Aeromodelling GR  σε Ελληνικά in English en Français in Deutch in Italiano
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide Ο θαυμαστός κόσμος των μικρών αεροπλάνων Σε φιλοξενία: Το Βιβλίο του jkon E-mail E-mail
Currently there are 0 Users in the Chat!
284.215 μηνύματα σε 11.305 θέματα από 5.929 Μέλη / Τελευταίο μέλος: ΠαύλοςΣαλόνικα
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 21 Οκτ 2017, 13:35:27

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 21 Οκτ 2017, 13:35:27

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Τελευταίες 10 φωνές:
Σήμερα στις 11:14
Καλημέρα.
 evan και το μενού (ψαράκι, λουκανικάκι, κεφτεδάκι, πατατούλες κλπ) θα είαι χωρίς επιβάρυνση;;;
 laugh laugh
Πρόσφατα θέματα
από Ta tsakwse
[Σήμερα στις 13:23]

[Σήμερα στις 12:10]

από evan
[Σήμερα στις 10:38]

από Mirage
[Σήμερα στις 09:26]

από dominicm
[Χθες στις 21:13]

από orck
[Χθες στις 21:10]

[Χθες στις 20:57]

από dominicm
[Χθες στις 19:52]

από sliver
[Χθες στις 18:17]

από 3DJunk
[Χθες στις 17:21]

από Takis42
[Χθες στις 11:04]

από JPS
[Πέμπτη, 19 Οκτ 2017, 23:56:26]

[Πέμπτη, 19 Οκτ 2017, 22:11:25]

από MKS
[Πέμπτη, 19 Οκτ 2017, 17:14:32]

από eolos30
[Πέμπτη, 19 Οκτ 2017, 12:50:57]
Google search

Aeromodelling GR
Μέλη
Σύνολο μελών: 5929
Τελευταίο: ΠαύλοςΣαλόνικα
Στατιστικά
Σύνολο μηνυμάτων: 284215
Σύνολο θεμάτων: 11305
Online σήμερα: 42
Online έως τώρα: 362
(Κυριακή, 2 Ιαν 2011, 08:42:40)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 26
Συνολικά: 34
Στυλ εμφάνισης

Aeromodelling GR - 20 χρόνια
Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Εκπαιδευτικά - Πως θα ξεκινήσω (Συντονιστής: Yankos)  |  Θέμα: Τι πιστευετε? « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: [1]  Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Τι πιστευετε?  (Αναγνώστηκε 843 φορές)

Nikers
Aeromodeller Jr. member
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Fly fast,Crash Hard.

Προφίλ
« στις: Παρασκευή, 9 Σεπ 2011, 15:49:16 »

Γεια σας,
 ειμαι καινουργιο στον αερομοντελισμο, και στο φορουμ.
Το πρωτο μου αεροπλανο ηταν ενα Kyosho Minium Citabria μετα απο αρκετους που το χρησημοποιουσα αποφασισα να παρω ενα λιγο καλυτερο και ποιο μεγαλο αεροπλανο.Για αυτο λοιπον πριν απο λιγες μερες παραγγειλα απο το hobbyking το Hobbyking Mini J3 Cub ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17037__Hobbyking_Mini_J3_Cub_ARF_Blue_.html )μαζι με ολα προτινομενα απο το site ηλεκτρονικα και ενα HobbyKing HK6DF 2.4Ghz FHSS 6Ch Tx & Rx ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16239__HobbyKing_HK6DF_2_4Ghz_FHSS_6Ch_Tx_Rx_Mode_2_.html ).Τι πιστευετε ειναι καλη η επιλογη που εκανα και επισης αν ξερει καποιος που ειτε εχει το ιδιο η καποιο παρομοιο καποια συμβουλη που θα ηταν χρησιμη σε ενα αρχαροιο.
επισης λογο του μεγεθους του αεροπλανου δεν θα μπορω ποια να πεταω στο οικοπεδο που πεταγα παλια και ετσι ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος χωρος στην αθηνα οπου πετανε και αλλοι ετσι ωστε να αρχισω με καποια βοηθεια.
Καταγράφηκε
0 teo
Aeromodeller Hero Member

ουδέν κρυπτόν υπό του ηλίου

Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Παρασκευή, 9 Σεπ 2011, 16:29:00 »

Αυτό που μου αρέσει στις επιλογές σου είναι πως το πας οικονομικά και σιγά-σιγά.
Φαντάζομαι πως όταν θα καλυφθείς από αυτά θα πας σε καλύτερα και ακριβότερα.
Τώρα πρέπει να βρεις έναν δάσκαλο και μια αλάνα να βρίσκεστε από κοινού εκεί για να σε μάθει.
Η συμβουλή μου λοιπόν είναι να κοιτάξεις να εκμεταλλευτείς στο έπακρον ότι αγόρασες χωρίς να "τα σπάσεις" και πας για νέα έξοδα σύντομα.
Ο χρόνος και ο δάσκαλος που θα έχεις δίπλα σου θα δείξουν αν τελικά έκανες καλές επιλογές και θα κάνεις και στο μέλλον.
Καλή επιτυχία.
Καταγράφηκε

FrSky ACCST @ Spektrum-DX7
E-Starter || Wilga 2000 || Easy Cub
Hawk Sky || Easy Star I || Sky Sprite
Easy Glider Pro || Phoenix 2000 || Phoenix EVO
Nikers
Aeromodeller Jr. member
**

Fly fast,Crash Hard.

Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Παρασκευή, 9 Σεπ 2011, 16:39:33 »

Αυτό που μου αρέσει στις επιλογές σου είναι πως το πας οικονομικά και σιγά-σιγά.
Φαντάζομαι πως όταν θα καλυφθείς από αυτά θα πας σε καλύτερα και ακριβότερα.
Τώρα πρέπει να βρεις έναν δάσκαλο και μια αλάνα να βρίσκεστε από κοινού εκεί για να σε μάθει.
Η συμβουλή μου λοιπόν είναι να κοιτάξεις να εκμεταλλευτείς στο έπακρον ότι αγόρασες χωρίς να "τα σπάσεις" και πας για νέα έξοδα σύντομα.
Ο χρόνος και ο δάσκαλος που θα έχεις δίπλα σου θα δείξουν αν τελικά έκανες καλές επιλογές και θα κάνεις και στο μέλλον.
Καλή επιτυχία.

Ε, βασικα αυτο ηταν ενα απο τα κυρια πραγματα που ψαχνω δηλαδη ενα μερος στην Αθηνα ωπου πετανε εμπειροι αερομοντελιστες οπου θα μπορω να πας και εγω ωστε να παρακολουθησω να μαθω και να βοηθηθω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]  Πάνω Εκτύπωση 
Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Εκπαιδευτικά - Πως θα ξεκινήσω (Συντονιστής: Yankos)  |  Θέμα: Τι πιστευετε? « προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: