ διακαιούσαι να μιλάς για μηχανές dle απο 0 cc έως 20 cc.... Ποοολύ άνεση




    Φίλε μου προσπάθησα να την βάλω παραγγελία στο site που μου είπες αλλά τα μεταφορικά τα έχει δωρεάν μόνο με dhl ή fedex!!! Με EMS είναι σίγουρο ότι δεν πληρώνω τελωνείο???
    Χάρη δεν μπορώ να σου εγγυηθώ οτι δεν θα πληρώσεις τελωνείο με EMS, εμένα προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ να πλωρώσω και έχω φέρει πολλές φορές μηχανές και άλλα σχετικά βαριά πράγματα και για μένα αλλά και για φίλους.......για τα ιδιωτικά courier μπορώ να σου εγγυθώ ότι θα πληρώσεις!!!!. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να του στείλεις ένα email και να του διευκρινήσεις ορι θέλεις το shipping να είνα ΜΟΝΟ με EMS KAI ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!! εγώ προσωπικά συμφώνησα να του πληρώση επιπλέον 10 δολάρια για να καλύψω τη διαφορά στο κόστος των μεταφορικών μεταξυ EMS και ιδιωτικών courier, δηλαδή μου είπε οτι με EMS είναι ακριβότερο κατά 10 δολάρια, εκείνις δεν ήθελε να μου τα χρεώσει, όμως εγώ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο δέχτηκα να τα πληρώσω. Όποτε μόλις το καταλάβει (φρόντισε να του το επαναλάβεις αρκετές φορές γιατί οι Κινέζοι είναι λίγο......) πέστου να σου στειλει ένα paypal payment request με το ποσό της dle συν τα 10 επιπλέον δολάρια. δεν θα έχεις πρόβλημα.
    Καταγράφηκε
    ChrisCalmato 40 Trainer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.046



    « Απάντηση #27 στις: Δευτέρα, 9 Σεπ 2013, 12:38:17 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση

    Εγώ ρε φίλε το βάζω και μου βγαίνει μαζί με μεταφορικά 270 ευρώ στο tower, άσε που φοβάμαι και το τελωνείο. Εδώ Ελλαδίτσα δεν την έχει κανείς?

    Πάμε καλα? 270 για την Κινεζιά?Huh?!!!!
    Και γιατί δεν βάζεις την Zenoah 38cc με 300 από Ελλάδα???

    H DLE ειναι πολυ αξιοπιστο μοτερ αλλα αφου με τοσα χρηματα οπως λεει και ο MOG παιρνεις Zenoah, τοτε φιλε Χαρη μην το σκεφτεσαι παρε Zenoah και θα εχεις το κεφαλι σου ηυχο για μια ζωη!!!!!
    Καταγράφηκε

    50 cc Petrol POWER/Acro F3D 50''/Piper Pawnee 40 Hangar 9/TT Piper J3 Cub/Sebart Sukhoi 29s 30E/ScratchBuild 3DPMini/Bixler EPO 1400mm/Kyosho Calmato 40 Trainer/BMI Extra 330EP/<<JR XG8>>/Spectrum DX7se!!!

    ΕΝΩΣΗ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΡΟΔΟΥ!!!!!!
    www.emr.gr
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 223



    « Απάντηση #28 στις: Δευτέρα, 9 Σεπ 2013, 12:39:37 »

    Ποιος έχει Zenoah 38 Ελλάδα με 300 ευρώ?Huh
    Καταγράφηκε

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    dgiatr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 596


    « Απάντηση #29 στις: Δευτέρα, 9 Σεπ 2013, 12:46:04 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση

    Εγώ ρε φίλε το βάζω και μου βγαίνει μαζί με μεταφορικά 270 ευρώ στο tower, άσε που φοβάμαι και το τελωνείο. Εδώ Ελλαδίτσα δεν την έχει κανείς?

    Πάμε καλα? 270 για την Κινεζιά?Huh?!!!!
    Και γιατί δεν βάζεις την Zenoah 38cc με 300 από Ελλάδα???

    H DLE ειναι πολυ αξιοπιστο μοτερ αλλα αφου με τοσα χρηματα οπως λεει και ο MOG παιρνεις Zenoah, τοτε φιλε Χαρη μην το σκεφτεσαι παρε Zenoah και θα εχεις το κεφαλι σου ηυχο για μια ζωη!!!!!
    εάν είναι όντως έτσι τότε πάω πάσο.....
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 13     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Γιγαντιαία, υπό κλίμακα και με βενζίνη (Συντονιστής: ArgyrisGiannetakis)  |  Θέμα: ESM FOCKE WULF 190-A8 ARF
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.035 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.