Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.331 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 19 Απρ 2024, 07:58:28

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 19 Απρ 2024, 07:58:28

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:10]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 00:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304331
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 89
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 53
    Συνολικά: 54
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1] 2 3  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ακόμα ένα θέμα για κρίση στην F3A  (Αναγνώστηκε 9013 φορές)
    Rheno Racer
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 15



    « στις: Σάββατο, 19 Ιούν 2010, 20:26:42 »

    Καλησπέρα,

    Εντυπωσιακή πράγματι η προσπάθεια των υπευθύνων όσον αφορά την επιμόρφωση των στελεχών σας, τι να το κάνεις όμως όταν  βαθολογούν άλλα αντι άλλων !!
    Και εννοώ τους τελευταίους αγώνες F3A στην κάρλα.

    Αλήθεια Νικόλα, συγχωρεσέ μου τον ενικό, μπορούν οι κριτές να βαθμολογούν με υποδιαιρέσεις τους αθηλητές?

    Προβλέπονται τα μισαδάκια, π.χ. 6,5 7,5 8,5.

    Δεν ειναι άκυρα τα αποτελέσματα τότε HuhHuhHuhHuh

    Ευχαριστώ και εξηγήστε μου το μήπως και  εχω καταλάβει λάθος απο τον κανονισμό.

    καλό σαββατοκύριακο
    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 21 Ιούν 2010, 22:19:59 από Nikolas » Καταγράφηκε

    JR DSX9 - ΤREX-500 Esp - Sebart Sukhoi 50e v2
    GRELE
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 896



    « Απάντηση #1 στις: Σάββατο, 19 Ιούν 2010, 23:35:26 »

    Αγαπητε φιλε Rheno Racer
    Στο F3A η βαθμολογηση γινεται μονον με ακεραιους αριθμους.Μονον στα ελικοπτερα F3C υπαρχουν υποδιαιρεσεις.
    Δεν υπαρχει λοιπον περιπτωση να υπαρχουν "μισαδακια"και ολοι οσοι ασχολουνται με το ειδος το γνωριζουν αυτο καλα.
    Φιλικα
    Βασιλης Παπαδοπουλος
    Καταγράφηκε

    ......electrics are here to stay......
    Rheno Racer
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 15



    « Απάντηση #2 στις: Σάββατο, 19 Ιούν 2010, 23:45:13 »

    Eυχαρισττώ για την απάντηση κ. Παπαδόπουλε.

    εαν υπάρχουν τότε ?
    Καταγράφηκε

    JR DSX9 - ΤREX-500 Esp - Sebart Sukhoi 50e v2
    GRELE
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 896



    « Απάντηση #3 στις: Κυριακή, 20 Ιούν 2010, 00:39:32 »

    Αγαπητε φιλε Rheno Racer
    Ειναι αδυνατον να εχει γινει αυτο και μαλιστα σε Πανελληνιους αγωνες.
    Η βαθμολογηση με 6,5 (για παραδειγμα) δειχνει οτι ο κριτης δεν ηταν σιγουρος ουτε για το 6 ουτε για το 7 οποτε εβαλε 6,5.Αυτο στο F3A δεν μπορει να γινει ποτε.Εαν ο κριτης δεν ειναι σιγουρος για το τι ειδε η δεν ειδε καλα τοτε εχει την επιλογη της "μη παρατηρησης"(not observed).
    Γιατι ομως επιμενεις επ αυτου καθως δεν γνωριζω να υπαρχει τετοιο θεμα ?
    Φιλικα
    Βασιλης Παπαδοπουλος
    Καταγράφηκε

    ......electrics are here to stay......
    3DJunk
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.191



    « Απάντηση #4 στις: Κυριακή, 20 Ιούν 2010, 09:38:40 »

    Καλησπέρα,

    Αλήθεια Νικόλα, συγχωρεσέ μου τον ενικό, μπορούν οι κριτές να βαθμολογούν με υποδιαιρέσεις τους αθηλητές?

    Προβλέπονται τα μισαδάκια, π.χ. 6,5 7,5 8,5.

    Δεν ειναι άκυρα τα αποτελέσματα τότε HuhHuhHuhHuh

    Ευχαριστώ και εξηγήστε μου το μήπως και  εχω καταλάβει λάθος απο τον κανονισμό.

    καλό σαββατοκύριακο

    Γεια σου φιλε μου,

    Οχι δεν προβλεπεται κατι τετοιο.

