Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.199 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 10:48:21

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 10:48:21

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:40]

    από afilos
    [Χθες στις 21:49]

    [Χθες στις 21:25]

    από afilos
    [Χθες στις 14:52]

    από hpergm
    [Χθες στις 10:46]

    [Χθες στις 07:32]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304199
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 92
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 89
    Συνολικά: 91
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: "Παιξιμο" των σερβο  (Αναγνώστηκε 9779 φορές)
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #15 στις: Κυριακή, 7 Οκτ 2012, 23:04:55 »

    Αν μπορεις δοκιμασε και μια αλλη τ/κ τα σερβο σου.

    Ναι η Foutaba ειναι για πέταμα. Με Turnigy τα σερβο θα δουλεβαν μια χαρά!!!!!!!

    ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?Huh?? TA SERVO ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ  Π Ε Τ Α Μ Α
    Καταγράφηκε

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    ChrisCalmato 40 Trainer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.046



    « Απάντηση #16 στις: Κυριακή, 7 Οκτ 2012, 23:10:40 »

    Ακου να δεις τεραστιων γνωσεων (φιλε) τα σερβο μου ειναι τα Hitec 7954sh και Hitec 7955TG αν ειναι αυτα σερβο για πεταμα τοτε δεν νομιζω να ξερεις τι σου γινετε!
    Διαβαστε και σε κανα ξενο φορουμ η κανα review για αυτο που ασχοληστε και παψτε επιτελους να μιλατε χωρις να γνωριζετε το ποιος ειναι ο αλλος!
     Undecided Μου φαινεται τελευταια η μαγκια του πληκτρολογιου εχει εξαπλωθει!!!
    Δεν εχω απολυτως τιποτα προσωπικο αλλα καλο θα ηταν να γνωριζουμε τι λεμε και το υφος που μιλαμε στον καθενα!
    Καταγράφηκε

    50 cc Petrol POWER/Acro F3D 50''/Piper Pawnee 40 Hangar 9/TT Piper J3 Cub/Sebart Sukhoi 29s 30E/ScratchBuild 3DPMini/Bixler EPO 1400mm/Kyosho Calmato 40 Trainer/BMI Extra 330EP/<<JR XG8>>/Spectrum DX7se!!!

    ΕΝΩΣΗ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΡΟΔΟΥ!!!!!!
    www.emr.gr
    extenge
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 449


    Nikos


    « Απάντηση #17 στις: Κυριακή, 7 Οκτ 2012, 23:18:57 »


    Αδερφέ μου το σερβο σου ειναι ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ. Ψάχνει να βρει τα κεντρα???!!! Και τι ειναι ρε φιλε? χαρτορήχτρα? ή μπασκινας?  Μπάς και ειναι εδω το κέντρο? Μπας και ειναι εκει?
    Εχεις δει κανα FOUTABA, JG, INOLAB κλπ να "ψαχνει" για κέντρα???!!!!!
    Οι εποχές φιλοι μου ειναι ΔΥΣΚΟΛΕΣ σταματήστε να αγοράζετε ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ από τον κινέζο. Ειμαι πολύ φτωχος πλέον για να αγοράζω φτινά προϊόντα
    Εχω δει hitec μεγαλο (μη με ρωτησεις κωδικο δε θυμαμαι) Digital metal gear σε rudder 100cc σε Υακ , χωρις να κουναει το stick το rudder σε ηρεμια, να φτερουγιζει συνεχεια 20 μοιρες δεξια αριστερα και μολις το επιανες με το χερι σταματουσε αμεσως.......
    Τωρα τι ακριβως ηταν αυτο? Μου ειπε ο ανθρωπος που το ειχε οτι εψαχνε να βρει κεντρα αλλα μολις του ασκουσε φορτιο πανω του σταματουσε............
    Καταγράφηκε
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #18 στις: Κυριακή, 7 Οκτ 2012, 23:27:08 »

    Αν μπορεις δοκιμασε και μια αλλη τ/κ τα σερβο σου.

    Ναι η Foutaba ειναι για πέταμα. Με Turnigy τα σερβο θα δουλεβαν μια χαρά!!!!!!!

    ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?Huh?? TA SERVO ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ  Π Ε Τ Α Μ Α

    Δεν νομιζω οτι αυτος ειναι ο ενδεδειγμενος τροπος. Ο καθενας αγοραζει οτι μπορει και οτι κρινει σαν συμφερουσα αγορα.
    Μπορει να εχει παθει ζημια το ποτενσιομετρο της ΤΚ σε συγκεκριμενο κανναλι, γιαυτο προτεινα να δοκιμασθει το προβληματικο σερβο σε αλλο κανναλι να δουμε εαν και εκει τρεμει.
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #19 στις: Κυριακή, 7 Οκτ 2012, 23:30:35 »

    Ακου να δεις τεραστιων γνωσεων (φιλε) τα σερβο μου ειναι τα Hitec 7954sh και Hitec 7955TG αν ειναι αυτα σερβο για πεταμα τοτε δεν νομιζω να ξερεις τι σου γινετε!
    Διαβαστε και σε κανα ξενο φορουμ η κανα review για αυτο που ασχοληστε και παψτε επιτελους να μιλατε χωρις να γνωριζετε το ποιος ειναι ο αλλος!
     Undecided Μου φαινεται τελευταια η μαγκια του πληκτρολογιου εχει εξαπλωθει!!!
    Δεν εχω απολυτως τιποτα προσωπικο αλλα καλο θα ηταν να γνωριζουμε τι λεμε και το υφος που μιλαμε στον καθενα!
    Tα ΑΠΛΑ hitec ειναι τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ σερβο κατα την γνώμη μου (και χρησιμοποιώ κατα κόρον) . Τα DIGIRAL hitec ειναι από τα χειρώτερα. Οσο αφορά την κουβέντα για κινεζους turnigy μιλαμε, εκτως και αν κάνω λάθος!!!
    Οσο αφορά την ειρωνία περί γνώσεων...
    Καταγράφηκε

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #20 στις: Κυριακή, 7 Οκτ 2012, 23:31:14 »

    Αν μπορεις δοκιμασε και μια αλλη τ/κ τα σερβο σου.

    Ναι η Foutaba ειναι για πέταμα. Με Turnigy τα σερβο θα δουλεβαν μια χαρά!!!!!!!

    ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?Huh?? TA SERVO ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ  Π Ε Τ Α Μ Α

    Δεν νομιζω οτι αυτος ειναι ο ενδεδειγμενος τροπος. Ο καθενας αγοραζει οτι μπορει και οτι κρινει σαν συμφερουσα αγορα.
    Μπορει να εχει παθει ζημια το ποτενσιομετρο της ΤΚ σε συγκεκριμενο κανναλι, γιαυτο προτεινα να δοκιμασθει το προβληματικο σερβο σε αλλο κανναλι να δουμε εαν και εκει τρεμει.


    Ρε Παναγιώτη μην τρελαθούμε κι'όλας!!! Τι θα πει συμφερουσα αγορα???
    Ενα σκουπίδι (βλεπε turnigy) ειναι σκουπίδι όσο και εαν κάνει!!!
    Μην χρυσωνουμε το χαπι τώρα!!! Τραβα βαλε εσυ σε ενα 25κιλο μοντελο που κάνει 6-7 χιλιάρικα turnigy σερβο,  DLA  μοτερ και πέτα το με κορονα δεχτη.
    Μην λέμε λαλακιες. Βαλτο σε αλλο καναλι!!, δοκιμασε αλλη TC !!!?Huh Ναι δες και εαν οι ινδιανοι κοβουν ξυλα, ριξε και τα κοκκαλα και μπορει να δουλέψει σωστα.
    ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ
    Καταγράφηκε

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    ChrisCalmato 40 Trainer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.046



    « Απάντηση #21 στις: Κυριακή, 7 Οκτ 2012, 23:39:07 »

    Ρε φιλε δεν αντιλεγω στο οτι αγορασεις παιρνεις γιατι ειμαι κ γω παθων απο κινεζικα σερβο οχι ομως στην πλειοψηφεια εχω παρει σερβο που ηταν για πεταμα μετα απο λιγο καιρο χρησης αλλα εχω παρει και σερβο που ειναι καρακινεζικα τα οποια τα πεταω παρα πολυ καιρο βλεπε ΗΧΤ 5010 για μικρα μοντελα τα οποια τα εμπιστευομαι απολυτα!
    Τωρα σε μεγαλο μοντελο επειδη εχω παθει δεν ξαναβαζω κατι μη επωνυμο! Τα Hitec τα digital δεν ειναι εντελως τα χειροτερα απλα παθαινουν αυτο το παρκινσον που λεω γω ειναι ομως απολυτως αξιοπιστα!!!
    Ξανα λεω δεν εχω κατι προσωπικο και δεν θιγω κανεναν και αν το εκανα συγνωμη απλα καμια φορα ξεφευγουμε λιγακι οκ! Θα μπορουσαμε να το διατυπωνουμε πιο ομορφα!!!!!  Thumbs up Thumbs up Ποοολύ άνεση Ποοολύ άνεση
    Καταγράφηκε

    50 cc Petrol POWER/Acro F3D 50''/Piper Pawnee 40 Hangar 9/TT Piper J3 Cub/Sebart Sukhoi 29s 30E/ScratchBuild 3DPMini/Bixler EPO 1400mm/Kyosho Calmato 40 Trainer/BMI Extra 330EP/<<JR XG8>>/Spectrum DX7se!!!

    ΕΝΩΣΗ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΡΟΔΟΥ!!!!!!
    www.emr.gr
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #22 στις: Κυριακή, 7 Οκτ 2012, 23:42:54 »

    Τα hitec ειναι ΚΑΤΑΠΛΥΚΤΙΚΑ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ. Κακά εως τραγικά ψιφιακά. Πώςμπορει να ειναι αξιοπιστο ενα σερβο που δεν βρισκει το κεντρο του?Huh??
    Καταγράφηκε

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    extenge
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 449


    Nikos


    « Απάντηση #23 στις: Κυριακή, 7 Οκτ 2012, 23:47:23 »

    Τα hitec ειναι ΚΑΤΑΠΛΥΚΤΙΚΑ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ. Κακά εως τραγικά ψιφιακά. Πώςμπορει να ειναι αξιοπιστο ενα σερβο που δεν βρισκει το κεντρο του?Huh??
    Κιομως ο ανθρωπος που το πετουσε αυτο το αεροπλανο που προανεφερα κανει πτησεις ακριβειας ακομα και F3A σε επιπεδα πρωταθλητισμου οπως και 3D (τον ξερετε ολοι) και δεν ειχε κανενα προβλημα του ηταν απολυτως φυσιολογικο.......
    Καταγράφηκε
    ChrisCalmato 40 Trainer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.046



    « Απάντηση #24 στις: Κυριακή, 7 Οκτ 2012, 23:51:20 »

    Δεν ειπα οτι δεν βρισκει κεντρα απλα λεω οτι τα ψηφιακα ψαχνουν συνεχεια για κεντρα σε σημειο ομως που εμεις δεν το νιωθουμε πολλες φορες γι αυτο ξανα αναφερα το τσιτσιρισμα!
    Εχω και JR 8711 σερβο ψηφιακα τα οποια θεωρω τα καλυτερα μακραν γενικα JR και τσιτσιριζουν και αυτα συνεχεια ειναι η λειτουργια τους αυτη!!!
    Καταγράφηκε

    50 cc Petrol POWER/Acro F3D 50''/Piper Pawnee 40 Hangar 9/TT Piper J3 Cub/Sebart Sukhoi 29s 30E/ScratchBuild 3DPMini/Bixler EPO 1400mm/Kyosho Calmato 40 Trainer/BMI Extra 330EP/<<JR XG8>>/Spectrum DX7se!!!

    ΕΝΩΣΗ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΡΟΔΟΥ!!!!!!
    www.emr.gr
    andreas
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.283



    « Απάντηση #25 στις: Δευτέρα, 8 Οκτ 2012, 00:05:18 »

    Καλησπερα ....ας ηρεμησουμε λιγο ,δεν εχει νοημα μονο να απαριθμουμε  περιπτωσεις που τα HITEC η τα ΧΧ κινεζικα η τα FUTAPA εκαναν το ενα η το αλλο ...ολα ειναι μηχανακια και ολα μπορουν να παρουσιασουν σφαλμα .Ειναι σχεδον βεβαιο οτι ενα "καλο" σερβο δεν συγκρινεται με ενα φτηνο ....χωρις αυτο να ειναι κανονας .Το να μαλωνουμε και να αρπαζομαστε δεν εχει νοημα εκτος απο αυτο της κερκιδας.
    Ας περιοριστουμε στο θεμα ..καλες ειναι οι προτασεις και οι συμβουλες  αλλα σε χαμηλους τονους ..δεν υπαρχει λογος να αρπαζομαστε με το παραμικρο.
    Καταγράφηκε

    Fly hard ...land soft!
    ChrisCalmato 40 Trainer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.046



    « Απάντηση #26 στις: Δευτέρα, 8 Οκτ 2012, 00:06:12 »

     Thumbs up Thumbs up Thumbs up   Συμφωνω απολυτως!!!!
    Καταγράφηκε

    50 cc Petrol POWER/Acro F3D 50''/Piper Pawnee 40 Hangar 9/TT Piper J3 Cub/Sebart Sukhoi 29s 30E/ScratchBuild 3DPMini/Bixler EPO 1400mm/Kyosho Calmato 40 Trainer/BMI Extra 330EP/<<JR XG8>>/Spectrum DX7se!!!

    ΕΝΩΣΗ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΡΟΔΟΥ!!!!!!
    www.emr.gr
    FlyingDoctor
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 306


    Βασιλης


    « Απάντηση #27 στις: Δευτέρα, 8 Οκτ 2012, 00:06:36 »

    Εγω παντος που εχω δουλεψει futaba s 3152,s9254 k align ds 650 ναι μεν τσιτσιριζουν στο κεντρο αλλα δεν κουνανε ουτε χιλιοστο.
    Καταγράφηκε
    extenge
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 449


    Nikos


    « Απάντηση #28 στις: Δευτέρα, 8 Οκτ 2012, 00:09:01 »

    Ετσι και τα savox που εχω εγω  Thumbs up
    Καταγράφηκε
    andreas
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.283



    « Απάντηση #29 στις: Δευτέρα, 8 Οκτ 2012, 00:10:34 »

    Τα hitec ειναι ΚΑΤΑΠΛΥΚΤΙΚΑ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ. Κακά εως τραγικά ψιφιακά. Πώςμπορει να ειναι αξιοπιστο ενα σερβο που δεν βρισκει το κεντρο του?Huh??
    Νομιζω οτι κανεις λαθος ........αλλα ειναι αποψη σου και τη σεβομαι
    Καταγράφηκε

    Fly hard ...land soft!
    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Το αερομοντελιστικό εργαστήρι  |  Η τηλεκατεύθυνση και τα αξεσουάρ (Συντονιστές: DEPRON MANIAC, kolotoympas)  |  Θέμα: "Παιξιμο" των σερβο
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.034 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.