Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.329 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 04:26:32

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 04:26:32

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 00:29]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:15]

    από dominicm
    [Χθες στις 13:52]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304329
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 51
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 54
    Συνολικά: 54
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1]     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Για τους λατρεις του FPV  (Αναγνώστηκε 3913 φορές)
    pissas
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 443


    « στις: Πέμπτη, 24 Μάρ 2011, 13:15:15 »

    http://www.geosense.gr/site/xPage.asp?sid=826&LangId=5&ShowMenu=True
    Καταγράφηκε

    esky kob
    copter x 450 se v2
    copterx 450 pro  belt
    eflite msr
    rjx xtream 50
    skype: LandTamer
    Σωκράτης Δαμουλάκης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 572


    AKA canopus


    WWW
    « Απάντηση #1 στις: Πέμπτη, 24 Μάρ 2011, 14:58:55 »

    Αρκετα εντιπωσιακό αλλα επιδη ημουν στο FPV για κάμποσο καιρο ..το συγκεκριμενο μοντελο μονο FPV που δεν ειναι ..αφορα αυτονομη πτηση και δεν σου δινει την συγκηνιση του να φορας τα 3d γυαλια σου να είσαι σε ένα virtual cockpit και να έχεις εσυ τον πλήρη έλεγχο ..εδω τα πράγματα γινονται απλα με το enter στο pc σου..άσε που θα κάνει μια περιουσια...
    φιλικα Σωκρατης
    Καταγράφηκε

    ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΑΕΡΟΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗ...
    MarD
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.246



    WWW
    « Απάντηση #2 στις: Πέμπτη, 24 Μάρ 2011, 15:14:37 »

    Ωραίο αλλά ακριβό (πενταψήφιο ποσό).
    Ουσιαστικά το software είναι ότι είναι, τα υπόλοιπα υπάρχουν και στα μοντελιστικά είδη.
    H rvosd υποστηρίζει way points με πλήρως αυτοματοποιημένη πτήση αλλά το συγκεκριμένο firmware μπορείς να το λάβεις μόνο κατόπιν αιτήσεως και για την ώρα μπορούν και το λαμβάνουν μόνο κάτοικοι της Αμερικής και του Καναδά καθώς φοβούνται για "τρομοκρατικές" δραστηριότητες.
    Καταγράφηκε

    “The helicopter approaches closer than any other [vehicle] to fulfillment of mankind's ancient dreams of the flying horse and the magic carpet.”
    - Igor Sikorsky

    http://www.coolmodels.gr
    pissas
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 443


    « Απάντηση #3 στις: Πέμπτη, 24 Μάρ 2011, 17:29:32 »

    Καλα παιδια δεν εχω ασχοληθει, απλα το πετυχα σε ενα πρωινο surf ,και ειπα να το βαλω και εδω μιας και ολο και καποιος θα το αντιγραψει τελικα  buck2
    Καταγράφηκε

    esky kob
    copter x 450 se v2
    copterx 450 pro  belt
    eflite msr
    rjx xtream 50
    skype: LandTamer
    Bocian
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 686


    « Απάντηση #4 στις: Πέμπτη, 24 Μάρ 2011, 20:59:46 »

    ..άσε που θα κάνει μια περιουσια...

    Πραγματι πολυ εντυπωσιακο, και απο τιμη κοψοχρονια το δινουν ΜΟΝΟ 8500 Ευρω χωρις φορους!!

    Where can I buy the swinglet CAM?

    For the time being, you can buy it directly from us. We are working towards building a reseller network and will post a link on our website as soon as they are established.

     
    What is the price of a swinglet CAM?

    The 2010 recommended price for the swinglet CAM is CHF 9’900 (USD $10’600, EUR €8’400), taxes not included.


    DeltaMan εμπρος πεδιον λαμπρον

    Καταγράφηκε

    Σ' αυτή τη χώρα, σε λίγο καιρό, όποιος είναι κάτοχος Ανεμοπτέρου, θα διώκεται Ποινικά.
    Σωκράτης Δαμουλάκης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 572


    AKA canopus


    WWW
    « Απάντηση #5 στις: Πέμπτη, 24 Μάρ 2011, 21:43:10 »

    μωρε δεν πανε καλα...τι πουλανε δηλαδη καμια φοβερη ιπταμενη μηχανή ?? αν ειναι δυνατον.. idiot2 idiot2
    Καταγράφηκε

    ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΑΕΡΟΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗ...
    nik00ss
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 562



    « Απάντηση #6 στις: Πέμπτη, 24 Μάρ 2011, 21:52:29 »

    μωρε δεν πανε καλα...τι πουλανε δηλαδη καμια φοβερη ιπταμενη μηχανή ?? αν ειναι δυνατον.. idiot2 idiot2

    δεν ειναι το κοστος της πτερυγας,αλλα του λογισμικου και την τυχον υποστηριξη....θεωρειται επαγγελματικο εργαλειο..
    Καταγράφηκε
    Σωκράτης Δαμουλάκης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 572


    AKA canopus


    WWW
    « Απάντηση #7 στις: Παρασκευή, 25 Μάρ 2011, 00:42:32 »

    δεν ειναι το κοστος της πτερυγας,αλλα του λογισμικου και την τυχον υποστηριξη....θεωρειται επαγγελματικο εργαλειο..

    [/quote]

    Να σου πω..εγω πέρισυ με το easy star μου μπορουσα να πετάξω  όσο εφτανε η εμβέλεια μου..εκλεινα την Τ/Κ μου και το αεροπλάνο επέστρεφε σε μένα..ειχα 8 διαφορετικές επιλογες τροπου πτησεις..το μονο που δεν εκανε ήταν αυτοματη προσγείωση..μπορουσα να βάλω 8 way points οπως ειπε και ο μαριος και να παρακολουθω την πτηση μου στο goggle earth και τοσα αλλα με μολις...1000 ευρω ..επεγγελματικο εργαλειο θα ηταν να μπορει να συκωσει μια SLR φωτογραφικη μηχανη και να βγαζει βιντεο και φωτο τελειας ποιοτητας..με την συγκεκριμένη φωτογραφική που διαθέτη αμφιβάλω για την ποιότητα του..τελος πάντων κανείς δεν μας αναγκάζει να το αγοράσουμε..αλλα καμια φορα μας πουλανε φυκια για μεταξωτές κορδέλες !!!

    Φιλικα Σωκρατης  Χαμόγελο Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΑΕΡΟΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗ...
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #8 στις: Παρασκευή, 25 Μάρ 2011, 00:49:43 »



    Να σου πω..εγω πέρισυ με το easy star μου μπορουσα να πετάξω  όσο εφτανε η εμβέλεια μου..εκλεινα την Τ/Κ μου και το αεροπλάνο επέστρεφε σε μένα..ειχα 8 διαφορετικές επιλογες τροπου πτησεις..το μονο που δεν εκανε ήταν αυτοματη προσγείωση..μπορουσα να βάλω 8 way points οπως ειπε και ο μαριος και να παρακολουθω την πτηση μου στο goggle earth και τοσα αλλα με μολις...1000 ευρω ..επεγγελματικο εργαλειο θα ηταν να μπορει να συκωσει μια SLR φωτογραφικη μηχανη και να βγαζει βιντεο και φωτο τελειας ποιοτητας..με την συγκεκριμένη φωτογραφική που διαθέτη αμφιβάλω για την ποιότητα του..τελος πάντων κανείς δεν μας αναγκάζει να το αγοράσουμε..αλλα καμια φορα μας πουλανε φυκια για μεταξωτές κορδέλες !!!

    Φιλικα Σωκρατης  Χαμόγελο Χαμόγελο

    Εχεις κανει παρουσιαση του Easy Star σου; Εαν ναι που ειναι το λινκ; Εαν οχι προσπαθησε να κανεις μια αναλυτικη παρουσιαση, ενδιαφερει αρκετους εδω μεσα.
    Ευχαριστω πολυ.
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 25 Μάρ 2011, 07:15:58 από orck » Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    Σωκράτης Δαμουλάκης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 572


    AKA canopus


    WWW
    « Απάντηση #9 στις: Παρασκευή, 25 Μάρ 2011, 01:06:41 »

    Βασικά το εχω πουλησει εδω και καιρο σε ενα παλικαρι απο Έδεσσα..ο Μαριος ισως τον γνωρίζει ..και επισης αν θες μπορεις να απευθυνθείς στο Μαριο ..Coolmodels ο οποιος θεωρω ειναι ο καλυτερος γνωστης του FPV με μαγαζι στην ελλαδα..
    Καταγράφηκε

    ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΑΕΡΟΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗ...
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #10 στις: Παρασκευή, 25 Μάρ 2011, 10:46:52 »

    Καλημέρα παιδιά και Χρόνια μας Πολλά να έχουμε, άν και δέν βλέπω να μένει για πολύ Δική μας η Ελλαδίτσα.

     Εκείνο που πληρώνεις είναι όλο το @γγουράκι που φάγανε εκείνοι για να σου παραδώσουν το προιόν σε αυτή τη Σπέσιαλ Plug&Fly μορφή. Ο επαγγελματισμός τους εμένα μου άρεσε και η οργάνωσή τους. Μεταλλικά βαλιτσάκια να πούμε, χωρίς καλώδια να κρέμονται, και Υποστήριξη όπως προείπατε. Το παίρνεις έτοιμο και... Βουαλά! Zero hours of work απο εσένα. Σίγουρα θα μπορούσαν να σου βάλουν τα ίδια πράγματα σε μεγαλύτερο σκάφος. Απο την άλλη, η τιμή τους είναι αρκετά μεγάλη, δέν απευθύνεται όμως σε χομπίστες...
     Εκείνο που πρέπει τώρα εμάς να ταρακουνήσει είναι του τί μπορούμε να κάνουμε με Σωστή, μεθοδευμένη και Σκληρή-Άπλετη δουλειά και ωριμότητα. Γιατί εμείς καταλαβαίνουμε λίγα περισσότερα επειδή είμαστε στο χώρο, ο κοσμάκης όμως που το βλέπει σάν τρίτος εντυπωσιάζεται. Και καλά κάνει. Απλά να βλέπουμε πώς μερικοί προχωράνε ένα βήμα εμπρός τις γνώσεις, τις ικανότητές και τον εξοπλισμό τους...

     Bocian, πρέπει πρώτα να πεισθεί ο Έλληνας ότι είναι απο τους Αρχαιότερους πολιτισμούς, στρατούς και μαχητές λαούς και ζεί σε ένα απο τα Καλύτερα κλίματα του πλανήτη και να το Εκτιμήσει αυτό. Εγώ να φτιάξω την πτέρυγα, εσύ το λογισμικό, ο άλλος το hardware... Μονιασμένα. Όσες φορές στο παρελθόν δοκιμάσαμε το "μονιασμένα", κάναμε το όνειρο πραγματικότητα._

     Ο Μάριος που έχει το κατάστημα coolmodels.gr, είναι αναμφισβήτητα, ο Πρωτοπόρος αυτή τη στιγμή σε θέματα FirstPersonView. Η αλήθεια να λέγεται. Φτάνουν πιά οι ουρανοκατέβατοι, άσχετοι, Αποκλειστικοί Αντιπρόσωποι 67,5 εταιρειών, που τα ξέρουν και ανακατεύονται με όλα. Κακό στον εαυτό τους κάνουν. Πρέπει να το καταλάβουν αυτό. Η ειδίκευση είναι Απαραίτητη.

     Πώ ρέ λογοδιάρροια πρωινιάτικα!

    DM
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    MarD
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.246



    WWW
    « Απάντηση #11 στις: Παρασκευή, 25 Μάρ 2011, 23:19:36 »

    Εντάξει συγκινήθηκα!  buck2
    Έτσι είναι πάντως όπως τα λέει ο Απόστολος, χρειάζεται να συνεργαζόμαστε αντί να φαγωνόμαστε και να μοιράζουμε τις εργασίες τμηματικά σε αναλογία με το ποιος είναι ικανότερος για το κάθε τι. Θα ήθελα πραγματικά πάρα πολύ να παίρνω μοντέλα από τον Απόστολο, να μου φτιάχνει το λογισμικό ένας ηλεκτρονικός και γενικότερα να επωφελειθούμε μεταξύ μας μπας και μείνει κανά φράγκο εντός συνόρων...  Θυμός

    Θυμάμαι που έλεγα ως πιτσιρικάς: "μα καλά δεν μπορεί ο κόσμος να καταλάβει πως έχουμε να κερδίσουμε περισσότερα όταν βάζουμε το κοινό όφελος πάνω από το προσωπικό;"
     Σφραγισμένα χείλη
    Καταγράφηκε

    “The helicopter approaches closer than any other [vehicle] to fulfillment of mankind's ancient dreams of the flying horse and the magic carpet.”
    - Igor Sikorsky

    http://www.coolmodels.gr
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #12 στις: Σάββατο, 26 Μάρ 2011, 20:06:02 »

    Καλησπέρα Κύριοι.

    Μάριε, Καλά έκανες και συγκινήθηκες. Και γώ συγκινούμαι όταν βλέπω σωστές προσπάθειες. Για να φτάσεις κάπου τη δουλειά σου χώνεσαι γερά στα χρέη με δάνεια και αηδίες, μέχρι και τον πατέρα σου λές "δώσε". Πονάς και το σκέφτεσαι ακόμη και στον ύπνο σου. Κάποιοι άλλοι κύριοι έχουν κολλητούς τους βουλευτές και κάνουν εταιρείες Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας για να πουλήσουν αερομοντέλα...
    Πάει μακριά η κουβέντα, αλλά πρέπει και ο κόσμος, το αγοραστικό κοινό να μάθει να εκτιμάει. Χωρίς αυτή την εκτίμηση όλοι οι κόποι μας χαμένοι θα πάνε.
    Για νά ΄ναι το Εμπορικό-Οικονομικό Ισοζύγιο μιάς χώρας Θετικό, πρέπει να γυρνάει μέσα το χρήμα αλλιώς, πολύ Απλά, είναι... Αρνητικό!

    Και μιάς και είμαστε σε Θέμα για FPV, κάτσε να δείς το Νέο αεροπλάνο του Απόστολου (2,40 μ. εκπετάσματος), μεγέθυνση του Skywalker που έχεις στο μαγαζί... Με τσίγκλησε ο Μιχάλης και τώρα να δείς...  devil

    Πάντως μιάς και είδα στο ανωτέρω Video την πτέρυγα να προσγειώνεται μόνη της (!), θέλω να μου πεί κάποιος που ασχολείται με το FPV, άν αυτό είναι εφικτό με τον ήδη υπάρχων εξοπλισμό του εμπορίου, ή άν χρειάζεται άλλα software, hardware κλπ, πιό εξειδικευμένα...
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Σελίδες: [1]     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Ηλεκτρικά  |  Slowflyers & Parkflyers - Indoor & Microlight (Συντονιστής: _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Για τους λατρεις του FPV
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.