    Σχετικα με τα υπολοιπα επιτρεψε μου σε παρακαλω να μην παρω θεση. Δεν ειναι αρμοδιοτητα μου.

    Ευχαριστω,
    Νικος
    Καταγράφηκε
    Γιώργος Βασδαβάνος
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31



    « Απάντηση #5 στις: Δευτέρα, 21 Ιούν 2010, 21:27:36 »

     Rheno Racer  μεγάλο θέμα  άνοιξες περί κριτών.
    Καταρχήν με ποιο δικαίωμα θίγεις άτομα τα οποία δεν τα γνωρίζεις , αλλά και δεν γνωρίζεις και τι έχουν προσφέρει αυτά τα άτομα στον αθλητικό αερομοντελισμό με ότι αυτό συνεπάγεται (αθλητής, κριτής, οργάνωση αγώνων,επιτροπή αερομοντελισμού, ιδρυτικά μέλη αεραθλητικών σωματείων κ.α);
    Αναφέρομαι σε μένα , τον Παντελή Νταναβάρα, τον Ακή Χαλκιά και τον Χρήστο Λεονταρίτη.

     Ποιός είσαι εσύ που “ξαφνικά” έχεις άποψη και νοιάζεσαι για τον αθλητικό αερομοντελισμό;
    Δεν σε έχω δεί πουθενά τα τελευταία 20 χρόνια, να έχεις ασχοληθεί με το αντικείμενο,  ούτε τα προηγούμενα μυνήματα σου δείχνουν κάτι ανάλογο, το αντίθετο μάλιστα, βλέπω ότι ούτε καν μέλος αερομοντελιστικού συλλόγου είσαι.
     Μήπως έχεις καταλάβει ότι με την κατεύθυνόμενη λασπολογία σου, σε έχουν εκθέσει οι φίλοι σου;
     και για να μην συνεχίσεις να εκτίθεσαι άλλο, πές τα φιλαράκια σου να βγούν μπροστά να πούν αυτά που θέλουν, και όχι να κρύβονται  πίσω απο σένα.

    Εδω θα περίμενα και μία ανάλογη αντίδραση απο τον Nicola ως  Moderator και υπεύθυνο αυτού του threat να είχε ήδη στείλει στον σκουπιδοτενεκέ μυνήματα υβριστικού περιεχομένου, και να έχει  βάλει στη “θέση” του τον  Rheno Racer.
    Οπως επίσης μου κάνει εντύπωση πως μετά από ενάμιση  χρόνο ενεργοποιήται το threat με θέμα βαθμολόγησης  και μετά από μία ώρα απαντά ο  “ανένταχτος”  Rheno Racer.
     Τυχαίο;  δεν νομίζω.

    Τώρα στο θέμα μας.
    Ναι , βαθμολογήσαμε και με μισά , και δέχομαι ότι αυτό ήταν λάθος. (μετά από επί τόπου συζήτηση, είχαμε την αντίληψη ότι  πλέον μπορούν να  “παίξουν” και τα μισά στη βαθμολόγηση σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια) και δεν βαθμολογήσαμε “άλλα αντί άλλων” έτσι.
    Τα λάθη όμως είναι για τους ανθρώπους , αρκεί να έχουν το θάρρος να τα παραδέχονται.
     
      Πρόκειται όμως για ένα “τυπικό” λάθος το οποίο σε καμμία περίπτωση δεν επηρεάζει την τελική
    κατάταξη των αθλητών, και αυτό το γνωρίζουμε όλοι.
     
     Τα λάθη επίσης γίνονται από άτομα που δραστηριοποιούνται, και όχι από άτομα που κάνουν κριτική εκ του ασφαλούς & εκ του πονηρού πίσω από ένα pc.
      Στο σύλλογό μας λέμε  “εαν πετάς  σπάς , εαν δεν πετάς δεν σπάς”.

    Εγώ προσωπικά και οι υπόλοιποι κριτές κληθήκαμε να βοηθήσουμε  στους αγώνες από την ομοσπονδία, και όχι από μόνοι μας,  άρα τα παραπονά σου εκεί.
    Γνωρίζεις ότι εάν δεν πηγαίναμε και εμείς τα “στουρνάρια” , ότι δεν θα γίνονταν τα πατέρν;
     Τι είναι σημαντικότερο, τα “μισά”  ή  να μην γίνει η κατηγορία ;
    Τόσο πολύ σε ενόχλησαν τα μισά ,και δεν σε πείραξε ότι η F3A GRB δεν έγινε καθόλου και στην F3A  ήταν μόνο ο Ακης Χαλκιάς και προς τιμή του ο Alex Syomin.
    Δεν σε ενημέρωσαν πλήρως οι “φίλοι” σου απ ότι φαίνεται.
    Ας φρόντιζε η ομοσπονδία να έστελνε  τους  “διαβασμένους” κριτές, αλλά δυστηχώς δήλωσαν κωλυόμενοι.
     Εχει πολλά ενεργά άτομα η κατηγορία των πάτερν τα οποία είναι “υπεύθυνα” και “διαβασμένα” πάνω στην κατηγορία αυτή, ώστε να ρίξεις τη λάσπη σου.
    Στο κάτω κάτω, έγω όπως είπα και πιο πάνω να βοηθήσω πήγα (με προσωπικά έξοδα & χρόνο που έκλεψα απο την οικογένεια μου),  όχι να ακούσω και το ευχαριστώ.
     
     Σε έπιασε ξαφνικά ο “πόνος” για την κατάρτιση των κριτών, αλλά ρώτησες να μάθεις εάν έγινε τον τελευταίο καιρό σεμινάριο για update των κριτών απο τους “αρμόδιους” της κατηγορίας ;
     Απ ότι γνωρίζω ήταν να γίνει φέτος, και δύο φορές αναβλήθηκε από τον εισηγητή του,   γιατί;
     Γνωρίζεις ότι με το “πονεμένο” θέμα των κριτών και με τις τακτικές της ομοσπονδίας, ότι εάν δεν κάθονταν κριτής στους αγώνες ελικοπτέρων, ο “αδιάβαστος” κατ έσένα,  Ακης Χαλκιάς , δεν θα γίνονταν ούτε οι αγώνες ελικοπτέρων, λόγω έλλειψης κριτών; 

     Το να κάνουμε μία στύρα ,κακοπροαίρετη και εκ του ασφάλους κριτική είναι το μόνο εύκολο.
    Απ τη μία  η ομοσπονδία παρακαλάει για να βρεί κριτές , και οι περισσότεροι δηλώνουν “κωλυόμενοι” ,  και απο την άλλη μας ενοχλούν οι τελείες και τα κόμματα στον κανονισμό.

    Μετά αναρωτιώμαστε γιατί δεν προχωράει ο αθλητικός αερομοντελισμός στην Ελλάδα.
    Εαν κατάλαβες καλά με τέτοιου είδους νοοτροπείες και μυνήματα μόνο ζημιά κάνουμε, και αυτοί που αγαπάνε τα πάτερν και θέλουν να ασχοληθούν, διαβάζοντας όλα αυτά αποθαρρύνονται.

    Χαιρετίσματα στα φιλαράκια σου, και ελπίζω  να κατάλαβες κάτι απόλα αυτά.   Ποοολύ άνεση
     
    Καταγράφηκε
    3DJunk
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.191



    « Απάντηση #6 στις: Δευτέρα, 21 Ιούν 2010, 22:39:15 »

    O συγκεκριμενος χαρακτηρισμος διαγραφηκε εστω και καθυστερημενα γιατι αφορα φιλους και οχι μονο. Συμφωνω οτι βλεπουμε το δεντρο και οχι το δασος. Τα "μισα" ειναι το κερασακι στην τουρτα, ας δουλεψουμε λιγο την τουρτα δηλαδη τη "βαση" και ας αφησουμε τα υπολοιπα.

    Στην Αθηνα τα σεμιναρια αναβληθηκαν λογω ελλειψης ενδιαφεροντος. Το να γινει σεμιναριο και να παραβρισκονται 2 ατομα το θεωρω δωρο αδωρο.

    Ωστοσο συνεταξα το σεμιναριο κριτων για το P11 το οποιο δεν μετεφρασα απλως αλλα εμπλουτισα με προσωπικα σχολια και παρεδωσα στην Ομοσπονδια η οποια το ενεκρινε κανοντας καποιες μικρες τροποποιησεις.

    Παρακαλω να σταματησουν οι μπιχτες και υπονοουμενα τοσο σε αυτο οσο και σε αλλο σχετικο θεμα, ουτε αυτα κανουν καλο στο hobby. Με αυτη τη συμπεριφορα καποιοι συντελουν στο να μην υπαρχουν συμμετοχες ουτε του χρονου...

    Λοιπον μετα απο αυτη την παρενθεση συνεχιζουμε παρακαλω στο θεμα μας. Αντιπαραθεσεις παρακαλω δεν θα γινουν δεκτες εδω.
    Ανταλλαξτε προσωπικα e-mail ή PM.

    Σας ευχαριστω για την κατανοηση σας, συνεχιζουμε λοιπον. Χαμόγελο

    ΥΓ: Θα ανεβασω την παρουσίαση συντομα.






    Καταγράφηκε
    Rheno Racer
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 15



    « Απάντηση #7 στις: Τρίτη, 22 Ιούν 2010, 00:52:19 »

    θα ηθελα να σας παρακαλέσω να μην ξαναγγίξετε τα μηνυματά μου, εάν θεωρήσατε υβριστικό το "στουρνάρια" κρίμα, τότε θα έπρεπε να κάνετε μήνυση στους δασκάλους μας που μας αποκαλούσαν έτσι.

    Κύριε Βασδαβάνο εχω ονομα και επώνυμο και δεν κρύβομαι !!!
    Διαπιστώνω ότι είσαστε λαλίστατος, πράγμα που δεν κάνετε γενικώς εδώ .... μάλλον κανατε χοντράδες στον Βόλο και τώρα αντι να ζητήσετε συγνώμη από τους αγωνιζόμενους εσείς και ο έτερος κριτής επιτίθεστε ... δεν μπορώ να καταλάβω με ποιό δικαίωμα.
    Εσεις λέτε οτι εγώ θίγω ?
    Εσείς βαθμολογήσατε λάθος και όχι ΕΓΩ, εγω τουλάχιστον δεν ξέρω πως να το κάνω αυτό αλλά σιγουρα δεν θα κινδυνέψω να ακυρωθούν οι αγώνες εξαιτίας μου, οποτε καθομαι απο έξω και χαζεύω.
    Κατευθυνόμενη λασπολογία ? ΕΓΩ ? που λασπολόγησα ?  Εκπληξη
    Από Λάρισα δεν ειστε, ε να σας δώσουμε εμεις οι υπόλοιποι τα 10 ευρώ καύσιμα που κάψατε και να μην ξανασχοληθείτε με αυτό που προσφερθήκατε να κάνετε για το καλό των υπολοίπων.
    Σας το ζήτησε η ομοσπονδία ε ακόμα χειρότερα, μετά την γκέλα πάρτε το καπελάκι σας, κάτω τα αυτιά και τσιμουδιά !
    Εαν ήξερε η ομοσπονδία ότι θα τα καταφέρνατε τόσο καλά ειμαι σίγουρος ότι ΔΕΝ θα σας το ζηταγε ... !
    Με αυτά και με άλλα και εμείς που θέλουμε να ασχοληθούμε με τα αγωνιστικά ΔΕΝ πρόκειται.
    Οταν τέτοια άτομα απαρτίζουν τα σωματεία με όλους αυτούς τους τίτλους που απαριθμήσατε .... που ειλικρινά έμεινα εμβρόνητος και εκστασιασμένος με την προσφορά σας ... θα σας παρακαλούσα να κάνετε στην άκρη να αναλάβουν άλλοι οι οποίοι δεν αναζητούν το "ΖΗΤΩ", τουλάχιστον αυτο το "φτηνό" ΖΗΤΩ των 10 ευρώ.
    Τι μου λέτε για 20ετή προσφορά και για "φίλους" καλυμένους πίσω απο εμένα Huh
    Εγω ετσι και αλλιώς σε αλάνες πέταγα μονος μου και που ευτυχώς σε αυτό το φόρουμ του κ. Κωστόπουλου μας ανοίξαν τα μάτια για όλους αυτούς τους γκουρού που κυκλοφορούν δεξια και αριστερά και βαθμολογούν τους αγώνες με μισά και όπως αυτοί γουστάρουν.

    Κρίμα στους ανθρώπους που ανιδιοτελώς προσφέρουν σε αυτά που αγαπούν και εσεις τους πείσατε οτι μπορείτε να τα καταφέρετε αλλά σταθήκατε "κοντύτεροι" των περιστάσεων.

