Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.199 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 14:12:10

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 14:12:10

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:40]

    από afilos
    [Χθες στις 21:49]

    [Χθες στις 21:25]

    από afilos
    [Χθες στις 14:52]

    από hpergm
    [Χθες στις 10:46]

    [Χθες στις 07:32]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304199
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 92
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 4
    Επισκέπτες: 20
    Συνολικά: 24
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 96     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: e-sky CP-Belt  (Αναγνώστηκε 333222 φορές)
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « στις: Σάββατο, 31 Μάρ 2007, 00:25:26 »

    Ειπα και εγω μετα απο αεροπλάνα, που εχω πετάξει και πετάω αρκετά χρονια να παρω να πεταω στο Σεφ και ενα ηλεκτρικούλι, ελικόπτερο !!!!!!!!

    Ποιο όμως??? , ποσα λεφτά χρειάζομαι να μπω στα ηλεκτρικα ελικόπτερα?, να ειναι 3D?

    Μετα απο ωριμη σκεψη και ερωτήσεις απο εδω και απο εκει, και μετα απο αρκετο ψαξιμο στο διαδικτυο, φορουμς, κτλ κατέληξα σε κάποιο....!!!!!!!!

    Ηθελα να πετάει στρωτά, αλλα και να ειναι ετοιμο κάπως ας πουμε ( για 3D) πτήση.

    Ετσι λοιπόν κατέληξα στο ολοκαινουριο μοντέλο  ηλεκτρικο ελικόπτερο της E-SKY  το  CP BELT.

    Το CP BELT μπορεί να παρει και ανταλακτικα T-REX , ειναι ιδιες οι διαστάσεις του ελικοπτέρου, αλλα ομως ειναι κατα πολύ φτηνότερο.

    Οταν το αποκτησα δεν υπηρχε ακομα στην ελλαδα ετσι λοιπον το αγόρασα απο κίνα.

    Μπορω να πω οτι τελικα ειναι πολυ ομορφο ελικοπτερακι, πεταει καλα, και στα χερια καποιου εμπειρου   laugh laugh κανει παπάδες!!!!!!

    Απλως θελω να το μοιραστω μαζι σας ,να ανταλάξουμε απόψεις , να ακουσω τους ελικοπτεράδες, διοτι αρχιζω και τρελαινομαι μου αρεσει η αιωρηση και ειχα πολλλα χρονια, να νιωσω τρέμουλο στα ποδια μου  Grin Grin Ανεση την ωρα που το κραταω στον αερα!!!!!!!!

    Επίσης πετα αρκετα καλα με το γυροσκοπιο της e-sky, απλως κατα την διαρκεια της πτησης, οσο εκφορτίζεται η μπαταρια πρέπει να αλλάζεις και το τριμ της τηλεκατευθυνσης στο rudder. ( φυσικά οταν εγκατεστησα το γυροσκοπιο futaba GY 240) εγινε αρνάκι η ουρά.

    Φιλικά

    Βαγγέλης
    Καταγράφηκε
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 926



    WWW
    « Απάντηση #1 στις: Σάββατο, 31 Μάρ 2007, 01:49:46 »

    ΩΠΑ !!!!  Ανεση Γεια σου Βαγγελη  Χαμόγελο

    Καλως ηρθες στον κοσμο του "Στροφειου" και των "γυροσκοπιων". Thumbs up Θα εχεις και μια προσθετη ενασχοληση με τον αερομοντελισμο προσπαθωντας να κρατησεις στον αερα μια μηχανικη συσκευη που δεν θελει να πεταξει με τιποτα  Grin Grin Grin

    Σαν καλος "αεροπλανας" θα σου ειναι τα πραγματα σχετικα ευκολα . Ποοολύ άνεση Ελπιζω  Grin Grin Grin Γιατι τα πραγματα δεν ειναι για κανεναν ευκολα [πλην ελαχιστων ] και τραβαμε μεγαλο ζορι ΟΛΟΙ!!!!!!! Undecided Και πολλα $ ,€ , λιρες ,γιεν και ο χωρος καλα κρατει που λεει και ο φιλος μας Νικος .

