Aeromodelling GR  σε Ελληνικά in English en Français in Deutch in Italiano
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide Ο θαυμαστός κόσμος των μικρών αεροπλάνων Σε φιλοξενία: Το Βιβλίο του jkon E-mail E-mail
Currently there are 0 Users in the Chat!
284.225 μηνύματα σε 11.306 θέματα από 5.929 Μέλη / Τελευταίο μέλος: ΠαύλοςΣαλόνικα
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 22 Οκτ 2017, 02:00:05

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 22 Οκτ 2017, 02:00:05

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Τελευταίες 10 φωνές:
Σήμερα στις 00:32
Εννοείται!
Χθες στις 11:14
Καλημέρα.
 evan και το μενού (ψαράκι, λουκανικάκι, κεφτεδάκι, πατατούλες κλπ) θα είαι χωρίς επιβάρυνση;;;
 laugh laugh
Πρόσφατα θέματα
από modeller2
[Χθες στις 21:13]

από pansofos
[Χθες στις 21:05]

από evan
[Χθες στις 20:54]

από snoopy
[Χθες στις 20:14]

από dominicm
[Χθες στις 18:17]

[Χθες στις 17:23]

[Χθες στις 12:10]

από evan
[Χθες στις 10:38]

από dominicm
[Παρασκευή, 20 Οκτ 2017, 21:13:43]

[Παρασκευή, 20 Οκτ 2017, 20:57:54]

από dominicm
[Παρασκευή, 20 Οκτ 2017, 19:52:59]

από sliver
[Παρασκευή, 20 Οκτ 2017, 18:17:40]

από 3DJunk
[Παρασκευή, 20 Οκτ 2017, 17:21:24]

από Takis42
[Παρασκευή, 20 Οκτ 2017, 11:04:52]

από JPS
[Πέμπτη, 19 Οκτ 2017, 23:56:26]
Google search

Aeromodelling GR
Μέλη
Σύνολο μελών: 5929
Τελευταίο: ΠαύλοςΣαλόνικα
Στατιστικά
Σύνολο μηνυμάτων: 284225
Σύνολο θεμάτων: 11306
Online σήμερα: 39
Online έως τώρα: 362
(Κυριακή, 2 Ιαν 2011, 08:42:40)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 16
Συνολικά: 17
Στυλ εμφάνισης

Aeromodelling GR - 20 χρόνια
Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR Καφέ, γενικές συζητήσεις  |  Σκουπιδοτενεκές  |  Θέμα: Παραλιγο τρομοκρατική επίθεση με Μοντέλο « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5  Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Παραλιγο τρομοκρατική επίθεση με Μοντέλο  (Αναγνώστηκε 13087 φορές)

PaNt
Aeromodeller Hero Member
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ

Προφίλ WWW
« Απάντηση #30 στις: Παρασκευή, 30 Σεπ 2011, 05:28:34 »

Και εδώ η συνέχεια...

http://www.necn.com/09/29/11/Model-aircraft-owners-pledge-anti-terror/landing_newengland.html?blockID=569698&feedID=4206

Και καλα ενας μοντελιστης που λέει οτι ειναι αντίθετος με αυτο που έγινε
Καταγράφηκε
hlsat
Aeromodeller Hero Member

ΗΛΙΑΣ ΞΑΝΘΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ

Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Παρασκευή, 30 Σεπ 2011, 11:46:32 »

Καλημερα.Μου φαινεται πως ηρθε ξανα ο καιρος να ξανασχοληθουμαι με τα δεσμια μοντελα για να εχουμαι ησυχο το κεφαλι μας.
Καταγράφηκε

Χαρας το μαστορα που εχει μεγαλα κεφια
levitron
Aeromodeller Sr. Member

Προφίλ WWW
« Απάντηση #32 στις: Παρασκευή, 30 Σεπ 2011, 19:46:54 »

το μοντελο τι ητανε ελικ/ρο  η αερ/νο
γιατι παιζη ρολο και αυτο..... laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh
Καταγράφηκε

raptor 90
vario airwlf  90
raptor 50
t rex 700
hobby king 600
hobby king 500

2 αεροπλάνα και μια αποθηκη που
δεν ξερω τι εχω
papabill
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Παρασκευή, 30 Σεπ 2011, 20:36:06 »

