Aeromodelling GR  σε Ελληνικά in English en Français in Deutch in Italiano
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide Ο θαυμαστός κόσμος των μικρών αεροπλάνων Σε φιλοξενία: Το Βιβλίο του jkon E-mail E-mail
Currently there are 0 Users in the Chat!
284.235 μηνύματα σε 11.307 θέματα από 5.929 Μέλη / Τελευταίο μέλος: ΠαύλοςΣαλόνικα
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 22 Οκτ 2017, 23:59:34

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 22 Οκτ 2017, 23:59:34

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Τελευταίες 10 φωνές:
Σήμερα στις 00:32
Εννοείται!
Χθες στις 11:14
Καλημέρα.
 evan και το μενού (ψαράκι, λουκανικάκι, κεφτεδάκι, πατατούλες κλπ) θα είαι χωρίς επιβάρυνση;;;
 laugh laugh
Πρόσφατα θέματα
από gkcarbons
[Σήμερα στις 21:45]

από DeltaMan
[Σήμερα στις 21:39]

[Σήμερα στις 20:32]

[Σήμερα στις 18:18]

από giles 202
[Σήμερα στις 14:34]

από modeller2
[Χθες στις 21:13]

από pansofos
[Χθες στις 21:05]

από evan
[Χθες στις 20:54]

από snoopy
[Χθες στις 20:14]

από dominicm
[Χθες στις 18:17]

[Χθες στις 12:10]

από evan
[Χθες στις 10:38]

από dominicm
[Παρασκευή, 20 Οκτ 2017, 21:13:43]

από dominicm
[Παρασκευή, 20 Οκτ 2017, 19:52:59]

από sliver
[Παρασκευή, 20 Οκτ 2017, 18:17:40]
Google search

Aeromodelling GR
Μέλη
Σύνολο μελών: 5929
Τελευταίο: ΠαύλοςΣαλόνικα
Στατιστικά
Σύνολο μηνυμάτων: 284235
Σύνολο θεμάτων: 11307
Online σήμερα: 60
Online έως τώρα: 362
(Κυριακή, 2 Ιαν 2011, 08:42:40)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 23
Συνολικά: 32
Στυλ εμφάνισης

Aeromodelling GR - 20 χρόνια
Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Μοντέλα για αγώνες  |  Ακροβατικά ακριβείας - F3A - F3A GR (Συντονιστές: 3DJunk, stavros)  |  Θέμα: Γιατι???? « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: 1 [2]  Όλοι  Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Γιατι????  (Αναγνώστηκε 7793 φορές)

ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Επισκέπτη
« Απάντηση #15 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 13:36:13 »

Ηλια υποσχεθηκα φωτο και ανοιξα ενα τοπικ στους χαρταετους τσεκαρετο!! police
Ευχαριστω για το Tip αλλα νομιζα οτι η 3W kai oi DA ειναι το ιδιο ,απλα η DA αντιπροσωπευει τη 3W στην Αμερικη και βαζει το Logo της.
Μαλον βαζω πλωρη για το Εχτρα 27% με τη βενζινη για να μη ξαναμπλεξω με glow (τα συχαινομαι).
Προς το παρον μερικεσ φωτο απο το αγαπημενο μου JJ και profile Extra (kai ta dyo me Hacker b20 15l)

* jj1-1.jpg (18.83 KB, 640x480 - εμφανίστηκε 455 φορές.)

* jj_005_1-1.jpg (31.7 KB, 640x480 - εμφανίστηκε 424 φορές.)

* jj_7-1.jpg (20.59 KB, 640x480 - εμφανίστηκε 435 φορές.)

* KOROPI_0201_1.jpg (23.67 KB, 480x600 - εμφανίστηκε 444 φορές.)
Καταγράφηκε
Elias Sopeoglou
Aeromodeller Sr. Member
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 15:15:11 »

Καλο το gelfish !
H DA ειχε παλια 3W αλλα μετα αρχισε να φτιαχνει και μηχανες ,τωρα εχει επικρατησει με την 150αρα ,παντος εγω παλι 3W θα επαιρνα ,και μονο το μετρικο στα πασα μου αρκει ,παντος γενικα οι 3W ειναι λιγο πιο βαριες αλλα ειναι και πιο "γομαρια"
αλλο πραγμα ο γερμαναρας.....
για τα glow εχω την ιδια γνωμη.....εκτος απ'τα παιλονια
θα κανεις Qκακι ρε Μιτσο ??
Καταγράφηκε
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Επισκέπτη
« Απάντηση #17 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 16:49:54 »