    Αλλα ? Υπαρχει και ενα αλλα !!!! Αδρεναλινη πολυ αδρεναλινη  Cheesy Cheesy Cheesy

    Βαλε και μια φωτο απο το μοντελακι σου  Wink


    Καταγράφηκε

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    BizGreece
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 634



    WWW
    « Απάντηση #2 στις: Σάββατο, 31 Μάρ 2007, 02:05:33 »

     Thumbs upΒΑΓΓΕΛΗ ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΕΠΕΙΔΗ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
    ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ  ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑΝ 5 ΑΤΟΜΑ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ
    ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΖΗΤΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΟΙ 2 ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ
    ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΦΘΗΝΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΝΤΩΣ T-REX
    ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΜΕ ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ
    ΦΤΙΑΧΝΕΙ Η ESKY ΓΙΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΝ ΤΟ ΒΡΩ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ
    Καταγράφηκε
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #3 στις: Κυριακή, 1 Απρ 2007, 17:38:09 »

    Αγαπητέ φίλε Δημήτρη,  Grin Grin οντως οπως το λες είναι μια πτητικη μηχανή που ερχεσαι να την ισοροπήσεις στον αερα. Thumbs up

    Σήμερα και εχτες πέταξα στο Σεφ και οντως ειναι τρομερά δυσκολο, πολυ αδρεναλίνη  χτυπάει κόκκινο, αλλα βλέπω στα δαχτυλα μου αρκετη εξοικειωση απο σάββατο σε σάββατο, βασικα ειναι η τριτη φορα που το πεταξα, ειδικα σημερα επαιξα 6 μπαταριες, δειλα δειλά κανω λιγη πορεία και ξαναρχομαι με την ουρα πισω, ειναι τρομερα δυσκολο και ας ειμαι αεροπλανάς 15 χρονια.

    Δεν μιλαω να γυρισεις την μουρη μπροστα σου nose in μου εφυγε !!!!!!!  Grin Grin Grin, τωρα στο τέλος ενταξει πεταγα με πολυ αερα σημερα, αλλα στο τελος μου γυρισε το ελικόπτερο απο πισω λογω του αερα, και κακης στασης μου ωσ προς το μοντελο, και η καταληξη ηταν να σπασω τα blades, να στραβωσω τον αξονα και αξονακι στα grip.

    Εντάξει αυτο συμβαίνει διοτι θελει πολυ δουλεια να κρατήσεις το ελικοπτερο με τοσο αερα, αλλα δεν με πειράζει με γλυκανε πολυ αυτο το διημερο!!!!! Grin Grin Grin

    Ναι φίλε bizGreece οντως μπορει να πάρει οπως ειναι και ανταλακτικά T-REX, επίσης ειδα οτι το στροφειο ειναι ολοιδιο απο Raptor, φυσικα μικροτερο, αλλα σχεδιαστικα ειναι ολοιδιο!!!

    Πάντως ειναι πολυ ωραιο, στιβαρο, σταθερο ελικοπτεράκι, και οταν το ειδα νο το πεταει ανθρωπος ειδημων στα ελικόπτερα επαθα πλάκα angel angel.
     
    Φυσικά το να πετάς Αεροπλάνο ειναι Ουράνιο, αλλά και να Αιωρείσαι ειναι Θεικό  laugh laugh laugh laugh

    Βαγγέλης
    Καταγράφηκε
    VAG
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 158



    « Απάντηση #4 στις: Κυριακή, 1 Απρ 2007, 19:27:53 »

    Άλλος ένας Βαγγέλης στην αρρώστια των ελικοπτέρων.
    Καλώς  ήρθες.

