Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.331 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 19 Απρ 2024, 09:20:55

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 19 Απρ 2024, 09:20:55

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:10]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 00:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304331
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 89
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 43
    Συνολικά: 43
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 [2] 3  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Υπηρεσίες Google και project καταγραφής των αεραθλητικών πεδίων -ΜΟΝΤΕΛΟΔΡΟΜΙΩΝ  (Αναγνώστηκε 37996 φορές)
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #15 στις: Κυριακή, 15 Απρ 2007, 11:43:40 »

    Παιδιά τι έγινε εντάξει δούλεψαν;
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    harrysvr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 679



    « Απάντηση #16 στις: Κυριακή, 15 Απρ 2007, 11:57:42 »

    Σωστόόός
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #17 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 07:51:24 »

    Νομίζω οτι θα ηταν καλό  το link   που εμφανίζει τις θέσεις των γνωστών χώρων πτήσης στην ελλάδα  ,να μπει σε κάποιο εμφανεστερο σημειο του φορουμ ,

    Eτσι κάθε επισκέπτης θα μπορεί να δει γρήγορα ποιος είναι ο κοντινότερος σε αυτον χώρος πτήσης.

    Επίσης καλό θα ήταν οσοι έχουν σχέση με χώρους πτήσεις και δεν θέλουν νατους κρατήσουν κρυφούς να βοηθήσουν την προσπαθεια καταγραφής τους .
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    George Tokalatsidis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 172


    WWW
    « Απάντηση #18 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 09:05:31 »

    http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=117048263385601244383.00000111e50444dfad10f&z=7&om=1
    Αυτό είναι το link με τις τελευταίες προσθήκες. Δυστυχώς δεν ανταποκρίθηκαν από όλες τις Περιοχές της Ελλάδας εξού και οι ελείψεις. Αν παρ όλα αυτά θέλετε να συμπεριληφθεί ο χώρος που πετάτε μέσα μπορείτε να το βρείτε στο google maps ή και στο google earth και να το δώσετε εδώ ή να μπορείτε ακόμα να μου στείλετε mail με τις συντεταγμένες την ονομασία και ότι άλλο πληροφορία θέλετε να μπει πχ τηλεφωνα επικοινωνίας site mail ακόμη και φωτογραφία.
    Οπως είπε και ο Γιάννης καλό ειναι να μπει κάπου το link Κώστα στην πρώτη σελίδα για να φαίνεται και να μπορεί κάποιος να βρει σε ένα μέρος έναν φίλο να του πει κάποια πράγματα. Πανω απ όλα ο Αερομοντελισμός μεταδίδεται στο μοντελοδρόμιο εκεί όπου ασχετοι με το χώρο βλέπουν και κολάνε και αυτοί το μικρόβιο.
    Ευχαριστώ
    Καταγράφηκε

    Αεροπλάνο αξία: 258 ευρώ.
    Μηχανή αξία: 300 ευρώ.
    Τηλεκατεύθυνση αξία: 350 ευρώ.
    Παρελκόμενα αξία: 70 ευρώ.
    Το να φτιάξεις μόνος σου το δικό σου μικρό αεροπλάνο και να το πετάξεις στα ουράνια αξία: Α Ν Ε Κ Τ Ι Μ Η Τ Η

    George Tokalatsidis
    http://www.aerolesxi.gr
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #19 στις: Πέμπτη, 3 Μάι 2007, 23:13:18 »

    Γιώργο γιατί δεν μπήκαν όλα; Εγώ έστειλα περισσότερα. Huh
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    George Tokalatsidis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 172


    WWW
    « Απάντηση #20 στις: Παρασκευή, 4 Μάι 2007, 01:00:37 »

    Κοιταξε σου ειπα ότι με φωτογραφίες jpg μόνο δεν βγάζω ακρη. Αφού ξέρεις που ακριβώς είναι βαλτα στο google maps η στο google earth και στείλτα. Οσα ήταν εμφανή πχ το Μοντελοδρόμιο του Ντούνη το έβαλα αλλά τα αλλα δεν μπορεσα να βγάλω ακρη. Σκοπός δεν είναι να πουμε που περίπου είναι το καθε μοντελοδρόμιο αλλά με ακρίβεια που βρίσκεται και πως θα φτάσει κανεις εκεί αλλά και άλλες όπως είπαμε πληροφορίες. Πχ ενα Μοντελοδρόμιο στον Βόλο δεν μου λεει τίποτα.Θα  Λεει ομως αν ξέρουμε ποιος ειναι ο υπεύθυνος επικοινωνίας πως θα μπω μέσα πχ αν ειναι κλειδωμένο ποτε πηγαίνει κόσμος εκεί για να μην είμαι μόνος κλπ κλπ κλπ. Ειναι ευκολο μισή ωρίτσα μπορεί ο καθένας να αφιερώσει για την περιοχή του. Φαντάσου εγω που εφαγα απο τον ελεύθερο χρόνο μου 4 μερες να τα μαζέψω. Δεν είναι απλό ειδικά αν δεν ξέρεις την περιοχή. Μη πετάτε μια φωτο απο ενα google earth η οποία μάλιστα είναι και θολη και τραβηγμένη απο πολύ ψηλά.
    Καταγράφηκε

    Αεροπλάνο αξία: 258 ευρώ.
    Μηχανή αξία: 300 ευρώ.
    Τηλεκατεύθυνση αξία: 350 ευρώ.
    Παρελκόμενα αξία: 70 ευρώ.
    Το να φτιάξεις μόνος σου το δικό σου μικρό αεροπλάνο και να το πετάξεις στα ουράνια αξία: Α Ν Ε Κ Τ Ι Μ Η Τ Η

    George Tokalatsidis
    http://www.aerolesxi.gr
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #21 στις: Παρασκευή, 4 Μάι 2007, 17:00:17 »

    Γιώργο δεν έβαλα jpg. Αν κοιτάξεις ξανά το αρχείο attiki.zip θα δεις ότι έχω μέσα όλα τα μοντελοδρόμια σε kmz. Τα Δερβενοχώρια πχ ενώ τα έχω μέσα στο zip δεν τα έβαλες στο χάρτη. Επίσης διόρθωσα της Τερψιθέας στη σωστή του θέση αλλά και αυτό δεν είναι ενημερωμένο στο χάρτη. Κοίταξέ τα πάλι... Wink
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    George Tokalatsidis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 172


    WWW
    « Απάντηση #22 στις: Παρασκευή, 4 Μάι 2007, 20:36:18 »

    Οπα κάτσε έχασα επεισόδια που ειναι αυτό το αρχείο?? Το στειλες με mail ή από εδω σε κάποιο συνημμένο?
    Καταγράφηκε

    Αεροπλάνο αξία: 258 ευρώ.
    Μηχανή αξία: 300 ευρώ.
    Τηλεκατεύθυνση αξία: 350 ευρώ.
    Παρελκόμενα αξία: 70 ευρώ.
    Το να φτιάξεις μόνος σου το δικό σου μικρό αεροπλάνο και να το πετάξεις στα ουράνια αξία: Α Ν Ε Κ Τ Ι Μ Η Τ Η

    George Tokalatsidis
    http://www.aerolesxi.gr
    George Tokalatsidis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 172


    WWW
    « Απάντηση #23 στις: Παρασκευή, 4 Μάι 2007, 21:03:40 »

    Λοιπόν τα βρήκα. Δεν τα είχα δει σορυ. Βέβαια δεν έχω κάποιες πληροφορίες πλην του 90 νομίζω που εχω βάλει στην περιγραφή μία φωτογραφία του. Αν υπάρχουν παρ όλα αυτά κάποια στοιχεία μπορούν να μπουν και στο μέλλον.
    Ειδού το νέο αρχείο.
    http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=117048263385601244383.00000111e50444dfad10f&t=h&om=1&ll=39.520992,23.466797&spn=8.167446,9.382324&z=6
    Γινεται μία προσπάθεια να μαζευτούν και τα αεραθλητικά πεδία της Ελλάδος. Που πιστέυω ότι μπορούμε να πετάμε και εκεί εφόσον δεν είναι αεροδρόμια με εμπορική κίνηση.
    Αναμείνατε εξελίξεις. Wink
    Καταγράφηκε

    Αεροπλάνο αξία: 258 ευρώ.
    Μηχανή αξία: 300 ευρώ.
    Τηλεκατεύθυνση αξία: 350 ευρώ.
    Παρελκόμενα αξία: 70 ευρώ.
    Το να φτιάξεις μόνος σου το δικό σου μικρό αεροπλάνο και να το πετάξεις στα ουράνια αξία: Α Ν Ε Κ Τ Ι Μ Η Τ Η

