Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.330 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 23:38:55

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 23:38:55

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:50]

    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 00:29]

    από dominicm
    [Χθες στις 13:52]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304330
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 78
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 5
    Επισκέπτες: 32
    Συνολικά: 37
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 7     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Το Aeromodelling GR σε παγκόσμιο ranking  (Αναγνώστηκε 28637 φορές)
    γιαννης κουσουρλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 167



    « Απάντηση #15 στις: Τρίτη, 7 Νοέ 2006, 14:59:21 »

    Μπραβο Κωστα   και σε καλυτερη σειρα !!!!!!!
    πολυ μου αρεσε αυτο!!!!
    Καταγράφηκε
    fanis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 249



    « Απάντηση #16 στις: Τρίτη, 7 Νοέ 2006, 15:05:59 »

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑ !!!!! και απο εμενα ......ευχομαι να σε ανωτερα .Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Καταγράφηκε
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #17 στις: Τρίτη, 7 Νοέ 2006, 15:43:46 »

    Άντε να βρεθούμε όλοι κάποτε να το γιορτάσουμε και να γνωριστούμε από κοντά  beer
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #18 στις: Τρίτη, 7 Νοέ 2006, 16:39:05 »

    Παράθεση
    Δεν ξέρω πως μπήκε, αλλά μπήκε

    Κάποια πράγματα είναι απορρέουσες ενέργειες προσπάθειας και κόπου.

    Κώστα θα έπρεπε να ξέρεις!

    Και όμως Μάνο πραγματικά δεν ξέρω πως μπήκε. Τελικά η υπόθεση έχει πλάκα  laugh

    Πήρα χαμπάρι πριν κανένα δίμηνο από τα referrers, οτι το Aeromodelling GR έχει μπει στην λίστα αυτή . Δεν το έχω βάλει εγώ, ούτε το σηματάκι ή link υπήρχε πουθενά στο site μέχρι χθες.

    Δεν ξέρω πως ακριβώς βγάζει την βαθμολογία και την σειρά, νομίζω οτι πρέπει να είναι πιο πολύπλοκο απ' ότι αναφέρει. Είχε σειρά γύρω στο 212, μετά 238 αλλά με μεγαλύτερη βαθμολογία. Τώρα με μικρότερη έχει σειρά 187.

    Δεν το θεώρησα σημαντικό, όχι οτι δεν μου άρεσε δηλαδή  Στριφογύρισμα ματιών

    Χθες πήρα ένα ΠΜ για ένα ελληνικό portal με σύσταση να το καταχωρήσω και εκεί. Τότε το θυμήθηκα πάλι και έβαλα το μήνυμα και το σηματάκι για πλάκα, να δω και τις αντιδράσεις  Wink

    Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια. Κυρίως όμως σας ευχαριστώ για την συμμετοχή και την αγάπη σας για το αντικείμενο γατί το Aeromodelling GR είναι έργο όλων όσων συμμετέχουν.

    Ξεκινώντας το 1997 έβαλα κάποιους στόχους. Ενα μέρος έχει επιτευχθεί.

    Πάρα πολλοί άξιοι αερομοντελιστές και παλιοί φίλοι έχουν ανταποκριθεί αλλά και πάρα πολλοί νέοι έχουν εμφανισθεί και συνεχώς εμφανίζονται. Σοβαρό υλικό γνώσεων και τεχνικών στην ελληνική γλώσσα (χμ... και κάποια greeklish  Θυμός ) μαζεύεται κάθε μέρα για όποιον το επισκεφθεί ή θελήσει να ψάξει.  Κάνουμε και την πλάκα μας  laugh

    Νάστε όλοι καλά.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #19 στις: Τρίτη, 7 Νοέ 2006, 16:45:24 »

    Και τους καυγάδες μας laugh γιατί είμαστε Έλληνες και real people. Και πάλι όμως στα δύσκολα θα δείξουμε ομόνοια. Γιατί είμαστε Έλληνες. Και πάλι συγχαρητήρια Κώστα.
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Κώστας Ζαπαντιώτης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 618



    « Απάντηση #20 στις: Τρίτη, 7 Νοέ 2006, 18:19:47 »

    Συγχαρητήρια για τη θέση που κατέκτησε το φόρουμ ανάμεσα σε τόσα πολλά aviation φόρουμ του κόσμου!!!

    Για την Ελλάδα είναι(και θα ήθελα πολύ να συνεχίσει να είναι) το διαδικτυακό 'σπίτι' του αερομοντελλίστη!!!

    agridoc keep going!!!
    Καταγράφηκε
    kmandila
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 171



    WWW
    « Απάντηση #21 στις: Τρίτη, 7 Νοέ 2006, 21:11:09 »

     Thumbs up Όπως και οι υπόλοιποι χωρίς να πρωτοτυπώ αλλά πραγματικά μέσα απο την καρδιά μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και δύναμη για συνέχεια.
    Καταγράφηκε

    Κ.Μανδηλαράς  www.amach.gr   www.aeromodelismos.gr
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #22 στις: Τρίτη, 7 Νοέ 2006, 22:10:51 »

    ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ...

    Ευχαριστώ και όλους τους αερομοντελιστές που προσπαθούν μέσω του Διαδυκτίου να μεταδώσουν Γνώσεις και Εμπειρίες ...

    DM
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #23 στις: Τρίτη, 7 Νοέ 2006, 23:32:29 »

    Ευγε μπράβο , μην ξεχνάτε  ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΟΠΟΙΣ ΚΤΩΝΤΑΙ!!!!!!!

    και εις ανώτερα, το αξίζει ο Κ Κωστόπουλος, το αξίζει το AEROMODELLING.


    Βαγγέλης
    Καταγράφηκε
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΕΤΡΑΔΑΚΟΣ
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 229


    tiger


    « Απάντηση #24 στις: Τρίτη, 7 Νοέ 2006, 23:48:22 »

                 Καλησπερα και απο εμενα.Κωστα ,αξιζει ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ τοσο σε εσενα ,οσο και σε ολους αυτους που απαρτιζουν ,την μεγαλη πλεον οικογενεια του ΑEROMODELLING.Με αφετηρια τα τελευταια ευχαριστα νεα, θα πρεπει να πω οτι δεν φτανει μονο να εισαι συνεπης, σε αυτο που ο καθενας απο εμας θεωρει, περισοτερο η' λιγοτερο χομπυ.Μεσα απο ολη αυτη την διαδικασια, μιλαμε με ανθρωπους που δεν τους γνωριζουμε, προσπαθουμε να βοηθησουμε οσους μπορουμε, με αυτα που συνεχως  και εμεις, μαθαινουμε, απο την ενασχοληση μας, με κατι που τοσο γουσταρουμε, οπως θεωρω και ολοι  οσοι απαρτιζουν αυτη την μεγαλη και ωραια παρεα.Και παλι ΜΠΡΑΒΟ.                                                                                            
                                    Τετραδακος Δ.
    Καταγράφηκε

    Alphasportrc official pilot, Scorpion Power Systems team pilot, LYNX Inovations team pilot
    Αντώνης Παπαδόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.387



    « Απάντηση #25 στις: Τετάρτη, 8 Νοέ 2006, 10:13:10 »

    Καλημέρα,

    Αμα δεί κανείς τα πρώτα 200(και εφόσον δεν μου έχει ξεφύγει κανένα) θα δεί ότι σχετικά με τον αερομοντελισμό είναι τα παρακάτω sites.

    4.   www.rcuniverse.com
    23.   www.fai.org
    40.   www.modelaircraft.org
    77.   scalemodel.net
    82.   www.bmfa.org
    84.   www.rc-unionen.dk
    87.   www.rchangout.com
    88.   www.ezonemag.com
    133.   modelfly.dk
    135.   www.rchelicopters.nl
    145.   www.rcheliaddict.co.uk
    187.   www.aeromodelling.gr
    188.   www.modelairplanenews.com

    Σε σχέση δε με αυτό που ανέφερε ο Σεραφείμ, κατά την προσωπική μου άποψη, είναι αποτέλεσμα της δουλειάς του agridoc στα μετόπισθεν δηλαδή στην δουλειά που δεν φαίνεται σε όλους εμάς τους επισκέπτες.

    Γιαυτό μπράβο στον agridoc τόσο για την εμφανή όσο κυρίως για την αφανή προσπάθεια που κάνει.

    Αντώνης Παπαδόπουλος
    Καταγράφηκε
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #26 στις: Τετάρτη, 8 Νοέ 2006, 15:06:36 »

    Σε σχέση δε με αυτό που ανέφερε ο Σεραφείμ, κατά την προσωπική μου άποψη, είναι αποτέλεσμα της δουλειάς του agridoc στα μετόπισθεν δηλαδή στην δουλειά που δεν φαίνεται σε όλους εμάς τους επισκέπτες.

    Προς αποφυγή παρεξηγήσεων να πω ότι δεν ανέφερα τον τρόπο βαθμολόγησης για να μειώσω ή να επιβραβεύσω κάποια προσπάθεια.  Απλά ρώτησε ο Γιώργος και απάντησα.  Σίγουρα η αναφορά στο aeromodelling σε άλλα sites δεν μπαίνει μόνη της.  Εϊτε άμεσα είτε έμμεσα είναι αποτέλεσμα της προσπάθειας του Κώστα.

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    Αντώνης Παπαδόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.387



    « Απάντηση #27 στις: Τετάρτη, 8 Νοέ 2006, 15:37:17 »

    Καλησπέρα,

    Δεν ξέρω αν τα γραφόμενα μου δημιουργούν παρεξήγηση. Αυτό που ανέφερα είναι ότι από αυτά που έγραψες περί βαθμολόγησης και από προσωπική γνώση το πως υλοποιούνται αυτά, η προσπάθεια του agridoc είναι αξιέπαινη και νομίζω ότι ευχής έργον θα είναι και άλλα ελληνικά sites σχετικά με τον αεραθλητισμό (και υπάρχουν εξ όσων γνωρίζω πάνω από 10) να πετύχουν και αυτά τις ίδιες ή καλύτερες βαθμολογίες.

    Αντώνης Παπαδόπουλος
    Καταγράφηκε
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #28 στις: Τετάρτη, 8 Νοέ 2006, 15:44:58 »

    Δεν πειράζει Σεραφείμ, δεν παρεξηγείσαι.  laugh

    Επίσης η σειρά παίζει. Το http://www.smallflyingarts.com/ , όπου είναι moderator ο Γιώργος Κανδυλάκης έχει τώρα σειρά 150, ενώ ήταν κάτω από το Aeromodelling GR τους προηγούμενους δύο μήνες (και τον πείραζα offline  Grin ).

    Ακόμα θα δείτε οτι τα περισσότερα δεν έχουν το σηματάκι.

    Ποτέ δεν έβαλα στόχο να βαθμολογηθεί το Aeromodelling GR. Απλά προέκυψε  Στριφογύρισμα ματιών
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #29 στις: Τετάρτη, 8 Νοέ 2006, 16:44:30 »

    Πρώτον, μικρή διόρθωση, δεν είμαι moderator στο www.smallflyingarts.com, απλά μέλος και έχω γράψει ένα-δύο άρθρα για free flight scale...

    Επί της ουσίας τώρα (αν υπάρχει). Η συγκεκριμένη βαθμολογία είναι ένας πολύ καλός δείκτης και μια πολύ καλή θέση σε μια κατάταξη, για την οποία αξίζουν συγχαρητήρια στον Κώστα. Δεν είναι όμως τίποτε παραπάνω. Δε λέει τίποτε για την ποιότητα ή το περιεχόμενο αυτού ή άλλων forum (εντός και εκτός των συνόρων).

    Αυτό που είναι το πιο σημαντικό, κατά τη γνώμη μου βέβαια, δεν είναι το πως αξιολογούν οι ξένοι το forum, αλλά πως το αντιμετωπίζουμε εμείς, τα μέλη του, πόσο σημαντικό και χρήσιμο το βλέπουμε, και αν το πάω πιο μακριά, πόσο ανάγκη το είχαμε και το έχουμε.

    Μπορεί κανείς να φανταστεί πως θα ήταν αν δεν υπήρχε, (αυτό ή τα υπόλοιπα?). Με συμμετοχή από όλες τις άκρες της χώρας, διάχυση πληροφοριών και γνώσεων, άμεση ενημέρωση για οτιδήποτε σχετικό με την τρέλα μας, συγννώμη, με το άθλημα μας ήθελα να πω... Εγώ δεν θέλω να το σκεφτώ.  worry

    Διάβασα ξανά τους στόχους που είχε θέσει ο Κώστας το 1997 (στο παραπάνω link), νομίζω ότι πράγματι τους πέτυχε, σχεδόν όλους. Στο χέρι μας είναι να βοηθήσουμε για τη συνέχεια, για ακόμα καλύτερα πράγματα. Τους εαυτούς μας βοηθάμε, σε τελική ανάλυση.  Thumbs up

    Όσο για τον Κώστα, τις ώρες και τα χρήματα που έχει ξοδεψει μόνο στα τηλέφωνα, με αφορμή το forum και την επίλυση προβλημάτων, ότι και να πω είναι λίγο. Αφού τα ήθελε, καλά να πάθει...  idiot2 Ευτυχώς για μας.

    φιλικά

    Γιώργος Κανδυλάκης

    ΥΓ. το θέμα δεν προκαλεί καμία παρεξήγηση και είμαι σίγουρος ότι κανένας δεν έχει τέτοιο σκοπό. Ίσα-ίσα, όσο πιο ξεκάθαρα είναι κάποια πράγματα, τόσο πιο εύκολα γίνονται αποδεκτά, στην πραγματική τους διάσταση...

    Επίσης, η καλή διάθεση και ο χαρακτήρας όσων γράφουμε είναι γνωστός μετά από τόσο καιρό και όλοι μπορούμε να κρίνουμε και να κρινόμαστε με άνεση και σιγουριά.
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 7     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR, λειτουργία, βοήθεια, προτάσεις  |  Θέμα: Το Aeromodelling GR σε παγκόσμιο ranking
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.05 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.