    ΞΕΦΤΥΛΑ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ και η Ομοσπονδία να λάβει τα μέτρα της με όλους εσάς τους ΜΑΣΤΕΡΣ κ.κ.
    Μα τι να κάνει και αυτή η έρμη, έρμαια τους παλαιοντολογίξ Σαβράμη ...........

    Ευχαριστώ για το βήμα που μου έδωσε το φόρουμ εδώ, ζητώ συγνώμη εαν ήμουν επιθετικός ΑΛΛΑ μιλάω μόνο εξ'ονοματός μου !!!

    Εμμανουήλ Μακαρίου
    Μάλλον θα συνεχίζω στις αλάνες
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 22 Ιούν 2010, 01:09:46 από Rheno Racer » Καταγράφηκε

    JR DSX9 - ΤREX-500 Esp - Sebart Sukhoi 50e v2
    GRELE
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 896



    « Απάντηση #8 στις: Τρίτη, 22 Ιούν 2010, 12:05:42 »

    Αγαπητοι φιλοι
    Οπως φαινεται διαψευστηκα οικτρα !!

    Θεωρω οτι δεν ειναι επουσιωδες θεμα η "κερασακι στην τουρτα" η επιλογη τετοιου τροπου βαθμολογησης.
    Η διαφορα στον τροπο βαθμολογησης μεταξυ F3C και F3A υπαρχει διοτι στο F3C υπαρχουν μονον κεντρικα ακροβατικα και κατα συνεπεια ο κριτης  εχει τον χρονο να επικεντρωθει και να παρατηρησει το ακροβατικο με μεγαλυτερη ακριβεια αναλυσης  ενω στο  F3A  οπου το ενα ακροβατικο διαδεχεται το αλλο (μανουβρες και στα ακρα) αφηνοντας ετσι πολυ λιγοτερο χρονο ακριβους παρατηρησης για το καθε ενα αρα και μειωμενη δυνατοτητα αναλυσης. Στην πρωτη περιπτωση ο κριτης βαθμολογει σε 21 βηματα ενω στην δευτερη σε 11 βηματα.Δηλαδη οι κανονισμοι λαμβανουν υπ οψιν τους τον μειωμενο χρονο παρατηρησης του κριτη.

    Τα δε αλλα που αναφερθηκαν οπως "τι να κανουμε αφου μονον εμεις πηγαμε εκει και εσεις οι αλλοι οι γνωστες δεν ηρθατε κλπ κλπ"  μονον  ως "προφασεις εν αμαρτιαις" μπορουν να χαρακτηριστουν αφου κατα την πληροφορηση μου οι κριτες του συγκεκριμενου αγωνα ειναι ολοι παλαιμαχοι και γνωστοι αθλητες και βεβαια παντα υπαρχει και η λαικη ρηση  "δεν ηξερες δεν ρωταγες".

    Καταθετω λοιπον την γνωμη μου οτι ΝΑΙ λαθη μπορει να γινουν, και γινονται (ουδεις αλαθητος), λαθη ομως που ανιχνευονται και  συζητουνται χωρις επανορθωση παραπεμπουν σε αυθαιρεσιες και αυτο ΔΕΝ ειναι καλο διοτι υποβιβαζει την αξιοπιστια των αγωνων την οποια  οι κανονισμοι  διασφαλιζουν.
    Ομως αρμοδια αρχη ειναι η ΕΛΑΟ και αυτη πρεπει να αναζητησει πλεον την "Σολομωντια " λυση !

    Τελος δεν εχω κανενα προβλημα εαν ο Νικολας η οι υπευθυνοι θελησουν να μεταφερουν αλλου η ακομη και να διαγραψουν τα οποια μηνυματα μου αλλα  ηθελα να πω αυτα που πιστευω.

    Βασιλης Παπαδοπουλος
    Καταγράφηκε

    ......electrics are here to stay......
    3DJunk
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.191



    « Απάντηση #9 στις: Τρίτη, 22 Ιούν 2010, 18:32:34 »

    Φιλοι,

    Παρακαλώ ας πάψει να υπάρχει αρνητική διάθεση.Χαμόγελο

    Επίσης παρακαλώ τον κο Admin να εγκρίνει την παρουσίαση που ήδη έχει ανέβει σε μορφη .pdf.

    Συνεχίζουμε ακάθεκτοι, το καλοκαίρι είναι θερμό και γεμάτο δραστηριότητες (F3A και όχι μόνο)... Wink

    Στους υπόλοιπους εύχομαι απλώς..."Καλά Μπάνια!" ,καλή επάνοδο και kalo kouragio...  Grin Thumbs up

    ΜΦΧ,
    Νίκος
    Καταγράφηκε
    Γιώργος Βασδαβάνος
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31



    « Απάντηση #10 στις: Τρίτη, 22 Ιούν 2010, 20:01:12 »

    Κύριε Μακαρίου,

     πράγματι δεν είμαι γενικώς λαλίστατος, γιατί έχω μάθει στην ζωή μου, να μην λέω πολλά, αλλά να «μιλάω» μέσα από τις πράξεις μου, πράγμα που εσείς δεν κάνετε τουλάχιστον σ αυτό το χώρο.
      Όπως επίσης έχω μάθει,  να εκτιμάω την προσφορά του άλλου (ιδίως όταν είναι ανιδιοτελής & εθελοντική) και ας κάνει λάθη.
      Το θεωρώ θράσος ,να γυρίσω να ζητήσω τα «ρέστα», από κάποιον που έστω και με τα «λάθη» του, προσπαθεί & συμμετέχει για το καλό ενός θεσμού.
      Τι είναι προτιμότερο; «να κάθεσαι απ έξω και να χαζεύεις»  όπως λες ή να βοηθήσεις σε αυτό που αγαπάς όπως λές,  με τα όποια λάθη.
       Το να κάνεις κριτική  εκ του ασφαλούς, είναι το μόνο εύκολο,  (έξω απ το χορό πολλά τραγούδια λένε).
     
      Επίσης συνεχίζει να μου κάνει τρομερή εντύπωση ενώ είσαι  άτομο της αλάνας όπως ισχυρίζεσαι, να έχεις τέτοια πληροφόρηση για δρώμενα πρόσφατων αγώνων, πράγμα  που ενισχύει την άποψη μου περί «φίλων» που σου μεταφέρουν αυτά που θέλουν να πουν , αλλά δεν τολμούν να βγούν να τα πούν οι ίδιοι.
      Αλήθεια πως  διαρρέουν τέτοια στοιχεία από την ομοσπονδία. Άραγε ποιος είναι ο «ποντικός»; 

      Μακάρι να είχα ξοδέψει  μόνο 10€, τότε θα ήμουν πλούσιος. Αυτοί που συμμετέχουν σε αγώνες, γνωρίζουν πολύ καλά τι ξοδεύουν, από το υστέρημα τους, θυσιάζοντας άλλα πράγματα, το οποίο εσύ δυστυχώς δεν το καταλαβαίνεις ,γιατί δεν το έχεις ζήσει.

      Η θέση του κριτού δεν είναι καμιά «αμειβόμενη» καρέκλα, που λέει «δοξάστε» με.
     Λυπάμαι πολύ, γιατί από το προηγούμενο μήνυμα, κατάλαβες μόνο ότι εγώ & οι υπόλοιποι αναζητούμε την «καρέκλα» & το «ζήτω», μόνο που η θέση του κριτή δεν περιλαμβάνει τίποτα από τα δύο .
      Ούτε έχουμε «καταλάβει» καμία καρέκλα. Μάλλον δεν γνωρίζεις τι σημαίνει εθελοντισμός γι αυτό που αγαπάς.

      Επειδή λες  ότι δεν γνωρίζεις, γι αυτό σε ενημερώνω για ακόμη μία φορά ότι τα μισά δεν αλλοιώνουν το αποτέλεσμα & δεν τίθεται θέμα αξιοπιστίας του αποτελέσματος.

      Παρόλα όσα υπόθηκαν, ελπίζω του χρόνου να σε δώ σε κάποια θέση (κριτού ή αθλητού). Θα ναι  μια ευχάριστη έκπληξη για μένα.