Οκ 3W κατωχηρωθηκε ,κοιταζα βεβαια και μια καινουρια MVVS 58 λενε οτι ειναι η πιο δυνατη αλλα δεν εχω ορεξη για πειραμματα!! Tongue
Πας τωρα να με μπλεξεις στα βαθια! Το προβλημα ειναι οτι εδω κατω δεν ασχολειται κανεις και εγω δεν ξερω τη τυφλα μου απο δαυτα.
Δυο φορες εχω δει να πετανε ,μια πριν πολλα χρονια τον Καραλη και τον Κυριτσοπουλο σε προπονιση και εσενα στη Θεσαλονικη.
Θα γουσταρα πολυ αν φανταστεις οτι ο πρωτος αγωνας μοντελισμου που ελαβα μερος ηταν αν θυμαμαι καλα το 97 στη Θεσαλονικη παλι, με ανεμοπτερα pylon πλαγιας.Μαλιστα τωτε ειχα πορωθει τοσο που εκατσα και σχεδιασα και 60ιντσο pylon πλαγιας και κατασκευασα carbon φτερα με vacum κλπ!!Ιστοριες για αγριους ,καλα ητανε μετα ομως ψιλοδιαλυθηκε η παρεα ,ο manager και ο Παντελος ασχοληθηκαν με το J και εμεινα μονος και τα παρατησα.
Ετοιμαζομαι για Dynamic Soaring  devil και αν τα καταφερω καλα (240 mph) απο τα βιντεο που εχω δει το F3D θα μου φενεται αργο police devil devil
Πλακα κανω παντως εγω ειμαι γενικα μεσα αν ενεργοποιηθει η κατασταση ,προς το παρον θα προσπαθησω να ψησω κοσμο για ΙΜΑC οσο εχω χρονο .
Καταγράφηκε
3DJunk
Moderator

Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 19:51:17 »

Δημητρη γεια και χαρα και παλι,

Τελικα το JJ ειναι πολυ ωραιο και διαφανες. Ερωτηση: Tι landing gear ειναι και τι ειδους ροδακια ειναι αυτα? Τελικα το JJ δεν το εχω πεταξει αρκετα η θα εχει αερα η θα κανει πολυ ζεστη.  Sad

Aλλη μια ερωτηση, ειπες για το Shotwtime 4D, αυτο αν το αγοραζες απο που θα το εφερνες? Γιατι απο οτι εχω διαβασει δεν εχει κυκλοφορησει Ευρωπη ακομη.

Οπως σου ειχα γραψει σε ενα αλλο θεμα, ενα απο το hot αεροπλανα στην Αμερικη και Αγγλια θεωρειται το ΥΑΚ-54 της Εxtreme Flight το οποιο βγανει σε μεγεθος για ΥS-110 και μεγαλυτερο για την DA-50 (http://www.freestyle-rc.com/) . Επισις ενα αλλα καλο αεροπλανο για IMAC και 3D ειναι το CAP-X του Chip Hyde το οποιο παιρνει την DA-50. Ειμαι κι εγω στην διαδικασια επιλογης αεροπλανου γι'αυτου σου παραθετω τα παραπανω, ψαχνω κατι οπως εγραψες κι εσυ που να συνδιαζει και τα 2 στυλ πτησης.Δυσκολα τα πραγματα οπως γιατι θα επαιαρνα το μικρο YAK και δεν υπαρχει σε stock... Ο Sebart σου απαντησε τελικα?

Οσο για τον κοσμο και το IMAC που ειπες, εγω ειμαι μεσα, αν οργανωθει κατι εχω υποψιν μου να ενημερωσω και 2 αλλα παιδια που γνωριζω οι οποιοι πετανε αρκετα καλα και εχουν ενδιαφερον.

Τα λεμε χαιρετισμους,

Νικος
Καταγράφηκε
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Επισκέπτη
« Απάντηση #19 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 20:19:55 »

Γεια σου Νικ
Στο τσακ  police με προλαβαινεις πριν φυγω απο το μαγαζι (το κε#$@@!!το μου δεν εχω internet σπιτι χαλια οι γραμες).
Καλο ειναι διαφανες αλλα δεν φενεται πολυ καλα αν απομακρινθει Undecided
Το landing gear ειναι μονοκοματο απο carbon δικιας μου κατασκευης και τα ροδακια τα ειχα φερει απο aircraft-world.com .
O κα#$%%^^^& >:λις ο Sebart με γειωσε τελειως  .
Το να φερουμε τετοιου μεγεθους  ARF απο Αμερικη ειναι φρικη καλυτερα να τα παραγκειλουμε χειροποιητα σε κανενα χρυσοχοο
Η μονη επιλογη γ#$$%%%ω τη χωρα που γενηθηκα ειναι τα Η9 που τα φερνουν εδω ,αν θες παρεμε τηλ η στειλε μου mail να σου πω απο που για να μη θεωρηθει οτι κανω σε καποιο μαγαζι διαφημηση.
Αυριο θα κατευω οποσδηποτε Αναβυσσο εχω να πεταξω καμια βδομαδα ,λεω προς το απογευμα 6-7 αλλα αν θες και μπορεις παρε με τηλ να κανονισουμε και αλλου και αλλη ωρα.