    George Tokalatsidis
    http://www.aerolesxi.gr
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #24 στις: Παρασκευή, 4 Μάι 2007, 23:15:19 »

    Δε χορταίνω να το χαζεύω, πολύ ωραίο έγινε  Χαμόγελο Εκεί που λέει μοντελοδρόμιο Λήμνου δεν είναι μοντελοδρόμιο με την καθαρή έννοια, ένας χώρος κατάλληλος που βρήκα για πτήσεις είναι  buck2 Επίσης στο χάρτη εκεί που λέει μη ακριβής θέση για την Τερψιθέα, διόρθωσέ το Γιώργο, τώρα είναι ακριβέστατη  Wink Άντε βρε παιδιά κάναμε την αρχή....δώστε περισσότερες πληροφορίες όσοι γνωρίζετε περισσότερα. Thumbs up Αν και το 90 όπως κάπου έγραψε ο Κος Κωνσταντακάτος δεν είναι μοντελοδρόμιο, διορθώστε με αν κάνω λάθος. Undecided
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 4 Μάι 2007, 23:32:56 από sfyris » Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    geoli
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 343



    « Απάντηση #25 στις: Τετάρτη, 1 Αύγ 2007, 11:08:41 »

    Kαλημέρα σε όλους.
    Γνωρίζει κάποιος απο ποιά έξοδο της αττικής οδού βγαίνουμε για την αλάνα του Ασπροπύργου και πώς πάμε;
    Καταγράφηκε
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #26 στις: Τετάρτη, 1 Αύγ 2007, 16:37:52 »

    Πρώτα κάνε κλικ στην παραπάνω διεύθυνση. Χωρίς να είμαι Αθηναίος, αν κοιτάξεις πού βγαίνει η οδός Θρασυβούλου θα δεις στο κομάτι που διασταυρώνει την Αττική Οδό. Εκεί κάνε μεγέθυνση και θα καταλάβεις.
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #27 στις: Τετάρτη, 27 Φεβ 2008, 21:28:06 »

    Γιώργο πώς μπορώ να κάνω μια διόρθωση ή να προσθέσω μια φωτογραφία; Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Geοrge
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042



    « Απάντηση #28 στις: Πέμπτη, 28 Φεβ 2008, 03:15:36 »

    Λοιπόν τα βρήκα. Δεν τα είχα δει σορυ. Βέβαια δεν έχω κάποιες πληροφορίες πλην του 90 νομίζω που εχω βάλει στην περιγραφή μία φωτογραφία του. Αν υπάρχουν παρ όλα αυτά κάποια στοιχεία μπορούν να μπουν και στο μέλλον.
    Ειδού το νέο αρχείο.
    http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=117048263385601244383.00000111e50444dfad10f&t=h&om=1&ll=39.520992,23.466797&spn=8.167446,9.382324&z=6
    Γινεται μία προσπάθεια να μαζευτούν και τα αεραθλητικά πεδία της Ελλάδος. Που πιστέυω ότι μπορούμε να πετάμε και εκεί εφόσον δεν είναι αεροδρόμια με εμπορική κίνηση.
    Αναμείνατε εξελίξεις. Wink
     

    Καλημέρα Γιώργο,
     
    Κάνε μια ενημέρωση στον χάρτη σχετικά με τήν αλάνα του Ασπροπύργου,
     ΟΤΙ καταργήθηκε ή αφαιρεσέ την διότι μπαζώθηκε απο τον ΟΣΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΕΡΓΟΤΑΞΙΟ ΠΙΑ
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #29 στις: Δευτέρα, 2 Φεβ 2009, 10:39:30 »

    Ενημερωμένο αρχειο .
    Αν υπάρχουν παραλήψεις η λαθη  , πειτε μου να το διορθωσω.

    ελπιζω οτι τωρα ειναι οκ , Αν παλι υπάρχει προβλημα θα το παλέψω. Χαμόγελο

    * AeecieeU_Iiioaeianuiea__AiaiauiYii_2-2-2009.zip (4.68 KB - έγινε λήψη 293 φορές.)
    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 2 Φεβ 2009, 11:44:19 από Γιάννης Παξιμαδάκης » Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    Σελίδες: 1 [2] 3  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Υπηρεσίες Google και project καταγραφής των αεραθλητικών πεδίων -ΜΟΝΤΕΛΟΔΡΟΜΙΩΝ
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.039 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.