      Αγαπητέ φίλε Βασίλη,
     
      το να ρωτάς «πλαγίως» πως δεν γνωρίζεις το τι έχει συμβεί , τι στιγμή που είχες την πληροφόρηση σου (γνώριζε ο Χάρης και δεν γνώριζες εσύ;)  νομίζω ότι δεν σε τιμάει.(αλήθεια από πού το μάθατε;)
      Νομίζω υποτιμάς τον εαυτό σου με το να γράφεις μηνύματα  αφήνοντας υπονοούμενα & ειρωνικού περιεχομένου.
      Από σένα περιμένουμε όλοι, να δώσεις τα «φώτα» σου, στον τομέα των ηλεκτρονικών  και του ηλεκτρικού αερομοντελισμού, όπως πολύ καλά έχεις κάνει ήδη.
      Όσο για το «δεν γνώριζες δεν ρώταγες», απών ήταν η επιτροπή αερομοντελισμού (που δεν υπάρχει) , απών και η ομοσπονδία., για να επιληφθούν τυχόν λάθη παραλείψεις, απορίες.
     Όπως είπε και ο φίλος  ο Δημήτρης Ράμμος στο threat των αγώνων , αλλού πρέπει  να ψαχτούμε να δούμε τι φταίει και πως θα πάμε μπροστά, και όχι  ξαφνικά τόσο πολύ σας ενόχλησαν τα μισά. Μην τρελαθούμε κιόλας.

     ΥΓ. Εάν οι υπεύθυνοι θέλουν να διαγράψουν τα μηνύματα  μου που είναι και εκτός θέματος , δεν έχω κανένα πρόβλημα.

    Καταγράφηκε
    dapan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 814



    « Απάντηση #11 στις: Τρίτη, 22 Ιούν 2010, 20:06:59 »

    Μπορείς σε παρακαλώ rheno racer ή όπως αλλιώς λέγεσαι να μας πεις που έμαθες ότι οι κριτές βαθμολογήσαν με μισά??? Και ναι όντως το κάναμε, αλλά εσύ πές μας σε πια δημοσιευμένα αποτελέσματα διάβασες ότι βαθμολογήσαμε έτσι?? Θα πρεπε μετά την προσβολη που μας έγινε στα ελικόπτερα να μην πάμε για να μη γίνουν οι αγώνες αλλά βλέπεις εμείς προτιμάμε να γίνονται αγώνες έστω και μία κατηγορία (ελληνική) και να πιάνει τόπο η προπόνηση των παιδιών που ασχολούνται με αυτό που τους αρέσει.Για τα άλλα που έγραψες δεν θα ασχοληθώ μαζί σου καθώς το θεωρώ χάσιμο χρόνου.


    ΥΓ Οι κύριοι που θέλουν να ακυρώσουν τους αγώνες ας το κάνουν!! εξάλου νομίζω είναι ούτως η άλλως άκυροι μιας και ο κανονισμός που είναι ανεβασμένος στο site της αξιότιμης ομοσπονδίας μας δεν είναι μεταφρασμένος στα ελληνικά όπως προβλέπεται... τυχαίο??? δεν νομίζω...!!! Και φυσικά στο GR A δεν υπάρχει judges guide..
    Καταγράφηκε

    Όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος,
    όποιος μαθαινει από τα λάθη των άλλων είναι σοφός
    Rheno Racer
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 15



    « Απάντηση #12 στις: Τρίτη, 22 Ιούν 2010, 20:31:38 »

    Νομιζω οτι κρυβεστε πίσω απο το δαχτυλό σας κύριοι, τέτοια νεα μαθαίνονται ακαριαία.

    Εξάλλου οταν ενδιαφερεσαι να μαθεις πράγματα, μαθαίνεις.

    Θα σας πώ μόνο ότι αυτα διέρευσαν με του παραδώσατε τις βαθμολογίες
    Καταγράφηκε

    JR DSX9 - ΤREX-500 Esp - Sebart Sukhoi 50e v2
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #13 στις: Τρίτη, 22 Ιούν 2010, 20:35:50 »

    Διαχώρισα το θέμα από το αρχικό που ήταν καθαρά τεχνικό και δεν υπάρχει λόγος να χαλάει με τον τρόπο που εξελίχθηκε...

    Όσο για τον τίτλο, αν υπάρχουν αντιρρήσεις ας τις συζητήσουμε... Καλύτερα όμως όχι... Δεν προσφέρει και τίποτα θετικό  Ντροπή

    gkan
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #14 στις: Τρίτη, 22 Ιούν 2010, 22:22:24 »

    Ρε παιδια κατι off δεν ειναι ανωνυμος ο ανθρωπος μας ειπε το ονομα του...ΧαμόγελοΧαμόγελο
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: [1] 2 3  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Μοντέλα για αγώνες  |  Ακροβατικά ακριβείας - F3A - F3A GR (Συντονιστές: 3DJunk, stavros)  |  Θέμα: ακόμα ένα θέμα για κρίση στην F3A
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.044 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.