Καλες πτησεις σε ολους μεχρι τη Δευτερα που θα πεταμε παλι μεσω Forum. police

ΥΓ:Κωστα sorry για τα κοσμιτικα επιθετα αλα ωρες ωρες δεν κρατιεμαι και τα λεω χυμα police
« Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 20:24:46 από ΔΗΜΗΤΡΗΣ » Καταγράφηκε
Baper
Aeromodeller
*

Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Δευτέρα, 4 Ιούλ 2005, 19:24:14 »

Υπάρχει και 28% Wild Hare EXTRA 300LX
http://www.wildharerc.com/Products/ExtraSm/extra.html
Το έχει κατάστημα ετοιμοπαράδοτο.
Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου PM να σου πώ στοιχεία του μαγαζιού, γιατί δεν θέλω να θεωρηθεί διαφήμηση.

Καταγράφηκε

Keep It Up!
ΜΠΑΜΠΗΣ ΠΕΡΙΒΟΛΑΣ
ΣΑΧ
3DJunk
Moderator

Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Τετάρτη, 7 Δεκ 2005, 21:01:42 »

Δημητρη, Ηλια κλπ γεια και χαρα!

Το καλοκαιρι ειχε προταθει σ'αυτο το θεμα να γινουν αγωνες IMAC, Freestyle 3D. Πιστευω οτι θα ενδιαφερει αρκετους αφου θα μπορεσουν να παρουν μερος με ενα σχετικα καλοστημενο μοντελο scale, freestyle, artistic, δε ξερω η επιλογη δικη σας... Παρομοιοι αγωνες διαργανωνονται στην Αγγλια με επτυχια υπο την επιτηρηση και επιβληψη του Terry Westrop του Πρωην Πρωταθλητη F3A Αγγλιας. Στους αγωνες αυτους παρνουν μερος αεροπλανα απο τυπου Funtana 40 μεχρι και Compοσιτε ARF YAK 150cc δηλαδη δεν υπαρχει περιορισμος.

Υπο τις συμβουλες των πιο εμπειρων (Ηλια πεφτει σε'σενα η ευθυνη  ), νομιζω οτι μπορει να γινει κατι παρομοιο κι εδω. Ειναι κριμα να περιμενουμε να βρεθουμε παλι στους επομενους αγωνες F3A, μπορει απο αυτη τη συναντηση βγουνε καποιοι που ισως μπουνε και στο F3A.

Ξερω οτι ειναι η περιοδος πριν τα Χριστουγεννα και εχετε αλλες σκοτουρες/δραστηριοτητες, το ιδιο κι εγω. Πιστευω ομως οτι με την κανουργια Χρονια μπορουμε να διοργανωσουμε κατι.

Τι λετε λοιπον?

Νικος
« Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 7 Δεκ 2005, 21:04:49 από Nikolas » Καταγράφηκε
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Επισκέπτη
« Απάντηση #22 στις: Πέμπτη, 8 Δεκ 2005, 14:47:20 »

Bρε πανω που ειχα αποφασισει να πουλησω το showtime knuppel2 knuppel2 tickedoff tickedoff
Καταγράφηκε
3DJunk
Moderator

Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Πέμπτη, 8 Δεκ 2005, 15:52:56 »

Οχι μη το κανεις! Εχουμε δρομο μπροστα μας (μαλλον οχι δρομο ωρες)  ...
Καταγράφηκε
NikFrance
Aeromodeller Full Member

Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Δευτέρα, 9 Ιαν 2006, 14:50:02 »

Φιλε ΔΗΜHΤΡΗ βλέπω ότι το πουλάς το showtime τελικά....
Διάβαζα λίγο παλαιότερα σε ένα άλλο topic (δεν το βρίσκω τώρα για αυτό σου απαντώ εδώ) ότι είχες "πρόβλημα" με το YS στη ρύθμιση κτλ...και ότι τα παρατάς αυτό με βάζει σε σκέψεις....
Ήθελα στο έμμεσο μέλλον να ασχοληθώ αθλητικά... και το ys ήταν μέσα στις προτίμησης μου...
Γιατί αυτή η στροφή αφού συνειδητά πιστεύω έκανες αυτό το βήμα?
Καταγράφηκε

Ο ξάδερφος από Γαλλία...
3DJunk
Moderator

Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Δευτέρα, 9 Ιαν 2006, 21:03:54 »

Δεν ηξερα σε ποιο θεμα να βαλω αυτη τη φωτογραφια την βαζω εδω αφου οπως φαινεται τα μηνυματα σ'αυτο το θεμα δεν σχετιζονται 100% με τον τιτλο... Grin

Το αεροπλανο σχετιζεται με το sub-forum ομως αφου ειναι pattern.

Χωρις παρεξηγηση, χαιρετισμους,

Νικος 

* Chinese.JPG (49.75 KB, 800x600 - εμφανίστηκε 280 φορές.)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]  Όλοι  Πάνω Εκτύπωση 
Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Μοντέλα για αγώνες  |  Ακροβατικά ακριβείας - F3A - F3A GR (Συντονιστές: 3DJunk, stavros)  |  Θέμα: Γιατι???? « προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: