Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 09:06:03

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 09:06:03

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 194
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 79
    Συνολικά: 79
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 2 [3] 4     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ  (Αναγνώστηκε 23808 φορές)
    Phantom Duck
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 13


    « Απάντηση #30 στις: Τρίτη, 31 Ιούλ 2007, 16:10:47 »

    Ο καθένας από αυτούς χρεώνει όσα πιστεύει ότι αξίζουν οι παροχές (καντίνα, τουαλέτα, ρεύμα, νερό κλπ)που προσφέρει το μοντελοδρομιό του. Το θέμα είναι ότι κάποιοι(ος) λένε ότι τα μέλη είναι ασφαλισμένα. Για ζητήστε να δείτε τα συμβόλαια, υπάρχουν;
    Ή μήπως ασφαλισμένοι είναι μόνο όσοι ο μοντελοδρομιάρχης έχει γράψει σε άλλη αερολέσχη;

    Εγώ δεν ξέρω τίποτα, απλά ρωτάω.

    Μορε εσύ τα ξέρεις πολύ καλά. Άλλοι δεν τα ξέρουν καλά!
    Καταγράφηκε
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #31 στις: Τρίτη, 31 Ιούλ 2007, 16:34:01 »

    Όποτε βλέπω μηνύματα από πρωτοεμφανιζόμενα μέλη, στη μέση μιας συζήτησης που "καίει", το μυαλό μου πάντα πάει στο πονηρό.  devil Η συνήθης σειρά για τους περισσότερους "νέους" στο forum είναι: εμφάνιση - γνωριμία, καμιά ερώτηση, καμιά απάντηση σε γενικά θέματα κλπ.

    Πολύ περισσότερο πονηρεύομαι, όταν πρόκειται για ανώνυμα μέλη, που χρησιμοποιούν ψευδώνυμο και δεν βάζουν ούτε ένα μικρό όνομα...

    Άσχετα με το τι γράφουν, που δεν θέλω και δεν μπορώ να το κρίνω αν είναι σωστό ή λάθος, αυτό το ξεκάρφωτο με κάνει επιφυλακτικό.

    Το μυαλό μου παέι συνήθως:

    Είτε σε διπλοεγγραφή με άλλο λογαριασμό, για να μην "χαλάσει" το όνομά μας, είτε (ακόμα χειρότερα)
    εγγραφή ατόμων με άμεσο προσωπικό συμφέρον, να παρουσιάζονται ως ανεξάρτητοι για να επηρεάσουν γνώμες και καταστάσεις.
    Κανένα από τα δύο δε με βρίσκει σύμφωνο.

    Θα παρακαλέσω, επειδή μπαίνουν στη μέση συμφέροντα οικονομικά ( με την καλή έννοια, ελεύθερη αγορά είμαστε), να μην ξεφύγουμε στα γραφόμενα και να μιλάμε υπεύθυνα και σωστά. Αλλιώς μπορεί να θεωρηθεί ότι κάνουμε εμείς την παραπληροφόρηση...

    gkan


    Συγγνώμη αν θίγεται κανείς με αυτό που έγραψα, αλλά αισθάνομαι ότι είναι σωστό να το πω εκ των προτέρων...


     
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 926



    WWW
    « Απάντηση #32 στις: Τρίτη, 31 Ιούλ 2007, 18:05:31 »

    Καντινα..... Εκπληξη....τουλετα  Εκπληξη........νερο... Εκπληξη.......ρευμα....... Εκπληξη

    Να δωσετε .......να δωσετε παιδια ......και 100€ .....και 200€.......εστω και 300€ για χρηση μοντελοδρομιου . Thumbs up

    Εκτος εαν θελετε να ζησετε τις νοσταλγικες εποχες των Λουδοβικων ............ Grin

    Οπως επισης και εαν ερχονται οι γυναικες σας μαζι για παρεα στην πτηση ...........να περνουν το μαρτυριο της διψας  Θυμός για να μην χρειαζετε να πανε προς "νερου τους "

    Καταγράφηκε

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    esport
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 32



    « Απάντηση #33 στις: Τρίτη, 31 Ιούλ 2007, 20:39:15 »

    Αγαπητέ Γιώργο Κανδυλάκη,

    Αν το μυαλό σου πηγαίνει συχνά στο πονηρό, θα πρέπει να το ψάξεις. Χαμόγελο
    Δηλαδή, αν ένα πρωτοεμφανιζόμενο μέλος θέλει να μπει σε μια συζήτηση που καίει, δεν μπορεί;

    Όσο για το όνομα θεωρώ ότι απο την στιγμή που δεν είναι υποχρεωτικό να έχω το ονομά μου σαν user, και αφού το email μου (αν και κρυφό) έχει το ονοματεπωνυμό μου, δεν έχω καμία σχέση με αυτά που γράφεις. Αυτό επετρεψέ μου να το υποστηρίζω και να μην δεχτώ τα σχολιά σου περί ξεκάρφωτο.

    Θα σε παρακαλουσα όμως να μου στείλεις με ένα ΠΜ το τηλεφωνό σου ώστε να σε καλέσω.

    Ευχαριστώ
    Καταγράφηκε
    topg
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 155



    « Απάντηση #34 στις: Τρίτη, 31 Ιούλ 2007, 21:24:08 »

    Ενταξει βρε παιδια... μην ερχεστε Δερβενοχωρια...   εχει "παρεμβολες", ο διαδρομος ειναι μικρος, δεν εχει τουαλετα για τις κυριες ουτε καντινα... δραμα ειναι....    μονο μια μικρη καλη παρεα, πολλες πτησεις και το κυριοτερο λειπουν οι "επιστημονες" που φυσικα τα ξερουν ολα..  απο free flight  μεχρι jet.  Καλες πτησεις    angel


      Γιωργος Καλαδαμης
    Καταγράφηκε
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #35 στις: Τρίτη, 31 Ιούλ 2007, 21:42:24 »

    Φίλε esport

    το μυαλό μου πάει εκεί, γιατί τα τελευταία 2 χρόνια είδα αρκετά φαινόμενα σαν αυτά που περιγράφω (ανήκουστο υπό κανονικές συνθήκες και για απλούς μοντελιστές). Πιστεύω ότι κάνουν κακό τόσο στο forum, όσο και στο "επίπεδο των συζητήσεων", προκαλώντας εντάσεις ή χειροτερεύοντας εκείνες που ενίοτε ήδη υπάρχουν. Για αυτό είπα να εκφράσω την απορία μου και ίσως και να προλάβω τα χειρότερα...

    Καμία αντίρρηση, ένα πρωτοεμφανιζόμενο μέλος μπορεί να μπει όπου θέλει, όλοι από κάπου ξεκινήσαμε άλλωστε.

    Όταν όμως ένα πρωτοεμφανιζόμενο μέλος μπαίνει με "φόρα", πετάει ένα σχόλιο ανυπόγραφο και θίγει ή ανεβάζει τον ένα ή τον άλλο επαγγελματία (μαγαζί, μοντελοδρόμιο ή άλλο), τότε μου προκαλεί την απορία που προανέφερα. Και τον προκαλώ και εγώ με τη σειρά μου, να δείξει με την μετέπειτα συμπεριφορά του, αν κινείται από προσωπική αντικειμενική επιλογή (θεμιτό) ή από άλλους εξωγενείς παράγοντες (αθέμιτο κατ' εμέ). Και αν είναι ειλικρινής...

    Όσο για το όνομα, δεν τσέκαρα το email, ούτε το δικό σου ούτε του phantom duck, δεν θα έμπαινα άλλωστε στη διαδικασία "ταυτοποίησης στοιχείων". Θα μου έφτανε να δω κάτι, ένα μικρό ονομα έστω, "Μήτσος" σαν υπογραφή του μηνύματος. Όχι απαραιτήτως πλήρη στοιχεία ταυτότητας...

    δεν έχω καμία σχέση με αυτά που γράφεις. Αυτό επετρεψέ μου να το υποστηρίζω και να μην δεχτώ τα σχολιά σου περί ξεκάρφωτο.

    Μήπως όμως δεν το έγραψα για σένα ? διάβασε ξανά τα μηνύματα και βγάλε το συμπέρασμά σου...Χωρίς να αναιρώ τίποτα από τα παραπάνω.

    Το τηλέφωνό μου θα σου έρθει σε λίγο

    Φιλικά

    Γιώργος Κανδυλάκης
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    G.Skargiotis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.639



    WWW
    « Απάντηση #36 στις: Τετάρτη, 1 Αύγ 2007, 00:07:57 »

    pantos ena onomateponimo se mia dimosia sizitisi diloni sigoura sobarotita ke upefthinotita
    kati anonimo mpori o kathe enas na to eklabi san poniro!
    Καταγράφηκε

    Γιωργος Σκαργιωτης

     Η αλήθεια πάντα λάμπει,
     Η λάσπη του επιστρέφει!

        (Κυνηγός Τroll )
    Geοrge
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042



    « Απάντηση #37 στις: Τετάρτη, 1 Αύγ 2007, 01:57:31 »

    Ολοι εκφράζουμε τις γνώμες μας ΜΈΣΑ απο τις εμπειρίες μας για να βγεί κάτι ΚΑΛΟ

    Ετσι και εγώ σας μεταφέρω την απόψη με το θέμα τον ΠΑΡΕΜΒΟΛΩΝ ΣΤΙς ΑΛΑΝΕΣ και στα Μοντελοδρομια πάρτε
    ΤΗΛΕΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ τεχνολογίας 2,4GHZ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΜΑΡΚΕΣ όποτε μετά κοιτάς ΠΟΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟΔΡΟΜΙΟ
    ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΑΡΕΜΒΟΛΩΝ
    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΣΕ ΜΟΝΤΕΛΟΔΡΟΜΙΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΚΑΤΩ ΟΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΕΤΑΞΩ ΤΟ JET Huh
       ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ TO  EXΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ

    Υ.Γ Οποιος Θέλει στέλνει ΠΜ και μαθαινει... Δεν είμαστε ΚΑΙ ΣΤΗΝ NASA σε ένα forum για αεροπλανάκια είμαστε και ΑΠΛΑ   
       ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ  ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ
        ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ΤΟΥ aeromodelling.gr(Μπράβο τους)

     ΓΙΩΡΓΟΣ
     ΙΔΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ  ΓΙΑ ΤΟΥΣ  ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΥΣ!!!
    « Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 19 Αύγ 2007, 03:07:58 από rcegaleo » Καταγράφηκε
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #38 στις: Τετάρτη, 1 Αύγ 2007, 08:51:12 »

    Καλημέρα σε όλους

    Αυτό που για δεύτερη φορά έχει ξεκινήσει σχετικά με τα Δερβενοχώρια είναι ανούσιο και δεν βοηθάει κανέναν που θέλει να πάει πληροφορίες για το συγκεκριμένο μοντελοδρόμιο.  Θα σας παρακαλέσω λοιπόν να μην συνεχίσετε αυτή την αντιπαράθεση, μια και το να δυσφημίζεται ένα μοντελοδρόμιο δεν είναι κάτι που μπορεί να τιμά αυτόν που το κάνει.

    Ας μην συνεχιστεί λοιπόν αυτή η αντιπαράθεση, που δεν έχει καμία σχέση με το μήκος του διαδρόμου, το κόστος συνδρομής ή την απόσταση, και που δεν προσφέρει και τίποτα, γιατί άλλες είναι οι αιτίες και άλλα γράφετε.  Ο καθένας έχει κάνει τις επιλογές του και όλα τα μοντελοδρόμια έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα, τα οποία πολλές φορές είναι και υποκειμενικά.  Άλωστε αν υπήρχε κάποιο μόνο με πλεονεκτήματα θα είμασταν όλοι εκεί Χαμόγελο.

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    Geοrge
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042



    « Απάντηση #39 στις: Τετάρτη, 1 Αύγ 2007, 09:15:57 »

    Μέρα    και Καλό Μήνα.. Thumbs up

       
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 1 Αύγ 2007, 09:33:36 από rcegaleo » Καταγράφηκε
    Johnnie Red
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 662



    « Απάντηση #40 στις: Τετάρτη, 1 Αύγ 2007, 11:43:17 »

    Φίλε esport

    το μυαλό μου πάει εκεί, γιατί τα τελευταία 2 χρόνια είδα αρκετά φαινόμενα σαν αυτά που περιγράφω (ανήκουστο υπό κανονικές συνθήκες και για απλούς μοντελιστές). Πιστεύω ότι κάνουν κακό τόσο στο forum, όσο και στο "επίπεδο των συζητήσεων", προκαλώντας εντάσεις ή χειροτερεύοντας εκείνες που ενίοτε ήδη υπάρχουν. Για αυτό είπα να εκφράσω την απορία μου και ίσως και να προλάβω τα χειρότερα...

    Καμία αντίρρηση, ένα πρωτοεμφανιζόμενο μέλος μπορεί να μπει όπου θέλει, όλοι από κάπου ξεκινήσαμε άλλωστε.

    Όταν όμως ένα πρωτοεμφανιζόμενο μέλος μπαίνει με "φόρα", πετάει ένα σχόλιο ανυπόγραφο και θίγει ή ανεβάζει τον ένα ή τον άλλο επαγγελματία (μαγαζί, μοντελοδρόμιο ή άλλο), τότε μου προκαλεί την απορία που προανέφερα. Και τον προκαλώ και εγώ με τη σειρά μου, να δείξει με την μετέπειτα συμπεριφορά του, αν κινείται από προσωπική αντικειμενική επιλογή (θεμιτό) ή από άλλους εξωγενείς παράγοντες (αθέμιτο κατ' εμέ). Και αν είναι ειλικρινής...

    Όσο για το όνομα, δεν τσέκαρα το email, ούτε το δικό σου ούτε του phantom duck, δεν θα έμπαινα άλλωστε στη διαδικασία "ταυτοποίησης στοιχείων". Θα μου έφτανε να δω κάτι, ένα μικρό ονομα έστω, "Μήτσος" σαν υπογραφή του μηνύματος. Όχι απαραιτήτως πλήρη στοιχεία ταυτότητας...

    δεν έχω καμία σχέση με αυτά που γράφεις. Αυτό επετρεψέ μου να το υποστηρίζω και να μην δεχτώ τα σχολιά σου περί ξεκάρφωτο.

    Μήπως όμως δεν το έγραψα για σένα ? διάβασε ξανά τα μηνύματα και βγάλε το συμπέρασμά σου...Χωρίς να αναιρώ τίποτα από τα παραπάνω.

    Το τηλέφωνό μου θα σου έρθει σε λίγο

    Φιλικά

    Γιώργος Κανδυλάκης

    Σωστός ο Γιώργος για μια ακόμα φορά. Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Αυτό που πάει να κάνει είναι να μην "μαλλιοτραβηχτούν" τα μέλη απο την αρχή.......Και αυτός είναι και ο ρόλος του Moderator.....Όπως και να το κάνουμε ρε παιδιά έχει δίκιο! Δηλαδή είναι καλλίτερο για το καλό του φόρουμ να ξεκατινιάζονται τα μέλη; Συμφωνώ μαζί σου Γιώργο 100%.
    Μπράβο στο καλό Moderation...... Thumbs up Thumbs up
    Επίσης θα παρακαλούσα και τους υπόλοιπους να σεβαστούν το χώρο και τον φίλο μας gkan και να μην δωθεί κανενός είδους συνέχεια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων .......... Χαμόγελο
    ΜΦΧ
    Τρύφωνας
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 1 Αύγ 2007, 11:55:56 από Johnnie Red » Καταγράφηκε

    What goes up must come down...

    www.petame.gr
    bf109e
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 210



    « Απάντηση #41 στις: Κυριακή, 5 Αύγ 2007, 21:21:08 »

    Γεια σας και παλι

    εγω αντιθετως πιστευω στην ανωνυμια σε ενα χωρο,στο ιντερνετ αναφερομαι,που αν θελει καποιος μπορει να βλαψει καποιον και να μην ξερεις απο που σου ηρθε.Ο serafim και ο rcegaleo με καλυψαν πληρως.Φιλε Τρυφωνα μπορει το hobbybox να ηταν το καλυτερο απο ολα.Αλλα απο το σπιτι μου ειναι και 120χλμ.Αλλα τοσα να γυρισω παμε στα 240.Απο Δερβενοχωρια ειμαι μολις 20 λεπτα δρομο.Και ουτε.Αρα τι με συμφερει? Πεταω καλα? Πεταω.Το ευχαριστιεμαι? Το ευχαριστιεμαι.Αρα αγαπημενοι και οποτε θες τα λεμε και απο κοντα.Συμφωνουμε? Επισης topg συμφωνω και μαζι σου.Και για οποιους απορουν για ταυτοτητα λεω Γιωργος ιδιωτης και πικραμενος που καποτε εχασα τη σχολη Ικαρων για το υψος μου.Απλα δεν θελω κανεις να κρινει το χωρο πτησεων αλλων.Για να ειμαστε οπου ειμαστε μας αρεσει.Πανω απο ολα οι πτησεις και τα αεροπλανακια μας. καλες πτησεις.
    Καταγράφηκε
    topg
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 155



    « Απάντηση #42 στις: Κυριακή, 5 Αύγ 2007, 22:20:23 »

    Μια απαντηση στο ερωτημα του Γιωργου ( rcegaleo ) σχετικα με το αν μπορουν να του πουν να μην πεταξει, εφ'οσον πληρωνει, διοτι θα πεταξει Jet.  Φυσικα αφου πληρωνεις εχεις την απαιτηση να πετας οσο θελεις....  Ομως για 5-10 λεπτα που θα πεταξει  το Jet  η οποιοδηποτε αλλο μοντελο που χρειαζεται μια ιδιαιτερη "μεταχειρηση"  δεν νομιζω οτι παθαινουμε τιποτα με το να κατεβασουμε τα δικα μας και να "χαζεψουμε" λιγακι.   Στριφογύρισμα ματιών    Στο δικο μας μοντελοδρομιο οταν πηγαινουμε το ΚΑΤΑΝΑ ολοι περιμενουν πως και πως να πεταξει.  Ετσι και αλλιως  2-3 πτησεις των 10-15 λεπτων κανει.   Στο 6ωρο περιπου που καθομαστε εκει δεν ειναι πολυ, ετσι ?   ( το ΚΑΤΑΝΑ ειναι 3μ με 106cc βενζινη)

      Γιωργος Καλαδαμης
    Καταγράφηκε
    bf109e
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 210



    « Απάντηση #43 στις: Κυριακή, 5 Αύγ 2007, 22:36:06 »

    Καλησπερα

    Φιλε Γιωργο ετσι ειναι.Εξαλλου ειναι και ωραιο να χαζευεις και αλλα μοντελα να πετανε!!Οσο να ναι καπου κουραζεσαι αν πετας συνεχεια!!Το Σαββατο θα ανεβεις πανω?Εγω ειμαι ο Γιωργος με τα διαφορα μαχητικα.Αν Θυμασαι το 109 το π47 και ενα ηλεκτρικο π51.Προσεχως και με ενα κορσαιρ!!

    Καλες πτησεις.
    Καταγράφηκε
    Phantom Duck
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 13


    « Απάντηση #44 στις: Παρασκευή, 29 Φεβ 2008, 17:00:59 »

    Εγω ειμαι οπαδος της ελευθερης βουλησης και επιλεγω αλανα και παλι αλανα. Υπαρχουν μπολικες ευτηχως.
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 2 [3] 4     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.044 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.