    Βαγγέλης

    Καταγράφηκε

    Θα σταματήσει επιτέλους να φυσάει???
    guest853
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #5 στις: Τρίτη, 3 Απρ 2007, 11:58:25 »

    coolvag

    Καλώς ήρθες στο χώρο της "ταλαιπωρίας", αλλά και της αδρεναλίνης όπως προείπες.
    Πράγματι, είναι ενδιαφέρουσα η αίσθηση των τρεμάμενων ποδιών όσο πετάει το μοντέλο και αισχρό (φαντάζομαι) το συναίσθημα που έχει κανείς μετά απο πτώση, όπως συνέβη στην περίπτωσή σου. (Μετά απο 6-8 πτήσεις, δεν το έχω ζήσει ακόμη, ούτε και θέλω!).

    Γενικά όμως, όπως και να έχει, η εμπειρία σου από τα αεροπλάνα, είναι σημαντική.
    Τουλάχιστον τα δάχτυλά σου μικρομετρικά εργάζονται κατά πολύ καλύτερα πάνω στα sticks εν συγκρίσει με τα δικά μου, τα οποία ουδέποτε πέταξαν τηλεκατευθυνόμενο στο παρελθόν και που για πρώτη φορά δοκιμάζονται σε ελικόπτερο.
    (Εξαιρούμε έναι inferno αυτοκίνητο 1/8 και ένα ιστιοπλοϊκό πολύ παλιότερα).

    Το ελικόπτερο σου δεν το ξέρω καθόλου πτητικά, δυστυχώς. Τα μόνα που δοκιμάζω είναι το Lama (πλήρης πτήση πλέον ασφαλώς) και το t-rex 450SE που μέχρι στιγμής αιωρείται tail & nose in.
    Δε μπορώ λοιπόν να σχολιάσω κάτι επ'αυτού. Πέρασα από εδώ μονάχα για να σε καλωσορίσω.

    Σου εύχομαι κάθε επόμενη προσπάθεια σου να στεφθεί με επιτυχία, όπως εσύ την οριοθετείς αυτή και δίχως ζημιές.

    Καλή δύναμη...

    Καταγράφηκε
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #6 στις: Τρίτη, 3 Απρ 2007, 16:25:38 »

    Συνονόματε ευχαριστώ για το καλοσώρισμα Thumbs up Thumbs up

    Αγαπητέ Γιάννη σε ευχαριστώ και εσένα , οντως η εμπειρία που εχω απο τα αεροπλάνα ειναι σημαντικη, αλλα οπως και να το κάνεις αν μου ερθει το ελικόπτερο με την μουρη το χάνω στα σίγουρα, ενω στο AEROFLY δεν εχω κανένα πρόβλημα πεταω 3D.

    Ευτυχώς που υπάρχει ο Γιάννης Κούτσουλας που παρότι ξερει οτι δεν το αγόρασα απο εκείνον, ειναι η δευτηεη φορα που με σώζει με τα ανταλακτικα για το CP-BELT, και τον ευχαριστώ πολυ για αυτό!!!!! Thumbs up Thumbs up 

    Το φτιάχνω και βούρ για το ΣΕΦ  Grin Grin Grin Grin Grin  ανυπομονω να το δω στον αερα παλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Βαγγέλης
    Καταγράφηκε
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #7 στις: Τετάρτη, 4 Απρ 2007, 15:11:03 »

    Μετά απο την επισκευή κόστους 30 ευρώ (αλλαγή αξονα στροφείου, αξονα spindl των blades, Blades, κεντρικο γραναζι ) και χρονο επισκευης 6 ωρών, ρυθμισης των παντων απο την αρχή, το πέταξα στο ΣΕΦ.

    Πήρα την δόση μου πρωινιάτικα, πεταξα 4 μπαταριες, ειναι τέλειο, και το πακετάρω για ταξίδι, για να πετάω τις μερες του Πάσχα.

    CP-Belt for ever Thumbs up Thumbs up Thumbs up


    Βαγγέλης
    Καταγράφηκε
    panelpni
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 312

    Γνώμη εχουν όλοι, γνώση έχουν λίγοι.


    « Απάντηση #8 στις: Τετάρτη, 4 Απρ 2007, 15:33:34 »

    Βαγγελη οτι χρειαστείς εδώ είμαι. Enjoy the club
    Καταγράφηκε
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #9 στις: Τετάρτη, 4 Απρ 2007, 15:45:29 »

    Σε ευχαριστώ φιλε Τάκη (panelpini) η βοηθεια σου θα ειναι ανεκτίμητη θα το κανονίσουμε στο ΣΕΦ, προς το παρών είμαι στη αιώρηση και δειλα δειλα κανω πορεια, και ερχομαι πισω με την ουρα  Grin Grin Grin


     Thumbs up θα τα πουμε μετα το Πάσχα φίλε Thumbs up smiley6600 Thumbs up Thumbs up

    Καλή Ανάσταση

    Βαγγέλης
    Καταγράφηκε
    panelpni
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 312

    Γνώμη εχουν όλοι, γνώση έχουν λίγοι.


    « Απάντηση #10 στις: Πέμπτη, 5 Απρ 2007, 08:45:13 »

    Καλή Ανάσταση!!!


    Έμαθα έφυγαν οι παρείσακτοι με τα ζωα και τα μαστιγια από το χορό πτήσης στο ΣΕΦ.
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 5 Απρ 2007, 09:48:02 από panelpni » Καταγράφηκε
    guest853
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #11 στις: Πέμπτη, 5 Απρ 2007, 22:37:05 »

    Ζώα και μαστίγια! Δηλαδή; 

    CoolVag δεν πρόλαβα να σου γράψω για τη ζημιά σου και έπαθα μιά από τα ίδια.
    Έχω βέβαια και δικαιολογία, γιατί πέταξα το ηλεκτρικό με 6-7 μποφόρ. Το έσπασα και ηρέμησα!
    Έφτασα τις έξι ώρες επισκευή επίσης, και -επίσης- ξαναπέταξα και έβγαλα τα απωθημένα μου.
    Τώρα περισσότερο φοβισμένος από πριν, δεδομένου ότι είχα πάρει μαζί μου μιά "αλλαξιά" ανταλλακτικά.
    Είχα προνοήσει ότι θα σπάσει, αλλά ότι θα σπάσει μια φορά! Και επειδή -τρίτο "επίσης"- απουσιάζω όπως εσύ σε επαρχία, θα είναι άσχημο να ξεμείνουμε εδώ απο εξαρτηματάκια. Ειδικά εδώ, που είναι και σχετικά ιδανικά για πτήσεις και εκπαίδευση.

    (Όσο αφορά το sim, μία από τα ίδια. Πετάω 3d. Εδώ όμως τα πράγματα διαφέρουν πολύ. Άσε που δεν έχει πάνω της η futaba "restart")
    Καταγράφηκε
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #12 στις: Τρίτη, 10 Απρ 2007, 08:59:02 »

    Καλημέρα σε Ολους!!!

    Καλή Ανάσταση!!!


    Έμαθα έφυγαν οι παρείσακτοι με τα ζωα και τα μαστιγια από το χορό πτήσης στο ΣΕΦ.


    Αγαπητε Τάκη ναι εφυγαν!!!!

    Αγαπητέ Γιάννη μιλάμε για ενα τσίρκο που ηταν στο Σεφ .

    Επίσης Γιάννη μην το φοβηθείς το ελικοπτεράκι επειδή το έσπασες,το φτιάχνεις θυμασαι την αστοχία που εκανες  και προχωρας.
    Εγω το πηρα μαζί μου στην Κρήτη το πέταξα παρα μα παρα πολλές φορες με πολυ αέρα, το τριμάριζα στην αρχη καλα το μοντελο, και λίγο προσ τα μπροστα κατευθυνση του αερα, και ηταν τελειο, μερα με την μερα το κραταω αιωρηση αρκετα ανετα κανω και πορεία, στο πλαι αλλα δεν γυρναω την μουρη κατευθείαν μπροστα μου, το παιζω στα πλαγια οταν παει και οταν ερχεται, παντως το CP-Belt με αρκετο αερα και παλι ειναι πολυ σταθερο, και καταλαβα επισης οτι ειναι μεγαλη δουλειά το στικ του γκαζιου/βηματος, οταν εχει πολυ αερα ενω εχω 3,5 μοιρες αρνητικές στην κατω θεση του στικ το ελικοπτερο φουσκωνει αρκετα και παιρνει υψος, οποτε θελει αμεση ρυθμιση μειωση του στικ, και γενικα να το κρατήσεις σε ισσοροπια με δυνατο αερα, ειναι φοβερη η αίσθηση . και επαιξα περιπου 20 μπαταριες και το εφερα πισω αθικτο!!!! Grin Thumbs up Thumbs up Thumbs up.


    Βαγγέλης




     
    Καταγράφηκε
    guest853
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #13 στις: Τρίτη, 10 Απρ 2007, 10:15:23 »

    coolvag Καλημέρα..

    Όταν λέω "το έσπασα" εννοώ το χτύπησα.
    Τα Ελικόπτερα από όσα είδα εδώ μέσα αλλά και από προσωπική εμπειρία πλέον, υπερτερούν στον εξής τομέα εν αντιθέσει με τα αεροπλάνα:

    Χαλάει κάτι; Αντικαθιστάς το εξάρτημα και είναι καινούριο. Το αεροπλάνο "μπαλώνεται", με αποτέλεσμα την εμφανή
    -πολλές φορές- επιρροή πτητικά. Στα ελικόπτερα φθορές θα συναντήσεις σε κάποιο ρουλεμανάκι ενδεχομένως, μετά από καιρό. Τουλάχιστον κάπως έτσι το φαντάζομαι εγώ.
    Τώρα, όσο αφορά το πτητικό του πράγματος, είμαι ακριβώς στην ίδια πτητική φάση με εσένα. Έχω "ξοδέψει" πολύ περισσότερες μπαταρίες από εσένα αυτές τις μέρες (τουλάχιστον 50-70) και δε συζητώ καν την αιώρηση και απλές κινήσεις μπροστά πίσω και λίγο πλαϊ με πολύ αέρα. Σε αυτά όλα καλά. Δε χρειάστηκα δε, καν τριμάρισμα, και στο hover έμαθα να το κρατώ σταθερά, ακόμη και αν μερικά "κύματα" αέρα το σήκωναν ξαφνικά στα τρία μέτρα πάνω ή στο πλαϊ ή αν του έδιναν δυνατές ριπές για το χώμα (μιλάμε πάντα για 4-5 μποφόρ και για T-REX).

    Αυτό που ανέφερα είναι, ότι στο sim (με το ίδιο ελικόπτερο) δεν έχω απλώς τη δυνατότητα της αιώρησης και των απλών κινήσεων που πραγματοποιώ real αλλά πολύ πιό σύνθετα πράγματα (3D).
    Στην αρχή πίστεψα ότι ο φόβος και ο αέρας είναι οι υπαίτιοι της διαφοράς πτητικών δυνατοτήτων που υπάρχει μεταξύ sim και πραγματικότητος. Διαπιστώνω όμως ότι δεν είναι αυτό. Είμαι απαίδευτος. Μη στρουθοκαμηλίζουμε.

    Παραφράζω μιά παροιμία και λέω:        "Του μικρού ελικοπτέρου ...του φταίει και ο αέρας"
    Καταγράφηκε
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #14 στις: Τρίτη, 10 Απρ 2007, 20:28:44 »

     Grin Grin Grin Grin Grin Αγαπητέ Γιάννης Ζ.  εχεις απόλυτο δίκιο φίλε Grin Grin  Thumbs up  σωστός!!!!!!!! με κάλυψες απόλυτα.




    Βαγγέλης



    Υ.Γ γελώ για την παροιμία.
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 96     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα ηλεκτρικά (Συντονιστής: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Θέμα: e-sky CP-Belt
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.036 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.