Αν δε κανω λαθος ηταν ενα Sabre και ενα Phantom. Αεροπλανα και τα δυο!
Καταγράφηκε

Το ελικόπτερο ή το ραφι θα στολίσει ή στο χωράφι θα σκορπίσει...
Αντώνης Παπαδόπουλος
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σάββατο, 1 Οκτ 2011, 21:16:05 »

Καλησπέρα,

Πιστεύω ότι στο θέμα έχει δοθεί πολύ μεγαλύτερη σημασία από ότι πραγματικά του αξίζει από αερομοντελιστικής πλευράς, και όσο ασχολούμαστε μαυτο τόσο δίνουμε την εντύπωση οτι μας αφορά, άρα μας προβληματίζει.

Κατά την άποψη μου κακώς.

Λόγω θέσεως τις τελευταίες ημέρες δέχτηκα αρκετά τηλεφωνήματα από δημοσιογράφους για πληροφορίες ή ακόμα και παρουσία σε τηλεοπτική εκπομπή και φυσικά δεν δέχτηκα ούτε καν να το συζητήσω.

Στις ερωτήσεις που κάνανε είχα τα παρακάτω επιχειρήματα.

1. Αν αντί για αερομοντέλο ήταν αυτοκίνητο της Χ μάρκας, θα καλούσατε τον γενικό διευθυντή της εταιρείας αυτής και θα τον ρωτούσατε κάτι ανάλογο με αυτά που μου ζητάτε τώρα?

2. Οταν πριν λίγους μήνες σκοτώθηκε μέσα στο Υπουργείο αστυνομικός στο γραφειο του Υπουργού, καλέσατε την εταιρεία courrier ή την εταιρεία που κατασκεύασε το χαρτοκιβώτιο για ανάλογες ερωτήσεις?

Απλά η σημερινή θεματολογία των ειδήσεων ζητά κάποιο αντιπερισπασμό για αλλαγή κλιματος και εμείς ως hobby τους το προσφέρουμε.

Δυστυχώς όμως από μόνοι μας πέφτουμε στην παγίδα και το συζητάμε σαν να ήταν πραγματικό γεγονός.

Μερικά ακόμα στοχεία για να συνεκτιμηθούν.

Πρώτα ο συγκεκριμένος δεν είναι αερομοντελιστής με την έννοια του να είναι μέλος σε κάποιο σωματείο. Γιαυτό και η ΑΜΑ δεν ασχολήθηκε επίσημα με το γεγονός. Εξάλλου αν ήταν θα ήξερε από μόνος του πόσο λίγες πιθανότητες είχε να πετύχει το εγχείρημα.

Δεύτερον την εποχή αυτή γίνεται μεγάλη συζήτηση για την αλλαγή του κανονισμού πτήσεων αερομοντέλων στην Αμερική. Μία επίσκεψη στην πρώτη σελίδα της ΑΜΑ θα σας κατατοπίσει ανάλογα.

Δεν ξέρω αλλά πολύ φοβάμαι ότι το αερομοντέλο σε αυτή την περίπτωση θα παίξει το ρόλο της καμαριέρας σε κάποια άλλη πρόσφατη περίπτωση.

Καλό λοιπόν είναι να μην ανοίγουμε παρόμοιες συζητήσεις χωρίς ιδιαίτερη σκέψη. Βγαζουμε τα μάτια μας, μόνοι μας.

Αντώνης Παπαδόπουλος
Καταγράφηκε
PaNt
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Σάββατο, 1 Οκτ 2011, 21:32:03 »

Καλό λοιπόν είναι να μην ανοίγουμε παρόμοιες συζητήσεις χωρίς ιδιαίτερη σκέψη. Βγαζουμε τα μάτια μας, μόνοι μας.

Αντώνης Παπαδόπουλος

Λογικό μου ακούγεται αλλα λίγο υπερβολικό ταυτόχρονα..! Το έπαιξε το MEGA ANt1 alpha  και ίσως και άλλα κανάλια και με μια συζήτη εδώ μέσα θα αλλάξει κάτι..! Δν νομίζω..!

Καταγράφηκε
modeller2
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Σάββατο, 1 Οκτ 2011, 21:55:38 »

Δεν ξερω ποσο τυχαιο μπορει να ειναι αλλα χθες βραδυ η ΝΕΤ επαιξε
ταινια στην οποια τρομοκρατης προσπαθησε να σκοτωσει τον Πρεοδρο
των Ηνωμενων Πολιτειων της Αμερικης με τηλεκατευθηνομενο ελικοπτερο
επανω στο οποιο ειχε βαλει πολυβολα
Καταγράφηκε

Εγω πεταω τα δικα μου ανεμοπτερα........https://www.facebook.com/pages/Sparti-F5J-glider/170739626465835

SPARROW320REF SPARROWIII TANGOXL 3,40 EAGLET230 EAGLET 250REF TANGOXV 3,4
Αντώνης Παπαδόπουλος
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Σάββατο, 1 Οκτ 2011, 22:22:04 »

Προς PaNt,

Παύλο, η είδηση δεν είναι ψεύτικη. Οταν αναφέρω σαν το γεγονός να είναι πραγματικό εννοώ ότι σαν να τα κατάφερε κιόλας.

Οι ψαράδες που ρίχνουν δολώματα είναι πολλοί.

Ζωντανά μένουν τα ψάρια που δεν τσιμπάνε .......

Καταγράφηκε
GiannisX
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Σάββατο, 1 Οκτ 2011, 23:29:05 »

dont feed the trolls
σωστός ο Αντώνης και άψογος χειρισμός του θέματος προς τους  δημοσιογράφους  Thumbs up
Καταγράφηκε

Aeolus-Rc
John Bardopoulos
Aeromodeller Jr. member
**

Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Κυριακή, 2 Οκτ 2011, 00:51:25 »

Λοιπόν αυτά που λέτε δεν είναι καθόλου αστεία, είναι πολύ μα πολύ σοβαρά. Και θα εξηγήσω, στην περίπτωση της Κερατέας που ήταν τα ΜΑΤ τρεις μήνες και στην Λαυριου Κερατέας, από το «διπλάνο» ανεμοδρομιο της Κερατέας, κάποιοι έξυπνοι πέταξαν πάνω από τις κλούβες των ΜΑΤ κάποια μοντέλα.

Για μας είναι φυσικό ότι οποίος πέταξε έκανε πλάκα, οι αστυνομικοί όμως δεν το πήραν καθόλου στην πλάκα, υπολογίσανε ακόμα και αν θα ήταν δυνατόν να δεχτούν, οι δυνάμεις των ΜΑΤ εκεί, ακόμα και επίθεση από αέρος! Αυτό έχει γνωστοποιηθει. Άπλα δεν το λένε. όπως στον τελευταίο μήνα με τους ληστές με τα καλάσνικοφ που μπαίνουν στα σπίτια.

Καλησπέρα,

Πιστεύω ότι στο θέμα έχει δοθεί πολύ μεγαλύτερη σημασία από ότι πραγματικά του αξίζει από αερομοντελιστικής πλευράς, και όσο ασχολούμαστε μαυτο τόσο δίνουμε την εντύπωση οτι μας αφορά, άρα μας προβληματίζει.

Κατά την άποψη μου κακώς.

Λόγω θέσεως τις τελευταίες ημέρες δέχτηκα αρκετά τηλεφωνήματα από δημοσιογράφους για πληροφορίες ή ακόμα και παρουσία σε τηλεοπτική εκπομπή και φυσικά δεν δέχτηκα ούτε καν να το συζητήσω.

Στις ερωτήσεις που κάνανε είχα τα παρακάτω επιχειρήματα.

1. Αν αντί για αερομοντέλο ήταν αυτοκίνητο της Χ μάρκας, θα καλούσατε τον γενικό διευθυντή της εταιρείας αυτής και θα τον ρωτούσατε κάτι ανάλογο με αυτά που μου ζητάτε τώρα?

2. Οταν πριν λίγους μήνες σκοτώθηκε μέσα στο Υπουργείο αστυνομικός στο γραφειο του Υπουργού, καλέσατε την εταιρεία courrier ή την εταιρεία που κατασκεύασε το χαρτοκιβώτιο για ανάλογες ερωτήσεις?

Απλά η σημερινή θεματολογία των ειδήσεων ζητά κάποιο αντιπερισπασμό για αλλαγή κλιματος και εμείς ως hobby τους το προσφέρουμε.

Δυστυχώς όμως από μόνοι μας πέφτουμε στην παγίδα και το συζητάμε σαν να ήταν πραγματικό γεγονός.

Μερικά ακόμα στοχεία για να συνεκτιμηθούν.

Πρώτα ο συγκεκριμένος δεν είναι αερομοντελιστής με την έννοια του να είναι μέλος σε κάποιο σωματείο. Γιαυτό και η ΑΜΑ δεν ασχολήθηκε επίσημα με το γεγονός. Εξάλλου αν ήταν θα ήξερε από μόνος του πόσο λίγες πιθανότητες είχε να πετύχει το εγχείρημα.

Δεύτερον την εποχή αυτή γίνεται μεγάλη συζήτηση για την αλλαγή του κανονισμού πτήσεων αερομοντέλων στην Αμερική. Μία επίσκεψη στην πρώτη σελίδα της ΑΜΑ θα σας κατατοπίσει ανάλογα.

Δεν ξέρω αλλά πολύ φοβάμαι ότι το αερομοντέλο σε αυτή την περίπτωση θα παίξει το ρόλο της καμαριέρας σε κάποια άλλη πρόσφατη περίπτωση.

Αντώνης Παπαδόπουλος

Εχεις απολυτο δικιο και συμφωνω !
Καταγράφηκε

Futaba 7c - 2.4 , E-Starter, F9F Panther ..... και βλεπουμε,,,,,
Χρηστος Βαγενας (vchris)
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Κυριακή, 2 Οκτ 2011, 10:19:32 »

σαν πραγματικος χομπυστας τετοιες προσπαθειες τις καταδικαζω, νομιζω οτι και αν το αναλυσουμε
στη πραγματικοτητα ειναι πολυ δυσκολο να μπορεσει καποιος να το κανει
τελος παντων δε μας ενδιαφερει αυτο στη πραγματικοτητα

αλλα αφου το θεμα αυτο νομιζετε οτι κεντριζει το ενδιαφερον αυτων που νοιαζονται για το καλο του τοπου που ζουμε
θελω να το συνεχισουμε καπως διαφορετικα
 δε ξερω αν εχει ξαναγινει κουβεντα αλλα θα ηθελα τη γνωμη σας
σκεφτωμε να φτιαξω δυο η τρια ειδων αερομοντελα που θα ειναι χρησιμα σε
πυροσβεστικη και αστυνομια με το εξεις σκεπτικο
 στη πυροσβεστικη με εναεριους περιπολους με FPV παντα για πυρανιχνευση η κατα τη
διαρκεια μιας πυρκαγιας για το συντονισμο των δυναμεων απο μια εικονα που θα εχει ο ταδε διοικητης απο ψηλα
 και στην αστυνομια για την ανευρεση σε δισβατα μερη ητε κακοποιων ητε εξαφανισθεντων ατομων

μπορουμε να κανουμε ολοι μαζι μια καλη προσπαθεια για να γινει κατι τετοιο?
 ειναι εφικτο?
 πως το βλεπετε?

Καταγράφηκε
Αντώνης Παπαδόπουλος
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Κυριακή, 2 Οκτ 2011, 13:42:07 »

Χρήστο καλημέρα,

Πριν τρία περίπου χρόνια, δύο εταιρείες από το Ισραήλ, είχαν χτυπήσει την πόρτα της ΕΛΑΟ, για να τους βοηθήσουμε να βρούν τρόπο επικοινωνίας με το Δημόσιο. Οι άνθρωποι εκεί ξεκίνησαν και αυτοί από μοντελιστές αλλά τώρα το επίπεδο τους είναι καθαρά επαγγελματικό. Εξάλλου το Ισραήλ είναι η πρώτη δύναμη στον τομέα αυτό. Μιλάμε για μη στρατιωτική χρήση.

Ολα κολούσαν στο ότι η Ελλάδα δεν έχει ακόμα σχετικό νομικό πλαίσιο για αυτού τιυ είδους των πτήσεων. Βέβαια δεν είναι τόσο ευθύνη της Ελάδας (ΥΠΑ) αλλά και της EASA που επεξεργάζεται αρκετά χρόνια μία ευρωπαική νομοθεσία για το θέμα.

Δεν είναι τόσο απλό, γιατί οι πτήσεις αυτές θεωρούνται πολιτικές γιατί πολλές φορές πρέπει να γίνονται σε ελεγχόμενο εναέριο χώρο.

Επίσης δεν είναι τόσο απλό και για οποιονδήποτε ερασιτέχνη αερομοντελιστή, αν ξεπεραστούν όλα τα παραπάνω, να ασχοληθεί. Θα πρέπει να είναι έτοιμος για πτήσεις οποιαδήποτε στιγμή ανά την επικράτεια.

Και για να προσγειωθούμε στην πραγματικότητα, το ελληνικό δημόσιο έχει να πληρώσει τους αμερικάνους και ρώσους που εκτελούν τις πτήσεις πυρόσβεσης πάνω από δύο χρόνια από ότι ακούγεται.

Αυτά

Αντώνης Παπαδόπουλος
Καταγράφηκε
John Bardopoulos
Aeromodeller Jr. member
**

Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Κυριακή, 2 Οκτ 2011, 13:51:41 »

σαν πραγματικος χομπυστας τετοιες προσπαθειες τις καταδικαζω, νομιζω οτι και αν το αναλυσουμε
στη πραγματικοτητα ειναι πολυ δυσκολο να μπορεσει καποιος να το κανει
τελος παντων δε μας ενδιαφερει αυτο στη πραγματικοτητα

αλλα αφου το θεμα αυτο νομιζετε οτι κεντριζει το ενδιαφερον αυτων που νοιαζονται για το καλο του τοπου που ζουμε
θελω να το συνεχισουμε καπως διαφορετικα
 δε ξερω αν εχει ξαναγινει κουβεντα αλλα θα ηθελα τη γνωμη σας
σκεφτωμε να φτιαξω δυο η τρια ειδων αερομοντελα που θα ειναι χρησιμα σε
πυροσβεστικη και αστυνομια με το εξεις σκεπτικο
 στη πυροσβεστικη με εναεριους περιπολους με FPV παντα για πυρανιχνευση η κατα τη
διαρκεια μιας πυρκαγιας για το συντονισμο των δυναμεων απο μια εικονα που θα εχει ο ταδε διοικητης απο ψηλα
 και στην αστυνομια για την ανευρεση σε δισβατα μερη ητε κακοποιων ητε εξαφανισθεντων ατομων

μπορουμε να κανουμε ολοι μαζι μια καλη προσπαθεια για να γινει κατι τετοιο?
 ειναι εφικτο?
 πως το βλεπετε?
Χρήστο καλημέρα,

Πριν τρία περίπου χρόνια, δύο εταιρείες από το Ισραήλ, είχαν χτυπήσει την πόρτα της ΕΛΑΟ, για να τους βοηθήσουμε να βρούν τρόπο επικοινωνίας με το Δημόσιο. Οι άνθρωποι εκεί ξεκίνησαν και αυτοί από μοντελιστές αλλά τώρα το επίπεδο τους είναι καθαρά επαγγελματικό. Εξάλλου το Ισραήλ είναι η πρώτη δύναμη στον τομέα αυτό. Μιλάμε για μη στρατιωτική χρήση.

Ολα κολούσαν στο ότι η Ελλάδα δεν έχει ακόμα σχετικό νομικό πλαίσιο για αυτού τιυ είδους των πτήσεων. Βέβαια δεν είναι τόσο ευθύνη της Ελάδας (ΥΠΑ) αλλά και της EASA που επεξεργάζεται αρκετά χρόνια μία ευρωπαική νομοθεσία για το θέμα.

Δεν είναι τόσο απλό, γιατί οι πτήσεις αυτές θεωρούνται πολιτικές γιατί πολλές φορές πρέπει να γίνονται σε ελεγχόμενο εναέριο χώρο.

Επίσης δεν είναι τόσο απλό και για οποιονδήποτε ερασιτέχνη αερομοντελιστή, αν ξεπεραστούν όλα τα παραπάνω, να ασχοληθεί. Θα πρέπει να είναι έτοιμος για πτήσεις οποιαδήποτε στιγμή ανά την επικράτεια.

Και για να προσγειωθούμε στην πραγματικότητα, το ελληνικό δημόσιο έχει να πληρώσει τους αμερικάνους και ρώσους που εκτελούν τις πτήσεις πυρόσβεσης πάνω από δύο χρόνια από ότι ακούγεται.

Αυτά

Αντώνης Παπαδόπουλος

Η κουβεντα αρχιζει και παιρνει πολυ σωστη κατευθηνση!!!!!!
Καταγράφηκε

Futaba 7c - 2.4 , E-Starter, F9F Panther ..... και βλεπουμε,,,,,
ΚΥΡΝΙΚ
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Κυριακή, 2 Οκτ 2011, 14:00:55 »

Εμενα με ρωταγανε ασφαλιτες ποσα κιλα μπορει να σηκωσει το ελικοπτερο.....μαλλον για μεταφορα ναρκωτικων ειχαν στο μυαλο τους..

Την παραπάνω ερώτηση την έχω ακούσει πάρα πολλές φορές (πόσο μακρυά πάει, πόσα κιλά σηκώνει κλπ), ίσως επειδή πετάω κοντά στον ποταμό Έβρο, που αποτελεί σύνορο με την γείτονα χώρα.
Καταγράφηκε
PaNt
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ WWW
« Απάντηση #44 στις: Κυριακή, 2 Οκτ 2011, 15:24:55 »

Παράθεση από: vchris link=topic=24272.msg182110#msg182110

ετσι θελουν να νομιζουμε μερικοι
αυτο που ζουμε ειναι μαλλον κατι αναμικτο
<<βασιλευομενη κουμουνιναζιστιχουντικη δημοκρατια>>
 που δυστυχως παει να επιρεασει και ορισμενα φορουμ idiot2

Προς κ. Παπαδοπουλο δλδ οπως λεει και ο Χρηστος μας αναγκαζουν να συζηταμε σχολιαζουμε οτι αυτοι θελουν με την απειλη μην αλλαξουν κανενα νομο;; Ειναι λογικο αυτο ;; Επισης δν μπορω να δεχτω οτι ο πατερας μου ( θα μπορουσατε να ειστε ) μου δινει σαν συμβουλη να μην μιλαω-εκφραζομαι ελευθερα μην τυχον και μου κανουν κακο , ε οχι λοιπον μου
εχουν κανει τοσο κακο ειδη , και ειδικα σε ολους τους νεους που δν θα ακολουθησω για κανενα λογο τετοιου ειδους συμβουλες ... Απο τα πολλα προβατα που φιαξαν οι κυβερνησεις φτασαμε εδω που ειμαστε γιατι απλα οτι και να γινπταν λεγαμε ναι...

Εχω βαρεθει το σσσσσς μην μιλας μην μας ακουσουν.... Και απο πισω να υπαρχει η απειλη ...!!

Βεβαια σιγουρα δν ειμαι της αποψης να προκαλουμε επιτηδες για τσαμπουκα ...!! Αλλα να μπορω να σχολιασω ελευθερα κατι που μου εκανε εντυπωση η μου φανηκε παραξενο κτλ κτλ...!!
« Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 2 Οκτ 2011, 15:45:38 από PaNt » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5  Πάνω Εκτύπωση 
Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR Καφέ, γενικές συζητήσεις  |  Σκουπιδοτενεκές  |  Θέμα: Παραλιγο τρομοκρατική επίθεση με Μοντέλο « προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: