Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.321 μηνύματα σε 12.378 θέματα από 6.238 Μέλη / Τελευταίο μέλος: JasonCrent
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τρίτη, 16 Απρ 2024, 08:39:08

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τρίτη, 16 Απρ 2024, 08:39:08

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Yiannis_S
    [Χθες στις 23:14]

    από Markhelis
    [Χθες στις 14:02]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 1 Απρ 2024, 12:53:25]

    [Κυριακή, 31 Μάρ 2024, 23:37:58]

    από panyaek
    [Κυριακή, 31 Μάρ 2024, 19:13:03]

    [Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 22:30:14]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6238
    Τελευταίο: JasonCrent
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304321
    Σύνολο θεμάτων: 12378
    Online σήμερα: 55
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 35
    Συνολικά: 36
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1]     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Διαφημιστικό υλικό (ΠΡΟΣΘΗΚΗ: υλικό προβολής) του φορουμ μας!!  (Αναγνώστηκε 3448 φορές)
    pepperakias
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31


    ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ


    « στις: Σάββατο, 21 Αύγ 2010, 20:52:09 »

    Καλησπερα σε ολη την παρεα!!

    Εψαξα σε ολο το φορουμ αλλα πουθενα δεν βρηκα κατι που βγαλαμε για να προβαλουμε το φορουμ μας οπως αυτοκολλητα, μπλουζακια, καπελακια, και αλλα σχετικα (ισως φταινε και τα ματια μου βεβαια!!! Cheesy Cheesy Grin Grin). Και γι αυτο σκεφτηκα να βρουμε ενα συμβολο που θα μας αντιπροσωπευει σαν μοντελιστικη ομαδα και να το τυπωσουμε σε κατι που θελουμε περα απο καποιες ατομικες ιδεες που ειχα δει για σταμπες σχετικες με τον αερομοντεισμο σε μπλουζακια. Εγω προσωπικα προτιμω αυτοκολλητα γιατι ειναι πιο ευχρηστα και ταιριαζουν μια χαρα στα μοντελα μας διπλα στην Ελληνικη Σημαια Wink Wink Wink Thumbs up Thumbs up. Αν ποσταρω το θεμα για δευτερη φορα οι διαχηριστες ας του διαγραψουν αλλα αν παλι καποιος ξερει κατι σχετικο ας μου πει!!

                                                                                                                                    Φιλικα Παναγιωτης
    Καταγράφηκε

    Στόν πατέρα μου οφείλω το ζην, στον αερομοντελισμό το ευ ζην!
    billiano
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 663


    Ζητω το Δ.Ν.Ταμειο Που Με Εκανε Ν'αρχισω Το Λαχειο


    « Απάντηση #1 στις: Κυριακή, 22 Αύγ 2010, 01:11:09 »

    Απαντηστε κυριοι διαχειριστες... Στριφογύρισμα ματιών

    Μαλλον εχει δικιο.Και αν θελουμε να εξαπλωθει και να μην εχει κερδοσκοπικο χαρακτηρα  θα ειναι παμφθηνα  Cheesy Cheesy

    Εγω παντως θα επερνα ενα σετ απ'ολα. Εκπληξη
    Καταγράφηκε

    Sponsored Απο Την Τσεπη Μου.....Και τα Λεφτα Απο Τα Καλαντα Γιατι Με Συμπαθει Η Γειτονια.....
    LampoLiS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 557


    Το Σήμερα Είναι Το Αύριο Για το Οποίο Ανησυχούσα Χ


    « Απάντηση #2 στις: Κυριακή, 22 Αύγ 2010, 02:41:20 »

     Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Τrex 450 sport fbl,copter cx450 se v2,copterx 450 scale body ce-135,e-sport phoenix glider,blade mcpx                              Karistos Fly Team[/size
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #3 στις: Κυριακή, 22 Αύγ 2010, 16:17:14 »

    Καλησπέρα σε όλους,

    δεν υπήρχε και δεν υφίσταται κάποιο θέμα ή σκέψη για κάτι τέτοιο... Το forum είναι απλά ένα forum...

    Δεν υπάρχει κάτι που να προσδίδει μια ιδιαίτερη ταυτότητα, ούτε και ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο, από όσο γνωρίζω τουλάχιστον.

    Καλό σαν σκέψη, αλλά "κολλάει" περισσότερο σε ενέργειες συλόγου.

    φιλικά,

    gkan
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    pepperakias
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31


    ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ


    « Απάντηση #4 στις: Κυριακή, 22 Αύγ 2010, 16:30:51 »

    Καλησπερα κι απο μενα,

    Καλο θα ηταν να μην ειμαστε τοσο απολυτοι!!! Και αλλα φορουμ δραστηριοποιουνται αποκλειστικα σε αυτον τον τομεα αλλα εχουν τυπωσει παραλληλα και καποιο τετοιο υλικο ωστε να δειξουν την ενοτητα και ''ομαδικοτητα'' τους!! Γι αυτο π.χ ενα αυτοκολλητο που εχει μια εξευτελιστικη τιμη(κατα τη γνωμη μου παντα!!) δεν πιστευω οτι επιβαρυνει την τσεπη κανενος αντιθετως δειχνει οτι ειναι μερος μιας μεγαλης παρεας που αγαπα και σεβεται το αντικειμενο!! Τωρα αν το θεμα ειναι λειτουργικο οπως λες και χρηζει περαιτερω συννενοησης καλο θα ηταν οι διαχηριστες να μας πουν δυο λογια για τις θεσεις τους!!! Αυτα τα λιγα απο εμενα


                                                                                          Παντα φιλικα και προς το συμφερον του φορουμ,
                                                                                          Παναγιωτης Thumbs up Thumbs up Wink Wink
    Καταγράφηκε

    Στόν πατέρα μου οφείλω το ζην, στον αερομοντελισμό το ευ ζην!
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #5 στις: Δευτέρα, 23 Αύγ 2010, 16:39:38 »

    Καλησπέρα σε όλους,

    δεν υπήρχε και δεν υφίσταται κάποιο θέμα ή σκέψη για κάτι τέτοιο... Το forum είναι απλά ένα forum...

    Δεν υπάρχει κάτι που να προσδίδει μια ιδιαίτερη ταυτότητα, ούτε και ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο, από όσο γνωρίζω τουλάχιστον.

    Καλό σαν σκέψη, αλλά "κολλάει" περισσότερο σε ενέργειες συλόγου.

    φιλικά,

    gkan

    Τα περισσοτερα φορουμ εχουν τετοιου ειδους διαφημιστικα...!

    ΑΠλα καλα θα ηταν, αν περναμε το οκ απο τον Κυριο Κωστοπουλο για κατι τετοιο να το αναλμβαναμε 5-6 εθελοντες ...!
    Καταγράφηκε
    pepperakias
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31


    ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ


    « Απάντηση #6 στις: Δευτέρα, 23 Αύγ 2010, 20:26:30 »

    Καλησπερα,

    Και φυσικα ο κ. Κωστοπουλος εχει τον πρωτο λογο σε αυτο το θεμα!! Και θα χαιρομουν αν μας ελεγε την αποψη του εδω!! Thumbs up Thumbs up Παραλληλα αν και θα το ηθελα πολυ να αναλαβω τη διεκπεραιωση αυτου του εγχειρηματος δυτυχως ειμαι απο μυτιληνη και δεν μπορω να συμμετεχω σε συννενοησεις με μαγαζια των Αθηνων (ανα τελικα γινει!!) που φυσκια εχουν και μεγαλυτερη ποιοτητα απο εδω!! Tongue Tongue Wink Wink Cheesy Cheesy Thumbs up

                                                                                                        Φιλικα Παναγιωτης
    Καταγράφηκε

    Στόν πατέρα μου οφείλω το ζην, στον αερομοντελισμό το ευ ζην!
    pepperakias
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31


    ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ


    « Απάντηση #7 στις: Πέμπτη, 26 Αύγ 2010, 19:00:41 »

    Απο τηλ ελειψη απαντησεων φαινεται οτι δεν υπαρχει ιδιαιτερο ενδιαφερον για κατι τετοιο. Ας κλεισει λοιπον εδω το θεμα! Κριμα και ηταν ωραιο σαν ιδεα(οχι επειδη ηταν δικια μου laugh laugh). Thumbs up Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Στόν πατέρα μου οφείλω το ζην, στον αερομοντελισμό το ευ ζην!
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #8 στις: Πέμπτη, 26 Αύγ 2010, 22:22:39 »

    Δυστυχώς είμαι ιδιαίτερα απασχολημένος τις τελευταίες μέρες και με δουλειά αλλά και με τους αγώνες αλεξιπτώτου πλαγιάς προ-παγκοσμίου κυπέλου PWCA στον Εμπεσσό Βάλτου http://www.empesosxc.net/

    Το Aeromodelling GR έχει ανοίξει τον δρόμο της επικοινωνίας στο διαδίκτυο για τους έλληνες αερομοντελλιστές. Αρχισε και συνεχίζει να λειτουργεί με συγκεκριμένους στόχους και υπάρχουν συνειδητές επιλογές. Δεν δημιουργήθηκε ανταγωνιστικά αλλά δημιουργικά, δεν δημιουργήθηκε για να προβάλει κάποιο σύλλογο, κάποια ομάδα ή κάποιο επαγγελματία. Βασικός στόχος ήταν και είναι η ελεύθερη συμμετοχή όλων. Βασικός στόχος ήταν και είναι η ενότητα του χώρου.

    Το Aeromodelling GR στηρίχτηκε και στηρίζεται σε στελέχη του ελληνικού αερομοντελισμού από διαφορετικούς συλλόγους αλλά και άτομα που έχουν γνώσεις, καλή διάθεση και καλούς τρόπους. Είναι το εργαλείο για να προσφέρουν στο σύνολο, χωρίς καμμιά αμοιβή.

    Το υλικό είναι ελεύθερο για πρόσβαση στον καθένα, ακόμα και αγγελία μπορεί να βάλει κάποιος χωρίς να κάνει εγγραφή. Εγγραφή κάνει κάποιος για να συμμετέχει ή να το παρακολουθεί καλύτερα.

    Οι ιδέες υλικού προβολής δεν είναι νέες. Οπως και πολλές φορές έχουν γίνει καλοπροαίρετες προτάσεις από επαγγελματίες για έκπτωση σε καταστήματα, συμμετοχή σε έξοδα, διαφημιστικά banners με αμοιβή, κληρώσεις κ.α. Δεν έγιναν δεκτές για να μην υπάρχουν δεσμεύσεις ή υπόνοια δεσμεύσεων.

    Λόγω του χαρακτήρα του Aeromodelling GR, ποτέ δεν θελήσαμε να προχωρήσουμε σε αυτοκόλλητα, μπλουζάκια, μπουφάν παραπάει.

    Συζητήσιμο το να υπάρξουν αρχεία με λογότυπο, με τα οποία θα μπορεί κάποιος μόνος του να βάλει σιδεροτυπία σε μπλουζάκι ή να φτιάξει αυτοκόλλητα για τα μοντέλα του.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    pepperakias
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31


    ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ


    « Απάντηση #9 στις: Παρασκευή, 27 Αύγ 2010, 01:59:58 »

    Kαλησπερα!! Δεν το γνωριζα οτι δουλευει ετσι το φορουμ!!! Thumbs up Thumbs up Wink Παντως εμενα μου κανει και η προταση σας κ. Κωστοπουλε!! Ξερουμε καποιον γραφιστα ομως για να μας κανει το λογοτυπο??

                                                                                                           Φιλικα Παναγιωτης
    Καταγράφηκε

    Στόν πατέρα μου οφείλω το ζην, στον αερομοντελισμό το ευ ζην!
    Σελίδες: [1]     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR, λειτουργία, βοήθεια, προτάσεις  |  Θέμα: Διαφημιστικό υλικό (ΠΡΟΣΘΗΚΗ: υλικό προβολής) του φορουμ μας!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.033 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.