Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.389 μηνύματα σε 12.382 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 02:24:21

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 02:24:21

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:15]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 10:50]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 09:16:06]

    [Τρίτη, 23 Απρ 2024, 11:50:38]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304389
    Σύνολο θεμάτων: 12382
    Online σήμερα: 76
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 44
    Συνολικά: 46
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: FUTABA 14SG  (Αναγνώστηκε 49029 φορές)
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.191



    « Απάντηση #135 στις: Κυριακή, 15 Σεπ 2013, 19:07:01 »

    Αφορουν σε ήχο για την τηλεμετρία, αλλά λειτουργεί μόνο με ακουστικά.
    Καταγράφηκε
    panioul
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.158



    « Απάντηση #136 στις: Κυριακή, 15 Σεπ 2013, 20:26:55 »

    Και κάποιες ακόμα ρυθμίσεις της τηλεμετρίας όπως και ευκολότερη πρόσβαση στο menu της....
    Καταγράφηκε

    Ιωαννίδης Παναγιώτης
    Ένωση Αερομοντελιστών Θεσσαλονίκης
    balantis20
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 260


    Avoid the "vortex" of crap.....CAN YOU???


    « Απάντηση #137 στις: Σάββατο, 14 Δεκ 2013, 13:15:53 »

    Πριν λιγο καιρο απεκτησα την συγκεκριμενη Τ/Κ,οι εντυπωσεις ειναι καλες ειδικα για το ενσωματωμενο συστημα τηλεμετριας και τον τροπο που η Futaba το οργανωνει και αναβαθμιζει συνεχως κ.α.
    Με το stock μοντελο που πηρα επερεπε να κανω και τις απαραιτητες ενημερωσεις μεχρι και την πιο τελευταια(Version 3.0+Speech Function),ωστοσο με το περασμα του χρονου εντοπιστηκαν καποια θεματα που ευτυχως δεν αφορουν το ηλεκτρονικο κομματι εκπομπής αλλα το εργονομικο και συγκεκριμενα τον τροπο που η Futaba προστατευει την Τ/Κ με τα καλυμματα που χρησιμοποιει.Σιγουρα στον αγωνα δρομου για το χαμηλο κοστος και τον καλυτερο ανταγωνισμο θυσιαζεται η ποιοτητα,ομως το χομπι μας ορισμενες φορες μας αναγκαζει να μεταχειριστουμε τον εξοπλισμο μας με λιγο διαφορετικο τροπο απο τα καθιερωμενα κι εκει ειναι που συμβαινουν απροοπτα.
    Πριν μερικους μηνες ειχα παρατηρησει στο πισω μερος της οθονης σκονη ακομα και ζωηφια Huh που δεν ειναι διολου απιθανο να συναντησουμε σε ενα μοντελοδρομιο,ωστοσο το αφησα να περασει και το απεδωσα σε προσωπικου επιπεδου απροσεξια.Ομως με λιγη υπομονη και αρκετη προσοχη καταφερα να τα καθαρισω για να ειμαι παλι ΟΚ.Εκει εκανα ενα deal με τον εαυτο μου να ειμαι πολυ πιο προσεκτικος στο πως μεταχειριζομαι την Τ/Κ και στην διαρκεια που θα την αφηνω εξω απο το κουτι της.
    Προχτες,και αφου εχουν περασει ~5 μηνες πτησεων απο τοτε,ενεργοποιωντας την Τ/Κ ειδα κατι μαυρες κυλιδες στο πισω μερος της οθονης αλλα μονο οταν αναβε το backlight,κατι που με εκανε να σιγουρευτω πως δεν ηταν καποιο καμενο pixel ή οποιοδηποτε σφαλμα,αλλά σκονη πλεον απο το πισω μερος της οθονης που εμποδιζε το φως και εδινε ενα πολυ ασχημο αποτελεσμα αισθητικα.Σε διλημμα για το αν θα πρεπει να κανω κατι ή να απευθυνθώ στους ειδικους και αναλογιζομενος το κοστος ελεγχου της εταιρειας και το οτι δεν ειναι κατι λειτουργικο,αποφασισα εν τελη με αρκετη προσοχή και υπομονη να λαβω δραση και να φτασω στο πισω μερος της οθονης για να αποβαλω την σκονη.Στην διαρκεια αποσυναρμολογησης εντοπισα στρωματα σκονης που εισερχονταν απο τα rear και back grips και ειχαν συσσωρευτει στις σχισμες,αλλα η κυρια αιτια ηταν τα κενα που υπαρχουν στην προσοψη της Τ/Κ κατω απο το ηχειο και ακριβως πανω απο την οθονη.Επισης μετα λυπης μου ειδα πως η Futaba εχει τοποθετησει μονο ενα λαστιχο σιλικονης στο πανω μερος της οθονης σαν "και καλα" προστατευτικο το οποιο φαινοταν πως ειναι στον αερα και δεν αποσκοπουσε πουθενα η υπαρξη του αν το προσεγγισουμε μηχανικα.Τελικα σκονη και μικρα σκουπιδακια ειχαν φτασει στο τελευταιο layer του backlight screen και μαλιστα μεσα στην οθονη με αποτελεσμα να συμβαινει αυτο το φαινομενο που προανεφερα.Αυτο αναδεικνυει και την χαμηλη ποιοτητα υλικων και κολλησεων που χρησιμοποιηθηκε.Αναγκαστηκα να καλυψω μονος μου την οθονη ουτως ωστε να την προστατεψω απο τυχον μικροουσιες στο μελλον και επισης καθαρισα ολη την Τ/Κ απο οτιδηποτε ειχε περασει.Το αποτελεσμα ειναι η οθονη πλεον να δουλευει πεντακαθαρα,ωστοσο παρολο που προστατεψα την οθονη,το υπολοιπο κομματι παραμενει ως εχει πραγμα που σημαινει πως μεσα παλι θα περασει ανεπιθυμητη σκονη,σκουπιδακια κ.α.Στο εργαστηριο μου κυκλοφορουν κατα καιρους τριχες-πολυκλωνα καλωδιων χαλκου,τι θα γινοταν αν μια απο αυτες περναγε και δημιουργουσε καποιο βραχυκυκλωμα Undecided.Μπορει να αποδιδεται στην απροσεξια του χειριστη αλλα κι αμα γινοταν?
    Τουλαχιστον η προηγουμενη μου Fasst 6EX δεν παρουσιασε κατι τετοιο ουτε μια φορα και μιλαμε για κλασσεις κατωτερο μοντελο,και σε αντιστοιχη τιμη φυσικα Ποοολύ άνεση.Δεν δικαιολογειται σε τετοιο συστημα που χρησιμοποιειται ακομα και Touch Sensor για προστασια να εχει τετοια θεματα συντηρησης.

    Προς γνωση ολων η Τ/Κ μου ειναι γνησιο μοντελο της Futaba αγορασμενη απο ελληνικο μαγαζι και ελεχγμενη και αυτο το ποστ γινεται καθαρα για λογους ενημερωσης των κατοχων που μπορει να αποκτησουν μακροχρονια ή στο αμεσο μελλον καποιο αντιστοιχο προβλημα.....Οποτε θα συνιστουσα προσοχη....

    Επισης καλο θα ηταν αν καποιος "δεν τα παει καλα με τα καλωδια" να μην επιχειρησει κατι παρομοιο οπως περιγραφω,αλλα να απευθυνθει σε καποιον τεχνικο για λογους ασφαλειας φυσικα. Χαμόγελο

    Παρακατω θα ανεβασω σε βιντεο τον τροπο που γινεται το update της T14SG σε απλα βηματα,προφανως για εκεινους που ισως δυσκολευονται.

    Βαλάντης


    * 131220131120.jpg (64.54 KB, 648x486 - εμφανίστηκε 897 φορές.)

    * 131220131101.jpg (51.55 KB, 519x389 - εμφανίστηκε 892 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Team-Talented Amateurs
    http://www.youtube.com/user/balantis20

    ''aka W Omega X''

    Α.Μ.Σ.Α
    balantis20
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 260


    Avoid the "vortex" of crap.....CAN YOU???


    « Απάντηση #138 στις: Σάββατο, 14 Δεκ 2013, 17:27:56 »

    Πρόσφατα η Futaba απελευθέρωσε το Version 3.00 για την T14SG Fasstest και αποφάσισα μαζί με το update να βιντεοσκοπήσω και την διαδικασία,μιας και αρκετοι από εμας μπορεί να πετύχουν παλαιότερα μοντέλα stock και να αναγκαστούν να αναβαθμίσουν την Τ/Κ απο μόνοι τους.

    Η διαδικασία είναι πολλή εύκολη ακόμα κι έτσι όπως αναφέρεται στο επίσημο instruction της Futaba.

    Ελπίζω να βοηθήσει Χαμόγελο




    * 131220131103.jpg (57.65 KB, 519x389 - εμφανίστηκε 839 φορές.)

    * 141220131122.jpg (56.84 KB, 519x389 - εμφανίστηκε 831 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Team-Talented Amateurs
    http://www.youtube.com/user/balantis20

    ''aka W Omega X''

    Α.Μ.Σ.Α
    balantis20
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 260


    Avoid the "vortex" of crap.....CAN YOU???


    « Απάντηση #139 στις: Πέμπτη, 12 Ιούν 2014, 16:48:22 »

    Νέα ενημέρωση........
    Firmware Update Version 4.0+Sound function

    http://www.futaba-rc.com/software-updates.html
    Καταγράφηκε

    Team-Talented Amateurs
    http://www.youtube.com/user/balantis20

    ''aka W Omega X''

    Α.Μ.Σ.Α
    flaperon35
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 442



    « Απάντηση #140 στις: Τετάρτη, 24 Σεπ 2014, 10:34:17 »

    Καλημερα, μολης εχτες απεκτησα και γω μια 14sg. Απ το λυγο που προλαβα να την ψαξω μου εκανε εντιποση πως ενω της οριζα στο καναλι 12 τον διακοπτη sc αυτη τον εβαζε αυτοματα και στο 11-10-9 καναλια. Ξερει κανεις τιποτα ? Θα το ψαξω βεβαια καλητερα σημερα αλλα αν ξερει και καπιος ας μας πει.
    Ο κιριος λογος που γραφω ομος ειναι για να ροτισω, για να βαλω την 4version κανω την διαδικασια στο παραπανο βιντο ? Επισης για να βαλω τους ηχους τι κανω ?
    Καταγράφηκε

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΑΖΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.... ΜΟΝΟ ΧΑΖΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
    flaperon35
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 442



    « Απάντηση #141 στις: Πέμπτη, 25 Σεπ 2014, 22:54:56 »

    τελικά την βρήκα την άκρη. πέρασα και την νέα αναβάθιση και είμαι ok.  Cheesy
    Καταγράφηκε

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΑΖΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.... ΜΟΝΟ ΧΑΖΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
    panioul
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.158



    « Απάντηση #142 στις: Παρασκευή, 26 Σεπ 2014, 08:59:57 »

    τελικά την βρήκα την άκρη. πέρασα και την νέα αναβάθιση και είμαι ok.  Cheesy

    Συγγνώμη που δεν προλάβαμε να βοηθήσουμε αλλά αυτό τον καιρό έχω ένα θέμα με την τ/κ και δεν λειτουργεί. Πάντως νομίζω ότι θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος από την 14SG και από τα χαρακτηριστικά της και από τις αναβαθμίσεις της....
    Καταγράφηκε

    Ιωαννίδης Παναγιώτης
    Ένωση Αερομοντελιστών Θεσσαλονίκης
    flaperon35
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 442



    « Απάντηση #143 στις: Παρασκευή, 26 Σεπ 2014, 09:23:30 »

    Καλημερα. Ναι ειναι πολυ καλη, κανει παπαδες, οσο την δουλεβω βρησκω οραια πραγματακια. Το μονο που δεν μου αρεση ειναι πως ουσιαστηκα για να δουλεψεις σαν 14αναλη πρεπη να της ορησεις εξη καναλια στο φτερο, αλιος 14 καναλια δεν περνεις. Βεβαια οταν θα στισεις ενα μεγαλο μοντελο ειναι λογικο να βαλεις 2-4 καναλια στο φτερο. Απλα το αναφερω πως 14 καναλια τα οπια μπορεις να τα κανεις οτι θελεις, δεν μπορει να σου δοσει. Τα καθαρα καναλια ειναι 8+2 on-off = 10.....
    Εσυ φιλε τι προβλημα εχει η τηλ/ση σου ? Πια ειναι ?
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 26 Σεπ 2014, 10:03:16 από flaperon35 » Καταγράφηκε

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΑΖΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.... ΜΟΝΟ ΧΑΖΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
    flaperon35
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 442



    « Απάντηση #144 στις: Παρασκευή, 26 Σεπ 2014, 12:51:57 »

    Για να γνορηζουν οσοι θελουν να αγορασουν την 14sg και φανταζομαι και την 8fg super.
    Η τηλ/ση αυτη δεν ειναι 14καναλη αλλα!
    Μια καθαρα 10καναλη (8+2 on-off) η οπια ομος μπορει να παιξει σαν 14καναλη οταν!!!
    Τα aileron ειναι με δυο καναλια
    Τα flaps ειναι και αυτα με δυο καναλια
    Το ailevator παιζει και αυτο με δυο καναλια
    Και το throtle μαζει με το vpp (ελικα  μεταβλιτου βιματος) αλλα δυο καναλια...
    Απ οτι φενεται λυπον η futaba πιρε ενα καναλι π.χ. του ail και το εκοψε στα δυο σαν διαδρομη και τριμ αλλα μπορει να παιξει σαν εξτρα καναλι μονο με το ιδιο στικ.
    Τορα τα δυο εξτρα καναλια on-off δεν ξερω πως τα βγαζει αλλα σηγουρα ειναι εξτρα καναλια απο τα οκτο που ειχε η 8fg.
    Αυτα λυπον φιλοι μου, δεν ξερω αν με αυτο το τροπο δουλευει και η 14mz  και η 18mz....
    Καταγράφηκε

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΑΖΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.... ΜΟΝΟ ΧΑΖΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
    panioul
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.158



    « Απάντηση #145 στις: Παρασκευή, 26 Σεπ 2014, 14:19:05 »

    Δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια πως να το κάνεις αλλά στο θέμα των καναλιών έχεις λάθος. Την ανάθεση των καναλιών και το τι θα κάνει το καθένα την κάνεις τελείως ελεύθερα. Στο FW190 που φτιάχνω αυτή τη στιγμή ήδη έχω 11 κανάλια ενεργά και πιθανών να χρειαστώ και κάποιο ακόμα...
    Καταγράφηκε

    Ιωαννίδης Παναγιώτης
    Ένωση Αερομοντελιστών Θεσσαλονίκης
    flaperon35
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 442



    « Απάντηση #146 στις: Παρασκευή, 26 Σεπ 2014, 14:37:43 »

    Αυτο που θελω να πω ειναι πως δεν μπορεις να βαλεις τα 4 βασικα καναλια και τα υπολιπα δεκα σε διαφορες λιτουργιες π.χ φοτα φρενα καπνο κ.τ.λ. μπορεις ομος να προσθεσεις στα ail elev flap εξτρα καναλια και θα δεις πως στο τελος μονο 4 καναλια θα περισεψουν για να βαλεις τα διαφορα καπνους φρενα κ.τ.λ.
    Θα μου πεις 4 καναλια ειναι λιγα? Σχετικο ειναι με το τι θες να κανεις.
    Αν θες παντος πες μου ακριβος τι εχεις βαλει και που να δω μυπος κατι εγω εχω καταλαβει λαθος.
    Καταγράφηκε

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΑΖΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.... ΜΟΝΟ ΧΑΖΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 223



    « Απάντηση #147 στις: Παρασκευή, 26 Σεπ 2014, 18:59:00 »

    Αυτο που θελω να πω ειναι πως δεν μπορεις να βαλεις τα 4 βασικα καναλια και τα υπολιπα δεκα σε διαφορες λιτουργιες π.χ φοτα φρενα καπνο κ.τ.λ. μπορεις ομος να προσθεσεις στα ail elev flap εξτρα καναλια και θα δεις πως στο τελος μονο 4 καναλια θα περισεψουν για να βαλεις τα διαφορα καπνους φρενα κ.τ.λ.
    Θα μου πεις 4 καναλια ειναι λιγα? Σχετικο ειναι με το τι θες να κανεις.
    Αν θες παντος πες μου ακριβος τι εχεις βαλει και που να δω μυπος κατι εγω εχω καταλαβει λαθος.

    Φίλε μου νομίζω ότι έχεις λάθος, εγώ έχω την 8fg super και έχω βάλει αρκετά κανάλια, δηλαδή  εκτός τα 4 βασικά έχω βάλει 1 retracts, 1 idle down, 1 flaps, 1 χρονόμετρο, 3 για μεγάλες κινήσεις και μικρές σε κάθε επιφάνεια ξεχωριστά και μου μένουν ακόμη για να χρησιμοποιήσω 2 slider αριστερό-δεξί, 2 knobs πάνω στην Τ/Κ και ο διακόπτης trainer που και αυτόν μπορείς να τον ρυθμίσεις να κάνει κάτι συγκεκριμένο π.χ. φώτα ή drop tank!!!!  
    Καταγράφηκε

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    flaperon35
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 442



    « Απάντηση #148 στις: Παρασκευή, 26 Σεπ 2014, 19:52:40 »

    Παιδεια οντος εχετε δικιο!!! Τελικα οτι θες μπορεις να κανεις.  Ειναι μια καθαρη 14αρα. Τι να πω τα λαθει ανθρωπηνα.
    Ουφ ουφ τορα χαρηκα, γιατη η αληθεια ειναι πως ειχα ψυλοξενεροσει.
    Καταγράφηκε

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΑΖΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.... ΜΟΝΟ ΧΑΖΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 223



    « Απάντηση #149 στις: Παρασκευή, 26 Σεπ 2014, 20:11:48 »

    Παιδεια οντος εχετε δικιο!!! Τελικα οτι θες μπορεις να κανεις.  Ειναι μια καθαρη 14αρα. Τι να πω τα λαθει ανθρωπηνα.
    Ουφ ουφ τορα χαρηκα, γιατη η αληθεια ειναι πως ειχα ψυλοξενεροσει.

    Φίλε μου έχεις στα χέρια σου μια πάρα πολύ καλή Τ/Κ, εγώ εδώ και 2 χρόνια  με την 8άρα που πάνω - κάτω σχεδόν ίδιες είναι είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν την έχω φτάσει στα όριά της όσον αφορά τα κανάλια! Είναι φοβερό μηχάνημα μπορείς να κάνεις πραγματικά ότι θέλεις πιστεύω ότι μόλις την μάθεις λίγο μετά θα την ρυθμίζεις σαν παιχνιδάκι!
    Καταγράφηκε

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    Σελίδες: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Το αερομοντελιστικό εργαστήρι  |  Η τηλεκατεύθυνση και τα αξεσουάρ (Συντονιστές: DEPRON MANIAC, kolotoympas)  |  Θέμα: FUTABA 14SG
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.034 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.